Ako sa zbaviť psa?

29. júl 2020

Ahojte, prosím vás neodsudzujte hneď.... Mame problém zo psom bývame na bytovke kde sú 4 byty 3majitelia jedna majiteľka ma 2byty... Bytovka nemá správcu lebo sa vždy vieme na všetkom dohodnúť.. No jedna majiteľka si kúpila psa veľké plemeno vzrastovo ako (nemecký ovčiak) nemali sme s tým žiaden problém zo začiatku no teraz ten problém nastal pes vyrástol majiteľka ma dve malé deti 13 ročne ktorým mnoho krát pes vybehne z bytu keď otvoria dvere alebo ho idú venčiť bez obojka mame pri bytovke spoločný dvor ktorý je ohradený čiže pes hneď vybehne na dvor no ja mam dve malé deti 3 ročne a 2rocne suseda ma vnúča 3 ročne sme s nimi mnoho krát na dvore vlastne stále a pes začína zurit veľa krát na schodisku zrazu zbehne zjezi sa vrci steká na nás kedy len kričím na majiteľku nech si ho ide zobrať začíname sa báť aby nepohryzol deti nevieme nikdy ako ten pes zareaguje.. Majiteľka sa stavia k tomu tak ze mame sa starať do svojich veci a nie do jej veci... Psa preč dat nechce ale nevie urobiť ani žiadne opatrenia aby sa pes volne nepochyboval v spoločných priestoroch.... Ako to mame riešiť keď sa majiteľka stavia k tomu takto? Chceli sme navrhnúť zákaz zvierat lenže sme dva byty proti dvom...

lenqua_12325
29. júl 2020

Fuha, pripnem sa. Netuším ako sa to dá riešiť.

veronika33
29. júl 2020

napísať na ňu sťažnosť, zavolať minimálne mestskú policiu, nech máte záznamy

sona463
29. júl 2020

Nakoľko ide o bytovku, tak majiteľka veľkého psa by mala mať súhlas od ostatných nájomcov, že môže také veľké plemeno chovať v byte. Spoločne to spíšte a napíšte správcovi bytovky, aký máte problém a že keď to nevyrieši, tak to budete riešiť vy cez políciu.

pohodickasrandicka
29. júl 2020

Za psa je zodpovedný majiteľ. Treba si vyhľadať zákony a pripnúť jej ich na dvere. A so psom sa dá skamaratiť. Získať si srdce psa je ľahké. A v konečnom dôsledku môže byť ochrancom a kamarátom vsetkych deti v bytovke. Navrhnite susedke cvičište. Alebo zavolajte na dvor odborníka na psi a on vám poradí ako reagovať na psa aby sa voči vam tak nesprával. Niekedy je ľahšie sa dohodnúť so psom ako s majiteľom. Piškóty pamlsky vo vačku pomôžu 😉

autor
29. júl 2020

@veronika33 to je ten problém ze jej brat je policajt volali sme prišli upozornili ju a to bolo všetko pes aj tak stále výbehuje von.......

sona463
29. júl 2020

povedzte, že to budete riešiť cez média..Máte malé deti, bojíte sa o ne, kedy sa to bude riešiť, keď sa niečo stane?

basska_b
29. júl 2020

Ono keď sa vykope vojnova sekera, tak ťahate za kratší koniec. Vlastní tam dva byty a ma veľkého psa. Ja si neviem predstaviť, že by som začala kričať na majiteľa, ak ma pes obťažuje, lebo pes vo zoberie, že ma chrániť svojho pána. Max len zazeram na majiteľa a precedim nieco cez zuby, to je tak jediné, čo si môžem dovoliť... Ak zavolajte políciu na vlastnú susedu, vzťahy sú v keli. Jedine riešenie je rozumná dohoda so susedou. Buď pes bude zatvorený v byte a nebude vybiehat, alebo bude mať na dvore oplotený vybeh, kam ho dovedu a odvedu.

deti95060810
29. júl 2020

polícia... za psa je zodpovedný majiteľ, tak tam nemáš to riešiť. Pes ohrozuje deti, ty sa skôr ubrániš ale dieťa ?

