Ako sa zbaviť mušiek pri kvetoch?

janoh9
14. feb 2021

Čaute, prosím, poraďte ako sa zbaviť mušiek pri kvetoch.. Už fakt neviem čo s tým.. vďaka

thewitch
14. feb 2021

Ja som sa na stene pýtala a odporúčali mi buď kúpiť postrek alebo babské recepty s octom či to funguje neviem keďže nejak som na to pozabudla

katulastraka
14. feb 2021

@janoh9 presne tento problem sme teraz riesili doma. Pomohlo nechat totalne presusit vsetky kvety, samozrejme s mierou aby to prezili 😁 a potom polievat do misky, nie zvrchu. Tak aby si rastlinka vzala vlhko cez korene a poda ostala co najviac sucha. Lebo tie bestie miluju vlhku podu !!!

janoh9
autor
14. feb 2021

@thewitch dikicko, najdem si na nete nejaky octovy postrek

janoh9
autor
14. feb 2021

@katulastraka vidis, to by mohol byt nas problem, polievam to zhora.. tykokos vdaka

thewitch
14. feb 2021

@katulastraka dobre vedieť tak to skúsim tiež 🙂

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katulastraka
14. feb 2021

@bambulienka25 my sme skusali aj tie zapalky ale nula bodov, vobec im to nevadilo 😄

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janoh9
autor
14. feb 2021

@viestta dakujem pekne skusim nechat vyschnut a polievat zdola, ak to nepomoze tak premyjem korene alebo kupim postrek, este mi suseda poradila mezditym, ze ona zalieva kvety vodou z cigaretovych špakov ale to sa mi akosi nechce veriť, jednak smrad a jednak sa bojim, yby mi neuhynuli, ona sice tvrdi, ze jej kvitnu, mozno ina poda alebo tomu kvetu to nevadi.. no kazdopadne dikicko z vase rady 🙂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
felicitab
14. feb 2021

@janoh9 Pravdepodobne to budú smútivky, dlhšie som sa s nimi trápila. Nakoniec mi najlepšie pomohla kombinácia žltých lepových doštičiek (dostať ich v každom záhradkárstve či v eshopoch takto zameraných) na dospelé jedince a zálievka s parazitickými hlísticami Steirnernema feltiae na larvy v pôde (tiež dostať vo viacerých eshopoch, len sa rozriedia s vodou a potom sa tým polejú rastliny). Neznie to asi lákavo, ale tie hlístice sú absolútne neškodné, požerú larvy smútiviek a potom zahynú. Ja som sa snažila vyhnúť akejkoľvek chémii a táto kombinácia u mňa zaberá vždy keď si znovu smútivky zavlečiem domov s novou rastlinou alebo substrátom.

janoh9
autor
11. mar 2021

@felicitab asi to bduem musiet kupit, lebo uz 4 tyzdne polievam zdola a vkuse mam s tym problem a uz zacinam mat nervy ..

pohodacka03
11. mar 2021

@janoh9 my sme bojovali cez 2 mesiace s tou pliagou, penila som z toho. Skusili sme nepolievat, zapalky, popol nasypat do kvetinacov... Nakoniec sme postriekali Cyprom, pomohlo. Zvysne musky sme uz dochytali na zlte lepiace papieriky.

vincentka1
23. okt 2022

@janoh9 skús opatrne použiť vysávač. A častejšie, aby staré nestihli klásť vajíčka a kým sa nevyliahnu všetky larvy. Tak cca 2-4 týždne. Potom by mal byť pokoj. Viem, že to znie strelene, ale z čistého zúfalstva som to raz spravila a dovtedy to robím už z len takto. 🙂