Ako si odpustiť?

mmatta
11. jún 2022

Ako odpustiť sám sebe? Kde zobrať silu?

zelenakobyla123
11. jún 2022

@mmatta čo si chcete odpúšťať?

mmatta
autor
11. jún 2022

@zelenakobyla123 ublížila som. Egoisticky mysliac iba na seba...Na svoju bolesť, svoje trápenie,svoj strach a úzkosť.

loginexistuje
11. jún 2022

@mmatta tak treba najst cestu zadostucinenia voci tomu komu ste ublizili snazit sa to napravit nielen sa ospravedlnit ale pokusit sa o napravu aspon co sa da

mmatta
autor
11. jún 2022

@loginexistuje ospravedlnila som sa,poprosila o odpustenie...No, nájsť cestu zadosťučinenia bude náročné.... Bolí ma to. A veľmi. Momentálne s tým neviem nič urobiť.

kvietocek203
11. jún 2022

@mmatta spoveď.)

mmatta
autor
11. jún 2022

@kvietocek203 takto mi odpustené bolo...
ja si odpustiť neviem....

viestta
11. jún 2022

@mmatta odpustiť je ťažké, aj sam sebe. Ale zmieriť sa s tým, že som spravila chybu a poučiť sa z toho je dôležitejšie ako odpustenie. Naučiť sa žiť a vysporiadať sa so svojimi chybami a omylmi prinesie úľavu.

loginexistuje
11. jún 2022

@mmatta to je super a ta osoba ti odpustila ? pozri ak to nevies spracovat skus terapiu ale treba sa oslobodit snazit sa napravit co sa da
mozno ale to len tipujem ze chces aby sa nieco vratilo spat vztah napr ale tak to je uz o dvoch

derdia
11. jún 2022

@mmatta tak jedine sa modlit, jedine Boh, ta dokaze uzdravit.. A on jediny ti vie odpustit, tak aby si si aj ty odpustila...len modlitba ta dokaze uzdravit... Ci uz veris alebo nie.

mmatta
autor
11. jún 2022

@loginexistuje áno, tá osoba mi odpustila. Aspoň to,tak povedala. No, keď ju vidím, že je utrápená a zničená.... trhá mi to srdce... Ublížila som neúmyselne... nevedomky...terapeut tvrdí, že moja je polovica viny...

elizabet173
11. jún 2022

@mmatta ked to bolo neumyselne a nevedomky, nemas si co odpustat, aj ked chapem, ze ta to trapi. Mozno by pomohlo niekomu nezistne pomahat, nemusi to byt tomu, komu si ublizila

mmatta
autor
11. jún 2022

@elizabet173 Ďakujem ❤️

0silvia0
11. jún 2022

@mmatta netusime o co ide, ale ak si ublizila neumyselne, tak si treba uvedomit, ze ludia niekedy robia aj zle rozhodnutia. Ty si urobila zle rozhodnutie, cas vratit nejde, musis ist dalej a nezozierat sa tym, co zmenit nejde.

mmatta
autor
11. jún 2022

@0silvia0 Ďakujem ❤️ Snažím sa ísť ďalej..
aj napriek bolesti.... prijímam plnú zodpovednosť a následky svojho pochybenia...

loginexistuje
11. jún 2022

@mmatta ak si ty ublizila neumyselne a dotycny ti odpistil nie je toto zozieranie sa tym len zvytocnym pritahovanim pozornosti na seba?
kazdy robime vhyby obcas sa rozhodneme zle mozno aj vplyvom okolnosti ale takto sa niecim uzierat najma ak to bolo neumyselne a dotycny odpustil je uz nad

mmatta
autor
11. jún 2022

@loginexistuje Odpustil...no zároveň aj odišiel... vzťah skončil... Ťažko sa to vysvetľuje.... Išlo o kamarátstvo....a o pozornosť vôbec nejde...Toho človeka stretávam každý deň a vidím u neho bolesť,kt. som spôsobila. A s tým sa mi žije ťažko.

0silvia0
11. jún 2022

@mmatta ak by tebe niekto ublizil, tiez by si mozno vedela odpustit, ale uz by si si toho cloveka nedokazala predstavit vo svojom zivote. Jednoducho dotycny sa rozhodol, ze ta uz nepotrebuje. Treba to respektovat, poucit sa z toho a ist dalej. Mysli na neho s laskou, respektom, mozno raz niekedy nastane situacia, ze sa vas zivot spoji, alebo sa to tak nestane, zi a funguj dalej.

mmatta
autor
11. jún 2022

@0silvia0 súhlasím.Len ten pohľad bolí...

loginexistuje
11. jún 2022

@mmatta ´ale si uvedom ze to boli teba lebo ty sa s tym nevies vysporiadat ze ta dany kamarat uz nechce vo svojom zivote
za mna prehanas bol to len kamarat uz v kamaratstve nechce pokracovat naco to silit nemyslim si ze mas taku moc ze kamarat sa niekolko rokov trapi kvoli niecomu neumyselnemu co ti davno odpustil a zjavne sa k tomu nechce vracat

mmatta
autor
11. jún 2022

@loginexistuje to je čerstvá záležitosť. Mňa bolí, že som ublížila...

loginexistuje
11. jún 2022

@mmatta ale tak vidis zameriavas sa len a len na seba nechaj proste danemu cloveku cas to spracovat ste len kamarati (ziden vztah ze musite fungovat spolu) sak jasne ze cloveka to mrzi ak urobil nieco zle to je normalne ak vies svoju chybu napravit urob to ak to dotycny chce ak nie a nechce sa s tebou bavit tak to proste respektuj

loginexistuje
11. jún 2022

@mmatta alebo proste napis co sa stalo sak si tu anonymne

sszuzu8
11. jún 2022

Aký motív si mala k tomu co si urobila? Mala si úmysel ublížiť alebo si ublížila lebo si túžila byť milovaná?

mmatta
autor
12. jún 2022

@sszuzu8 nemala som úmysel ublížiť. Bolo to nevedomé.

termartom
12. jún 2022

Odpustenie je niekedy dlhodobý proces, ktorým som si aj ja prešla. Dôležité je že si poprosila o odpustenie a áno dôležité je odpustiť sebe samej. Boh ti už odpustil. Skús ho poprosiť ak si veriaca aby rany ktoré ostali uzdravil, mne to veľmi pomohlo,jednoducho mu svoju bolesť aj bolesť dotyčnej osoby odovzdaj, on bude konať ❤️

janulka1janka
12. jún 2022

@mmatta Tak sa tým už netráp už to nevratis život ide ďalej a on sa s tým vyrovná však si ho nezabil

mmatta
autor
12. jún 2022

@termartom ďakujem ❤️

weronika171717
12. jún 2022

@mmatta tiež by ma zaujímalo co sa presne stalo, aby sme ti vedeli poradiť.

mmatta
autor
12. jún 2022

@weronika171717 Prežívam veľmi ťažké obdobie...Potrebovala som sa oprieť...Nie vyriešiť svoje problémy,to musím urobiť sama a ani nemám takú moc- nakoľko sa jedná o zdravie... Preťažila som toho človeka, svojími ťažobami...Nevidela som, že mu ublížujem, že nevládze niesť moje bremeno....

loginexistuje
13. jún 2022

@mmatta jaaj ale tak to fakt nemusis tak prezivat on ta zjavne povazuje za toxicku v aktualnej situacii a preto prerusil kontakt a urcite sa kvoli tomu tak netrapi ako si namyslas
asi mas nejake psychosoˇaticke problemy skus si najst dobreho terapeuta