Ako sa značí dátum otvorenia a dátum spotreby na salámach v Coop jednote?

bea282
30. júl 2020

Ahojte,ktora pracujete v jednote ako znacite datum otvorenia a datum spotreby na salamoch

solange7
30. júl 2020

@bea282 pocuj, fakt ti znie logickejsie sa prihlasit na svoje konto v modrom koniku, napisat tento dotaz namiesto toho, aby si sa spytala veduceho pracovnika predajne?

moniikka
30. júl 2020

@bea282 presne tak ako to je uvedene na etikete

suzitok
30. júl 2020

Nepracujem v Jednote, ale myslim si, ze vyrobca na kazdu stanglu salamy uvadza datum výroby a zároveň aj spotreby, tym sa orientujú v predajniach

0silvia0
30. júl 2020

Ale ved autorka ma mozno skusenost, ktoru si chce porovnat s inymi prevadzkami, co je na tom cudne?
Ak chodite do jednoty, tak tam krajaju salamy za pultom, cize ona sa pyta, ako sa to znaci, cize nacatie salamy, nie datum vyroby... Ja v jednote len nakupujem, ale vsimla som si, ze maju v salamoch pozapichovane nejake sparatka s papierikom ci co to je a tam maju napisane zrejme datum otvorenia...

bea282
autor
30. júl 2020

@0silvia0 dakujem ze ste to vysvetlili tymto ludom co som chcela

0silvia0
30. júl 2020

@bea282 nemas za co, niekedy diskutujuce neprecitaju podstatu prispevku a pisu potom mierne od veci😳

lenadka
30. júl 2020

@bea282 na každej salame je napísaný dátum spotreby a dátum spotreby po otvorení balenia. A to je rozdielne v závislosti od výrobcu. Označíš dátum otvorenia.

0silvia0
30. júl 2020

@lenadka pýta sa ako sa ten dátum otvorenia značí, asi na konkrétny typ značenia sa pýta, čiže či sa tam na štanglu salámu niečo nalepí, zapichne, asi ju zaujíma konkrétny typ označenia.

deti95060810
30. júl 2020

u nás v Jednote som si všimla že napíšu na kúsok papiera dátum , ktorý nalepia na salámu , syr a potom zabalia do fólie aby výrobok neschol...Nie špáratká, ale samolepky....

zuzi56
31. júl 2020

@bea282 keď sa saláma otvorí, na nálepku sa napíše dátum otvorenia a prilepší to niekde na stálemu, keď sa tá šalena nepredá myslím do dvoch dni, nálepka sa odlepí a napíše sa na novú nálepku nový dátum, ako keby sa tá saláma otvorila v ten nový dátum, takze v malých predajniach si kľudne mozes kúpiť salámu z dátumom otvorenie napr. 2.3.2020 , ale reálne je otvorená 26.2.2020.
Tie dátumy sú iba pre slov.inspekciu.
Ale u masa sa dátumy dodržiavajú, keď sa nepredá, zamrazí sa a dodávateľ si ho berie, a o týždeň príde v podobe vysočiny, alebo klobásky 😂😂😂