korunka1
29. júl 2020

@pohodickasrandicka to važne? Milujem tieto riesenia. Dieta v skole šikanujú a namiesto toho aby sa riesil ten hnup,co sikanuje,tak radsej preradia do inej skoly sikanovaneho. Detto tu....ja mam minat svoj cas a peniaze na kupovanie pamplskov a trenera,namiesto vycviku psa majiteĺom a aspon minimalnou davkou slusnosti voci ostatnym ľudom.
Väčšinou to byva tak,ze kym sa nieco nestane,tak je daný majiteľ psa veľký hrdina a až potom sklopí usi.....vlastná skusenosť. Podala by som sťaznost na mestsky urad...je mozné,ze ho nema cipovanehi,prio. neplatí dane zanho

princeznasevera
29. júl 2020

Skus sa obratit na ozetka prip. utulky ak mas pocit ze pes nie je spravne vedeny je v ich kompetenviach psa odobrat

marvin1234
29. júl 2020

Najblizsie ked bude vrcat na deti zavolat 159

pohodickasrandicka
29. júl 2020

@korunka1 nenapísala som že ma autorka príspevku platiť trénera ale ho majiteľke navrhnúť. Piškóty sú veľa za bezpečnosť dieťaťa? Zviera_ pes je manipulovatelny a rozumný človek ide cestou ľahšieho odporu k cieľu. Myslíte že polícia? Mestský úrad je rýchlejšie a teda bezpečnejšie riešenie? Vyžarovať na psa nervy a strach? No ako myslíte.

deti95060810
29. júl 2020

@princeznasevera a chodia odoberať psov aj do cigánskych osád? Tam si prídu na svoje...😉

sona463
29. júl 2020

@veronika33 presne tak...písať, sťažovať sa, aby boli záznamy, že podnety na riešenie boli dané, ale sa nič neriešilo.

barborka30
29. júl 2020

@korunka1 amen

@pohodickasrandicka nerozumiem fakt. Niekto môže mať strach zo psov, alebo k nim nemá jednoducho vzťah, nie je povinnosť obyvateľov skamarátiť sa so psom, ale povinnosť majiteľa vychovať ho, aby neohrozoval iných. A to mám psov rada. Ale predsa sa nebudem prispôsobovať susedovmu psovi, dávať mu nejaké pamlsky (akože pre bezpečnosť dieťaťa? wtf?) len aby sme boli za dobre... V bytovkách je to žiaľ tak, treba kompromis, nakoľko tam človek nežije sám.

dominika_sk
29. júl 2020

Kup si slzny plyn, keď pes vybehne treba mu dať davku, AK SA CITIŠ OHROZENA ! ja som velky paičkar a milovnik psov ale taktiež mam rešpekt pred cudzimi psami a ešte pred takymi ktori zuria. Majitelka sa pravdepodobne bude vyhražať policiou, ale nech ju aj zavola. Pretože mať pusteneho psa v bytovke nie je pripustne. Teda stale opakujem, taky ktory zuri. Mily pes akykolvek velky by mi teda fakt nevadil.

bayuska
29. júl 2020

a nedalo by sa s majitelkou dohodnut, kedze ste taka mensia komunita, aby ste sa normalne spoznali s tym psom? pes vas bude poznat a nebude po vas vrcat, postupne, po bytoch, nech vie, ze nie ste zli a myslim, ze by nemal byt problem (jedine tak s tou majitelkou)

mondolina
29. júl 2020

@dominika_sk
Reálne si strekla zúrivemu psovi slzák do očí? Tak to radšej ani neskúšaj.

Riešila by som to cez sťažnosti na úrad, mestský, okresný, ste dve rodiny proti jednej.

korunka1
29. júl 2020

Kedže nemate spravcu, aj ked ste povinny mat,tymto smerom to nepôjde...ani neviem,co by poriesili. Ustne a pisomne ju vyzvat,aby urobila napravu. Skusiť zajst na mestský urad a popytat sa, co by sa stym dalo robit.
Mam rada psov,sama som jedneho mala 11 rokov, takze to poznam aj z tejto strany. Niet nad arogantnych susedov

lilitela
29. júl 2020

@pohodickasrandicka Pes ktory vrci na deti, asi nebude uplne ok. myslis to urcite dobre a sama som to skusila, pes, ktory vecne na nas stekal jak blaznivy spoza plota, tak som mu hodila piskot vzdy ked som isla okolo. hadaj co sa stalo, ked sa mu raz podarilo vybehnut z brany? Skoro nas zozral. Samozrejme piskoty veselo zral. Tiez som myslela, ze jak nas uvidi uz bude cely nadrzany na piskot a veselo vrtiet chvostom. Nestalo sa.

martinka13
29. júl 2020

Otvorte spoločnú bránicku, nech ujde na ulicu, ked vybehne z bytu. Asi trochu extrémne riešenie
ale keď to nejde po dobrom..... Mozno sa potom uvedomí a bude dávať pozor, aby nevybiehal z bytu.

