Ako sa zbaviť stresu pred skúškami z odbornej spôsobilosti na autocvičisku?

29. nov 2023

Ako sa zbaviť stresu pred skúškami z odbornej spôsobilosti na autocvičisku? Mám večný problém s roztrasenou nohou na spojke.

sejbipi
29. nov 2023

Mala som to isté. Ale to zato, že som veľmi silno až kŕčovito stláčala spojku- a to vôbec nie je treba. Stačí ľahko dotlačiť, všetko robiť jemne. Vypýtaj si ešte cvičiská a skúšaj. Alebo nech ťa niekto vezme na cvičisko s iným autom, aj to je fajn skúsenosť

autor
29. nov 2023

@sejbipi Síce viem, že stres narobí viac škody ako úžitku, no neviem, ako sa nastaviť tak, aby som sa nebála.

vava_1994
29. nov 2023

Ja som mala to isté😆sama v aute na cvičisku skoro som sa ani nepohla z miesta ako sa mi triasla noha na spojke…musíš si veriť, že to vieš a sústrediť sa! Ja som najvacsi stressmen v rodine, mne je až na odpadnutie ale vedela som, že to viem aj inštruktor ma chválil, že to viem. Keď to človek vie, musí to spraviť

vava_1994
29. nov 2023

My sme napriklad cvičisko mali volne prístupné , tak ak máš niekoho v rodine, kto mal auto tak si to hybaj vyskúšať zopár krát a spravíš to lepšie ako niektorí chalani😆Im sa až inštruktor smial, že jediná baba v skupine spravila všetko na prvy pokus a 3 chalani pohoreli lebo Ved frajerkovia si moc mysleli a tak to aj dopadlo

lennyd23
29. nov 2023

Ahoj. Tiež mam zkúšky za dva týdny. Stres je dost prirozený, no ja samu sebe viem vystresovať do extrémných spôsobov. Dosť som sa o tom rozprávala s inštruktormi, pretože mám pocit že každá moja jazda je katastrofa. Ale uvedomili ma že záverečná jazda trvá u nás max. 20 minut. A normálna jazda v našej Aš trvá hodinu a pol a spravím max 3-4 chyby a podla inštruktorov nemam nijaký problém s šoferováním. Tak čo je oproti tomu sustrediť sa 15-20 minut na jazdu ? . A čo sa týká kuželov, tak mi každú jednu jazdu začínáme kuželmi tak to mame nacvičené ako opičky. A krom slalomu sa pak vieš opravovať pri parkování.

basulaak
29. nov 2023

Chod s niekym z rodiny potrenovat. Ja som tiez s otcom cvicila cuvala a jazdila, rozbiehala sa do kopca. Dost to pomoze sebavedomiu ked ides naostro

kornelies
2. dec 2023

@vava_1994 Nie velmi dobra rada. Prichytia ju policajti sofertovat auto bez papierov a na par rokov ma zakazane soferovat

vava_1994
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vava_1994
4. dec 2023

@kornelies nuž, nám to v autoškole “prikazovali” aby sme to vedeli čo najlepšie..nieje na tom nič zlé, vela autoškôl to odporúča ak maju prístupné cvičisko..niak sa tým neohrozovala premávka..nikde nikto neradí aby si išla skúsiť šoférovať do premávky…

kornelies
4. dec 2023

@vava_1994 Fuuha. Opytaj sa policajta -dopravaka, co by urobil, keby ta prichytil soferovat aj na cvicisku bez ucitela z autoskoly.
Nie je to z mojej hlavy, ale moj sused je dopravak a syn si robil vodicak v lete, takze mam cerstve info.