Ako sa zbaviť prebytočného alkoholu po svadbe?

27. dec 2021

Ahojte, máte niekto skúsenosti, ako sa zbaviť prebytočného alkoholu. Akosi sme kupili veľa na svadbu, vziať nám ho späť nechceli, a u nás sa to hádam nevypije ani do konca života. Zaberá nám to miesto v garazi. Ako sa viem toho zbaviť, hoc pod cenu?

lesnajahodka
27. dec 2021

Ja by som to hodila na bazos napríklad, treba skúsiť. Rovno po krabiciach, nech je to výhodné pre predávajúceho aj kupujúceho 🙂

buzz5
27. dec 2021

My sme ho rozdali ako darčeky k narodeninám meninám rodine a známym, pripadne keď sme išli niekde na návštevu tak sme zobrali ako pozornosť

paulinkaa2
27. dec 2021

Ja som najprv Predala ďalšej neveste na fb marketplace

optame
27. dec 2021

Ahoj, aky typ alkoholu? Vino, jägermajster a pod?

marsmykkok
27. dec 2021

najlepšie by bolo rovno pred kúpou uprednostniť obchod, ked sa bude dať vrátiť. Lebo napríklad u nás v rodine nepije nik, nemám to komu porozdávať, lebo by im to tiež doma zavadzalo. Teraz jedine už predať na bazosi/FB za výhodnejšiu cenu ako v obchode.

elizabet173
27. dec 2021

skús na stránke https://mojasvadba.zoznam.sk/, možno niektorá nastávajúca nevesta rada kúpi

poslednepogo
27. dec 2021

My sme ho potom porozdavali rodine, vypili, alebo dávali niekomu k sviatkom..

zuzkaa1991
27. dec 2021

My sme rozdali ľuďom(znamym) ked mali sviatok Návšteva atd tiez sa zvysilo plus sme dostali takze do 5r. Sme porozdavali ;)

lopka1313
27. dec 2021

A moji rodicia si robia zasoby dopredu na dlho. A to piju malo, ale zas sme na vychode, niekolko flias pre navstevy je otvorenych vzdy (viacero druhov, kludne nejaka otvorena len pre konkretnu osobu, ktora jedina to pije a maju ju u nas otvorenu aj rok). Vela sa rozda na navstevach, narodeninach, meninach, nieco vypije na oslavach, nieco pri navstevach, proste je, aby bol a nemuselo sa bezat na nakup. Aj my s priatelom toho mame tiez dost, a to pijeme len vino/medovinu, ale ked pride niekto vecer na navstevu, tak sa otvori aj to, co pije dany clovek... Ono, pokial su to fakt skatule, tak skuste normalne ponuknut na marketplace/bazos/moja svadba/znamemu, co sa ide zenit, oslavit 60tku, zomrel mu niekto a budu mat kar (v tom pripade budu len radi, ak im aspon jedna starost ohladom pohrebu odpadne). Ak je vsak pre Vas vela alkoholu, ze mate tak krabicu vodky, dve slivky a 2 rumy, tak to si nechajte, vyuzijete kedykolvek a alkoholu rok/dva/tri/desat neublizi...

autor
27. dec 2021

@lesnajahodka na bazosi to nie je take jednoduche, kedže predaj alkoholu nie je legalny, nemožeš len tak predavat alkohol, ked nemas licenciu ... tam urcite nie
@paulinkaa2 ďakujem pekne, skúsim asi skupiny na facebooku, to mi nenapadlo, málo používam facebook
@marsmykkok nemysleli sme na to... človek mal iné starosti, teraz už viem 🙂 som aj ja múdra ...
ďakujem za rady, práve u nás sa tvrdé nepije, kupovali sme pre ľudí na svadbe, a ľudia pili víno, človek dopredu nikde nevie, víno sa u nás vypije, ale tvrdé vôbec, a je mi blbé prísť na návštevu ku niekomu a dať tvrdé, keď viem, že si dáme vínko alebo dotyční tiež pijú víno

karhu
27. dec 2021

nechajte na krstiny

eeffka
27. dec 2021

Normalne som popredala na FB alebo povymienala napr za mlieko, a aj co to podarovala

