Ako sa zbaviť vodného kameňa?

16. mar 2020

Dobrý deň,

Prosím vás, súrne potrebujem radu, bývam v najme, wc kameň z misy koľko toľko som odstránila.
Ale viete mi poradiť, ako ucinne odstránim wc kameň z nádoby, kde je voda na splachovanie?

Cítiť, od kanala alebo odkiaľ z toho wc takú močovinu.
Celé wc čisté voňavé, ale v tej nádobe hnus.

Ďakujem srdečne za rady

rinsh
16. mar 2020

Na vodný kameň používam fixinelu. Síce na sprchač ale aj na toto by to možno šlo. Aj mám veľký nános kameňa tak dávam na dvakrát. Prvý krát aby to "zmäklo" a potom to ide pekne 🙂

sonka_miro
16. mar 2020

Ja mam osvedceny ocot necham 2-3 hodinky posobit a krasne to ide dole. Minule som kuoila 20% v kaufe ale staci a ten 8%.

autor
16. mar 2020

@sonka_miro a čistite tym i tu nádrž kde je voda?

staronova
16. mar 2020

najúčiinejšia je fixinela....naliať, nechať pôsobiť, vyčistiť, naliať, nechať pôsobiť, vyčistiť....pokial to nebude dolu....mne sa podarilo na dva razy v podnájme...

skrinkaminka
16. mar 2020

Ahoj ja používam prípravky od Faberlic, nie len na vodný kameň ale aj na pripálené hrnce atď,,,,,,, ak chceš viac info napíš mi správu a všetko ti napíšem 🙂

lubmar
16. mar 2020

Ahoj, nalej tam riadne octu, kolko sa zmesti, to mas najlacnejsie riesenie, a starou kuchynskou spongiou na riad, tou drsnou stranou pomaly cisti, ked to povoli.

sense
16. mar 2020

Nalej ocot kolkobsa zmesti a nechajnhodinu dve posobit

cacianka
16. mar 2020

Horuci ocot - trochu smrad ale prirodny, nie je to chémia a lahko sa vetra.

cacianka
16. mar 2020

Aj 2-3 litre daj.

sonka_miro
16. mar 2020

Ano

simca06022011
16. mar 2020

No ja by som dostavila vodu splachla a nastriekala tu nádobu čomkoľvek (ja používam pulirapid, ale aj fiixnela funguje a iné odkamenovace tiež, príladne aj ocot) a nechaj pôsobiť, vykefkovala a pustila vodu... Ak treba opakovať.. Hádam.sa.to od toľkeho kameňa nezapcha 😁