17alexis
29. júl 2020

@princeznasevera odobrat psa nie je v nikoho kompetencii. Majitel sa ho musi vzdat, inak utulok zviera nemoze len tak vziat. @veronika33 ak nepomaha policia, skus sa obratit na nejaky utulok s tym, ze je so psom taky problem, mas pocit, ze majitelia sa mu nevenuju, citite sa byt ohrozeni a oni ich poziadaju o napravu. Mozu im aj plsielat kontroly. Ja som tak nahlasila suseda, ze sa nestara o psa lebo chudak pes "plakal" den-noc. Ten chumaj sa ho nastastie vzdal, tak si ho hned odviedli. Bolo mi vsak povedane, ze keny im ho nedal, tak by mu poslali kontrolu z uradov. Skus na fb sos linka pre pomoc zvieratam v nudzi. Tak sa tusim volaju.

rora
29. júl 2020

ja by som si to asi niekolkokrat natocila nech mam aj nejaky dokaz, pises ze dvor mate spolocny - rozdelila by som ho teda na dve polovice nejakym plotom a len tu polovicu pouzivala (tiez ked sme byvali este v bytovke mali sme spolocny pozemok ale rozdelili sme si ho plotmi na rovnake diely.... pre pokoj)

tinatitti
29. júl 2020

Zbytočné je hrotit situáciu políciou. Ako radi jedna mamička, skamaratit sa so psom. Namiesto kricania po susede, pekne a milo sa psovi prihovoriť, mat po ruke piškóty (tie psy milujú). Za pár dní, bude pes vasim kamarátom. Postupne sa dá pes naučiť na prítomnosť deti. Nevadí, že nie ste jeho majiteľ, stačí mu povedať nesmieš a keď posluchne, dat piškótu. O pár dní bude v pohode a možno sa stsne ozaj ochrancom všetkých detí v dome. Hlavne ak vy sirite paniku a krik, tak pes to vycíti a bude nesvoj, čo môže viesť k nechcenému ublíženiu dieťaťu. A samozrejme sa potom budú báť aj deti a môžu urobiť hlúposť (ako napr chcieť psa udrieť ci kopnúť). Ja som dlhoročný psickar a preto radím, lahsie sa je "dohodnúť" so psom, než s majiteľom.

ktochytavzite
29. júl 2020

a take ze ho krmit klibasou ja nvm cim aby si na vas zvykol?Lebo ak je majitelka problem tazko s nou ,kedine fakt jej osa krmit.

ktochytavzite
29. júl 2020

ak to takto nepokde ja by som otvorila brnu nech bezi prec,nech sa ide inde vyzurit

dominika_sk
29. júl 2020

@mondolina ano, realne som videla tuto situaciu a to fakt opakujem že som velky milovnik zvierat, chovam bullteriery. Ja ako chovatel by som nikdy nedopustila aby moje psy niekoho ohrozovali a keby som zaživala podobnu situaciu urobim to takto.

mondolina
29. júl 2020

@dominika_sk
Vieš neviem si predstaviť, že máš okolo seba 2-3 ročné deti a vytiahneš kaser na psa, a nevieš ako zareaguje.
To je veľmi nebezpečný nápad.

zuzitko74
29. júl 2020

@tinatitti Nie každý sa chce kamarátiť so psom, netreba to ľuďom vnucovať, keď o to nemajú záujem. Dávaš rady typické pre psíčkara a ešte aj podprahovo podsúvaš, že ak sa niečo zlé stane, tak to bude ich chyba, lebo šíria paniku. Ak sa niečo zlé stane, tak na vine bude nezodpovedná majiteľka.

lius
29. júl 2020

normalne som v nemom uzase, ako tu niektore tvrdite, ze si autorka ma ziskat toho psa roznymi pamlskami. Asi ste este nevideli dieta, ktore potrebovalo niekolko plastickych operacii tvare po pohryznuti psom. Osobne by som to tiez riesila s policiou a nezaujimala by ma nejaka arogantna majitelka, ktora nerespektuje susedov a domovsky poriadok.