deti95060810
27. dec 2021

moji rodičia tak veľa nakúpili na svadbu bratovi... ešte aj po 20tich rokoch mama vyťahovala fľašky...😀

autor
27. dec 2021

@deti95060810 no práve, mne to zaberá 1/2 garáže pomaly, určite sa toho chcem zbaviť, ako dakujem za rady, že krstiny, darceky … ale u rada by som mala miesto v garazi na sánky, zimné gumy, lyže a pod…

janettdamian
27. dec 2021

Odkiaľ si? My budeme mať svadbu (dcéra) sa jej opýtam... napíš IP

cacianka
28. dec 2021

Mne zostala oskorušovica, veľmi kvalitná, vzácna a dráha vec.
Keď som chcela predať, všetko zmazali, zákaz ponúkať alko ako súkromník. Zákon....

autor
28. dec 2021

@cacianka no veď to, bazos určite nie, ale aj na Facebooku ti zmazali? Alebo tu na MK?

cacianka
28. dec 2021

Áno všade, netušila som....
Na mojom profile, aj na stránke obyvateľov, cca na 3- 4.
Pravdupovediac, na rozdávanie mám aj iné fľaše, túto drahšiu som chcela predať, že kúpim niečo za to do bytu.

marca12
28. dec 2021

Skus nejake penziony,hotely,saly,kde sa konaju svadby. Povedz znamym,ze mas na predaj a oni mozu dat echo dalsim,kto sa bude mat svadbu.

autor
28. dec 2021

@cacianka ja už som sa potešila, že dám na jar do fb skupin, keď začne svadobná sezóna… nepotešila si ma teraz

autor
28. dec 2021

@marca12 no to by som sa bála, k neznámym, ešte sú budú myslieť, že mám nejaký pancovany alkohol a ma niekto udá na políciu… to mi nestojí za opletačky

eeffka
28. dec 2021

Preco pancovany, ved mas od toho doklad a statny kolok neporuseny na flasi

autor
28. dec 2021

@eeffka áno, ale neviem si to po pravde predstaviť, chodiť z hotela do hotela či nechcú alkohol, musela by som sa poznať s prevádzkarom, bohužiaľ nepoznám nikoho

eeffka
28. dec 2021

Hotel isto nie, oni potrebuju normalny doklad ze kupili oni, v lokalnych uzavretych skupinach na Fb nie na markete popredas. Ja som predala Metaxy, KBcka.. muz podostaval na 40ku a nepili sme to. Dokonca aj otvorene flase som videla predavat, ze megamix za 40 🤣 a bolo tam vselico. Sme jedna sidliskova skupina v ke, pocet clenov k dnesku 13222 stale sa niekto najde

zuzanka.zuzu
28. dec 2021

alkohol sa predávať nesmie a čudujem sa, že FB vám nezabanoval konto 😲 bazoš hneď blokuje to telefónne číslo (vlastná skúsenosť). a čo ja viem, tak na FB je to tiež prísne regulované...

marca12
28. dec 2021

Mensie prevadzky by mozno zobrali,netreba sa bat. Normalne povies,ze vam ostalo zo svadby a viete,ze sa u nich konaju svadby,tak ci by nechceli. Ale ked sa vsetkeho bojis,tak to ozaj budes musiet len vypit.

autor
28. dec 2021

@eeffka vieš mi prosím napísať názov skupiny?

autor
28. dec 2021

@zuzanka.zuzu veď preto sa pýtam na MK, či niekto na podobnú skúsenosť s predajom, lebo tiež som tak vedela, že je to zakázané, bazos určite, fb nemám skúsenosť

janqa999
28. dec 2021

Koľko toho máte ? A aká by bola cena ? A aky alkohol? Kľudne IP . Plánujeme nejakú oslavu tak na niečom by sme sa vedeli dohodnúť .

autor
28. dec 2021

@marca12 nechcem mat problémy, to nie je či sa bojím/nebojím. Pýtam sa preto na niekoho skúsenosť, aby som to “okopírovala” 🙂