Ako sa zbaviť panickej úzkosti v noci?

27. jan 2020

Z casu na cas sa v noci budim v takej panike, ze mi potom zacne neskutocne bit srdce, chyta ma uzkost, citim sa neprijemne a trva mi dlhsie, kym sa ukludnim.
Mam iracionalny strach ani neviem poriadne z coho.
Niekedy je to podmienene nejakym divnym snom, ale aj nemusi. Par mesiacov klud a potom sa to objavi aj 2krat za tyzden. Pozorujem to posledne 2roky. Mate s tym niekto skusenost? Ako sa toho zbavit ?

janikk54
27. jan 2020

Zbavit? Mala by si vyhladat podla mna odbornu pomoc. Tohto sa len tak nezbavis, treba hlaven prist na to, cim je to sposobene a co to takto nastartovalo

miriam1983
27. jan 2020

Aj ja to mavam. Sj pocas dna. Treba skusat cvicenia na ukludnenie.

caroline_
27. jan 2020

Meditovanie, joga, dychové cvicenia, studene sprchy a pobyt v prírode... Poznám to. Od 14 rokov panicke zachvaty niekoľko krát denne

kamaratkaba
27. jan 2020

Prešla som si panickými záchvatmi, na ktoré som brala lieky. Teraz lieky neberiem, pretože som našla objav svojho života: preprogramovanie mysle cez pozitívne afirmácie. Panický záchvat začína v podvedomí. Afirmácie (čokoľvek povieš za "Ja som...") prechádzajú do podvedomia, mažú staré neužitočnė vzorce a po cca troch týždňoch počúvania afirmácií nastáva vytúžená zmena osobnosti: je to až šokujúce: zrazu sa nebojím, viem ovládať svoje pocity (negatívny pocit je dočasný stav a hlavne: on nie je tebou, len cez teba prechádza), som vyrovnaná, stres sa nedotýka môjho pevného základu. Prajem tieto pocity všetkým. Afirmácie som vyskúšala keď som zistila že lieky mi už nezaberajú a že mi menia osobnosť. Zachránili mi život. Pokračujem v nich a vytváram si vlastné. Začala som ich počúvať v angličtine cez Youtube. Je veľa možností. Odporúčam počúvať pred spaním. Pri počúvaní budeš počuť "Som šťastná" a ty sa budeš možno cítiť ako skrútená bolesťou na kamennej podlahe a budeš si myslieť že ....budeš si o tom niečo myslieť ale skús sa prekonať a počúvať to denne 2 až 3 týždne. Budem rada keď dáš vedieť ako sa ti darí 😊

autor
27. jan 2020

@kamaratkaba a ako ti menili osobnost ?

kamaratkaba
27. jan 2020

cítila som, že už to nie som ja, že neviem vyjadriť a precítiť pocity ako radosť, nadšenie, bola som celý čas v stave 'neutrál' a skutočné emócie sa vo mne hromadili, nemohla som ich však precítiť a to bolo pre mňa rovnako neakceptovateľné ako záchvaty paniky.

autor
27. jan 2020

A co si brala antidepresiva ? to ti verim..aj okolie to tak vnimalo ?

kamaratkaba
27. jan 2020

ano, antidepresíva. Okolie to vnímalo tiež, všimli si to. Je povznášajúce a pre mňa život-zachraňujúce vedieť, že: 1. ide to bez liekov a oveľa lepšie ako s nimi, 2. máme to v rukách. Prajem si, aby to našli aj iní ktorí potrebujú pomoc a sú zúfalí. Trvá to však dlhšie: cca tri týždne. Treba sa vybaviť odvahou a vierou.

adelakom12
28. jan 2020

mne na uzkosti pomaha cvicit 🙂 pocuvat hodbu alebo aj tanec..