Ako sama založím firmu?

patkaba
13. okt 2017

Ahojte, živnosť už mám, avšak moja účtovníčka je na dovolenke a ja by som rýchlo potrebovala založiť spoločnosť s ručeným obmedzením. Zvládnem to prosím sama? Ako dlho to trvá, má niekto s tým skúsenosti? Dá sa to aj cez internet ak mám ten nový OP? Ďakujem pekne za rady od niekoho kto to robil.

lucieel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
juliankaaa1995
14. okt 2017

Logicky to sama (ne)zvladnes, resp. vladnes ale zostarnes pri tom nervami o 2-3 roky, ked ti kazde tlacivo vratia na prerobenie a budes to riesit mesiac.. dnes mas na to firmy, pripadne tuto slecna ponuka manzela, NO pozor komu to davas, je to rutinna zalezitost no je potreba si vybrat firmu alebo niekoho kto to urobi poriadne.

emilia788
15. okt 2017

Tak slečnin manžel sa asi nepáčil administrátorovi 🙂 Rovnako však súhlasím s Julianou, daj to urobiť firme, je ich xy a robia to rutinne a hlavne na poriadok za drobné. Nech sa darí 🙂

juliankaaa1995
15. okt 2017

@emilia788 Slečnin manžel nepochopil, že toto nie je zoznamka s klientami 😀

nikolweiss
15. okt 2017

Ahoj,ja mám. Je pravda,že sa vyhneš tomu aby ti to vrátili na prerobenie,keď oslovíš právnika,ktorý ti to všetko spíše.Čo sa týka elektronického podávania s novým OP,tak ušetríš aj na kolkoch aj na notárovi. Môžeš mi napísať správu,poradím ti ak chceš 😊

patkaba
autor
17. okt 2017

Ďakujem baby za rady, mozete mi poradit nejaku overenu firmu alebo pravnika? Najlepsie teda cele to vybavovat online 🙂

Dakujem.

juliankaaa1995
20. okt 2017

@patkaba Ospravedlňujem sa za neskoršiu odpoveď, no môžem odporučiť www.sroportal.sk/ - oni sú výnimoční v tom, že nemusíš platiť vopred ani zálohu za poplatky, ktoré hradia oni, ale platíš až keď je všetko vybavené, inak je milión tkaých firiem, no táto jediná poskytuje toto 🙂

emilia788
21. okt 2017

@juliankaaa1995 sroportal.sk patria k špičke, to určite, navyše je to zadarmo až do dokončenia, takže ja by som sa priklonila k tejto spoločnosti tiež..

patkaba
autor
23. okt 2017

Ahojte baby, tak som s nimi dnes volala, všetko vyzerá ok, takže to budem robiť cez nich, ďakujem za radu..

Napíšem neskôr osobnú skúsenosť 🙂

eliska66
1. mar 2018

Tak založit sro není zas takový problém. Jenom to chce pohlídat všechny papíry, aby se s váma netáhla nějaký chyba. Docela dobrá možnost je nechat si založit sro na klíč. Sice zaplatíte o něco víc, ale je to prakticky hned a nemusíte se starat. Společností je hodně. Mě pomohli tady: https://comeflexoffice.cz/zalozeni-firem-sro ale určitě i u sebe ve městě něco najdete.