Ako sa zbaviť otravných múch?

andrejkap123
22. jún 2022

Prosim vas dajte mi naozaj dobry tip alo sa zbavit otravnych much! Pdparovac elektricky nefunguje! Som na nervy z nich a kazdym dnom ich je viac :( mame ich asi 50 doma. :(((

andrea_82
22. jún 2022

my sme konečne tento rok nahodili sieťky. Nie je to veľká investícia. Síce nejaké muchy preletia cez dvere, keď otvárame, ale je ich podstatne menej.

andrejkap123
autor
22. jún 2022

@andrea_82 sietky mame…

andrejkap123
autor
22. jún 2022

@andrea_82 oni svine proste cihaju pri dverach a ked vyjdeme / vojdeme vletia… a nemame ani bordel doma ani kos otvoreny vsetko je poskryvane a aj tak …

andrea_82
22. jún 2022

oni idú dovnútra preto, lebo je tam chladnejšie ako vonku. Ale 50 je fakt veľký počet. ☹

andrejkap123
autor
22. jún 2022

@andrea_82 ani povysavat sa nedaju ujdu mi! :(

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvetinka75
22. jún 2022

my sme asi 2 roky muchy nemali. Minulý rok začali lietať a zistila som, že mi ten zvuk normálne chýbal. Pripomínajú mi detstvo na dedine ale zase je ich pár a nie toľko ako uvás. Toto som našla na nete
Babské rady proti muchám
Jablko a klinčeky - budete potrebovať niekoľko jabĺk a približne 1 pohár klinčekov. Do jabĺk napichajte aromatické klinčeky a rozmiestnite ich po dome - na miesta, kde sa muchy zvyknú vyskytovať najčastejšie.
Citronela a kokosový olej - táto domáca pasca proti muchám si nevyžaduje ťažkú prípravu. Nakvapkajte 20 - 30 kvapiek citroneli do 3dcl kokosového oleja (v tekutom skupenstve), prelejte do malých nádob a rozmiestnite po dome.
Cesnak, škorica a feferónky - všetky prísady spolu premiešajte a rozsypte v okolí základov vášho príbytku. V kútoch a štrbinách sa tak vytvorí silové pole, ktoré ich odpudzuje.
Voda s klinčekmi/levanduľou - túto zmes nalejte do rozprašovača, bylinky či korenie nechajte lúhovať približne hodinu a na záver sa pustite do práce. Snáď to tie malé potvory odradí okamžite.

jaroe
22. jún 2022

@dominika1988 podobne😬

jana_eyre_2
22. jún 2022

Mne sa raz stalo že keď sme šli niekam na predĺžený víkend nevšimla som si zrejme nejaku muchu, ktorá nakládla za ten čas čo sme neboli doma vajíčka a tak sa tam pekne krásne narodili.. prišli sme domov a tam plno múch.. hrozne to bolo, dlho mi trvalo kým som sa toho zbavila.. teraz hneď ako sa neajaka doma objaví, tak neľútostne hneď naháňam a zabíjam.. máme aj sietky, ale len take tie nalepovacie, cez vchodové dvere keď deti nezavru vždy nejaká prejde.. neznášam muchy 😬 ešte rozvesat všade tie lepkavé pasce, nie je to pekné ale účinné..

andrejkap123
autor
22. jún 2022

@jana_eyre_2 a kde sa vyliahnu? Mne sa toez zda ze sa nam nejake vyliahli ale nechapem ze kde

jana_eyre_2
22. jún 2022

@kvetinka75 inak zvuk osamotenej muchy aj mne hrozne pripomína detstvo a prázdniny na chalupe s rodičmi 😁

andrejkap123
autor
22. jún 2022

@jana_eyre_2 to by sme niekde museli mat vsjicka, potom larvy a potom zakuklene a potom mucha cize to sa mi nezda ze by sme si nevsimli

jana_eyre_2
22. jún 2022

@andrejkap123 to som nezistila, keď sme prišli už všetky lietali 😕

andrejkap123
autor
22. jún 2022

@jana_eyre_2 ja vsad kde sa pohriem vidim muchu a bzucia mi non stop aj dve tri naraz otrasneeee

andrejkap123
autor
22. jún 2022

@jana_eyre_2 tie pasce bduem musiet. Aspon na par dni kym sa svine pochytaju. Kde to kupim? V drogerii som to nenasla

andrejkap123
autor
22. jún 2022

@dominika1988 a ako ich vrazdis 😂😂😂

jana_eyre_2
22. jún 2022

@andrejkap123 ja som to kúpila v dmke, boli balené po 3ks.. inak vidíš, nikdy ma nenapadlo pozrieť ako dlho sa taká mucha liahne.. tak je to dosť dlho, takže aj u nás to muselo byť len zhoda náhod že som si nevšimla nejaké miesto kde sa zdržali červy a potom začali lietať zrovna v čase keď sme neboli doma.. hnoj ani hnijuve odpadky doma samozrejme nemame 😅 eviem vôbec ako sa to stalo vtedy.. lebo to bolo len nejakých 5dni alebo tak..

andrejkap123
autor
22. jún 2022

@jana_eyre_2 fiha ale podla clanku stacia aj tei dni 😄😄 ach

jana_eyre_2
22. jún 2022

@andrejkap123 máš pravdu, ja som tie mesiace len prečítala.. tak moja teória vtedy asi bola správna 😅 tak držím palce nech sa ti podarí sa ich zbaviť..

engynka
22. jún 2022

Elektricka lapacka hmyzu. Pouziva sa v restikach v kuchyniach. Len to ma neprijemny zvuk ked sa tam chytia a zabija ich to

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
domak2
22. jún 2022

Ja som v dakom americkom filme videla elektrickú placacku, to vyzerala byť sranda 😅

sara07
22. jún 2022

lastovičky nech si postavia hniezdo nebudeš vediet čo je mucha alebo komar
pripadne sa daju kupit umele hniezda alebo budky a ked sa zahniezdia uvidíš ten rozdie

andrejkap123
autor
22. jún 2022

@sara07 no tak lastovicky riadny bordel robia. A v novom dobe by ma asi slo porazit a bola by to este vacsia katastrofa ako tie muchy 🙂 ale chapem…. 😄

andrejkap123
autor
22. jún 2022

@andrejkap123 novom dome - som chcela

callisia
22. jún 2022

@domak2 to maaaame. Perfektná vec. Len to tak sviští a muchy kapú 😁

sara07
22. jún 2022

@andrejkap123 máš nejakú stodolu alebo niečo kde dáš to hniezdo a pod to dáš dosku , vždy sa dá ked sa chce

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz