Ako sa zbaviť mravcov?

ivanak49
28. mar 2022

Dobrý deň, prosím vás nájde sa tu niekto kto by nám vedel poradiť v decembri sme kúpili dom 10ročny... Ja som naozaj pedant na čistotu môj muž už hovori že by som mala zvolnit s tým upratovaním všetko uložené v dozach v linke či v chladničke všetko má svoje miesto v dozickach no posledný mesiac mame toľko mravcov ze to není normálne sypeme stále otravy tie domčeky co nám odpiruli kriedou všetko možne ale nič nezaberá mravcov je viac a viac stále máme ich plnú linku zem no proste sú všade prosím vás ak sa tu niekto nájde s nejakým dobrým nápadom budem za radu vďačná sme už naozaj zúfalý

diamond007
28. mar 2022

@ivanak49 existuje prášok na mravce. Za mňa najlepšia vec. Nasypem a už z daného miesta nikdy nevyjdú živí. Domčeky sú naprd

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivanak49
autor
28. mar 2022

@diamond007 viete mi povedať o aký prášok ide

diamond007
28. mar 2022

@zoro9836 vôbec nie.

diamond007
28. mar 2022

@ivanak49 odfotim zajtra, pripomeňte sa ak by som nepísala

diamond007
28. mar 2022

@ivanak49 ten prášok môžte rozsypat hocikde (používam to vnútri aj vonku)...mrance to hneď otravi a kde sa raz použil prášok, nikdy odtiaľ už nevyliezol mravec. Ja som osypala časti domu odkiaľ vychádzali a mám pokoj. Keď sa občas niečo nové objaví tak nasypem a umyjem večer a mám kľud. Použila som to už aj vonku keď na tráve začali mať mravenisko.
Prášok je nebezpečny pre deti, tak pozor potom. A tým práškom sa môže ak aj na strom nám chodili mrance tak som pod strom osypala. Odkedy som to kúpila tak iné nepoužívam a to som skúšala všetko domácky vyrábané.

simca06022011
28. mar 2022

Tiez sme to 2r riešili ked sme kupili dom. Napr bodkovaný med bol uplny top, kt.ma donutil konať. Musis prísť na to z kade idu, to je zaklad. Pozri sa z kade v pochoduju do domu, kriedy a domčeky su na nič, mne ich obchádzali uplne 😂. pomohol mi jedine biolit. Nasla som dierky kade sa nám pchali do domu (z pod zarubne, take mini dierky v lište našli,... Mame drevodom). Vsade som biolit nastriekala a nechala ho tam. Tir mravce ked zacnu dichnut, uz tam nove neprídu asi. Uz sa v tej oblasti teda ziadny neukázal. Následne druhy rok som ich nasla na dvore náhodou, ked sme robili trávnik, pekne pred kuchynou. Pod okolitiu dlažbou. Obrubnikmi. Vsade mravenisko. Chytila som prasok na mravce, hojne nasypala pod ten obrubnik, kade tade pod kamene v tej oblasti (ja som to nemohla hocikde, mali sme vtedy šteňa malé) a odvtedy mám svätý pokoj (ako mravce su na dvore ale to asi vyslovene táto kolona sa mi sťahovala dnu). Tuez mi odporucali ariel z tymi modrymi gulickami 😂 rozsypat okolo domu, ze mravce neprídu. Samozrejme kvôli psovi som to nepraktizovala.

simca06022011
28. mar 2022

@diamond007 na stromy su lepiace pasce ☺️ okolo pna sa nalepia a mravec hore nevylezie. Menej škodlivé aj pre ine zvery ☺️ ale teda zaujalo ma to, lebo mravce na stromoch riešime... Potom sa uz na strome nikdy neukázali, alebo to opakovane používate na strom?

boborko
28. mar 2022

@ivanak49 nám pomohlo toto,začali miznut postupne až sa.uplne vytratili trvalo to cca týždeň

andreatytler
29. mar 2022

@ivanak49 Ja som v jednom dome musela mat cukor v chladnicke. Do muky a inych potravin nesli. To mohlo byt aj v skrinkach.
Mravce treba zlikvidovat okamzite ked sa objavy prvy z nich. Ked uz ich mate vsade je to tazke. A im netreba dlho sa zabyvat. Ja si to neviem predstavit byt v dome kde mi po zemi lezu mravce.
Musite zistit odkial prichadzaju a vystriekat ten zdroj sprejom na mravce. Raid co doporucila @boborko ma aj penu, ktora sa nastrieka cez tenucky sosacik do otvoru, alebo skary odkial prichadzaju alebo do mraveniska. Tato pena po nastriekani sama zvacsuje svoj objem, takze sa dostane poriadne hlboko do skary. Je to kontakny jed a mravce umieraju okamzite ako sa ich to dotkne. Tie co preziju utekaju. Mozu sa po case vratit ale potom staci zase nastriekat. My striekame preventivne vsetky skary na jar. Da sa striekat aj sprayom ale ten sa nedostane do skar.
Druhy krok je upchat vsetky skary. Treba kupit tmel a vsade okolo okien, dveri, zastrciek vytmelit, zatesnit, zasilikonovat. By si bola prekvapena ake malinke skary tym potvorkam stacia. Tu to pride velmi vhod najst pristupovu cestu. Ak este nie su uplne vsade rozlezeny a chodia po chodnicku, staci len sledovat odkial prichadzaju.
Ak uz su rozlezene uplne vsade, treba zavolat profesionala. Ten vam to vsetko vystrieka a upcha skary a potom uz len konat hned pri prvych znakoch novej invazie.

ostap
29. mar 2022

@simca06022011 tie pásky nie sú dobré, pretože kôra na stromoch je rôzne vystúpená a mravce si pokojne lozia popod pásku, musel by ten strom byť hladký ako stĺp. Naopak sa nám na to chytilo milión druhov iného hmyzu, aj užitočného 😕 raz nám dobre zabral "mravčí bufet", je to taký ako gél, nanosia ho domov a skapú, ale rok od roku mám skôr pocit, že ich tými domčekmi a práškami len kŕmim ako sladkosťami 😖

brunecka77
29. mar 2022

@boborko nam tiez pomohli tieto raid plechovicky, mravce postupne zmizli a uz sa nevratili 😊 a to sme veru skusali kadeco

simca06022011
29. mar 2022

@ostap nevsimla som si ze by mravce vyšli, bufet pozriem ☺️

simca06022011
29. mar 2022

Jednoznacne aj tu plati na každého mravca dačo iné 😁 tak. Treba poskúšať, hlavne vsetko co by im chutilo alebo ich laka odlozit.
@boborko tieto nastrahy u nas obchádzali, a to sme mali aj viac druhov

diamond007
29. mar 2022

@simca06022011 nasypem okolo stromu. Vždy po daždi to samozrejme musím znovu ale nevracajú sa tam .

diamond007
29. mar 2022

@ivanak49 konkrétne mám toto. Ja som vyskúšala všetko možné ale toto je top. Tam kde je dierka a dám to do nej tak tam je skapaty mravec pred Dierová aj dva roky po nasypani. Kde to ide priamo na dlažbu a pod tak tam píšu účinok 2tyzdne ale ja mám skúsenost že to vydrží aj dva mesiace.
Tiež máme starý dom povodny a prvy rok som s tým bojovala, všetko poskusala.snad som poradila tak nech to padne na úžitok 🙂 držím palce

diamond007
29. mar 2022

@boborko toto v starom dome? Lebo je rozdiel to riešiť v starých domoch a novostavbach.Toto som mala v každom kúte aj pod nabytkami a síce nevyšli z toho miesta ale o meter či dva ďalej. Toto pomôže možno v byte ale nie v starých domoch kde s mravcami býva veľký problém

diamond007
29. mar 2022

@ostap skús dole čo píšem, ten prášok ich vyhubí hneď, takže týmto ich nebudeš kŕmiť 🙂

diamond007
29. mar 2022

@simca06022011 mám aj lepiace pásky na stromy ale za mňa katastrofa, zle sa to lepí, pes jak chodí okolo tak to chytalo všetko len nie mravcov (chlpy, sponky, mušky atď).

diamond007
29. mar 2022

@ivanak49 a to som mala mravenisko v komíne tiež doma, tam som toto nasypala na všetky steny aj dole, aj tam pokapali a už nikdy odtiaľ nevyšiel ani jeden mravec 🙏🙂🙂🙂

simca06022011
29. mar 2022

@diamond007 no neviem, my nemame s tym problem pri psovi :D mne sa to len nepaci potom davat dole, tak by som nieco ine rada skusila a to ze sem tam sa tam naozaj aj nieco ine nalepi. Nemozem povedat ze uzitocne, ale stane sa.

Tiez tieto prasky su u nas top vec, ale naozaj najlepsie je, najst rovno mravenisko, alebo miesto kde su koncentrovane a z tade startuju na vypravy... potom nebude mat kto "znovu" vyliezat. A teda jasne, vonku to neovplyvnim, ci sa urobi znovu mravenisko (no tam kde som to sypala sa veru nove neurobilo do dnes)- ved priroda, ale do interieru sa mi uz netrepe nic :D cca 4 roky som nemala v dome ani mravceka. BIolit sprej a prasok a vybavene. Nasla som aj zopar mini dierok, napr. na zarubni drevenej, to sme po vystriekani a ked zmizli zapchali a svaty pokoj :D A to naozaj mam drevodom, z paliciek drevenyhc vyplnene vlnou, obuchane sadrokartonom, keby chceli, tak aj cele kolony mravcov maju kde byvat :D

caray
29. mar 2022

s tými domčekmi moc kladnú skúsenosť teda tiež nemám a mala som práve pocit, že ich bolo doma viac a viac. prášky sú podľa mňa najlepšie, tie jediné nám teda zatiaľ pomohli

sashabb
29. mar 2022

Ja som vyskúšala všetko a mravce máme roky rokúce. Aj domčeky, spreje, kriedy, prášky, aj babské recepty ako kypriaci prášok atď. Ono ich to vypudí na chvílu, no potom prídu opäť.

boborko
29. mar 2022

@diamond007 v starom doma takmer 100 rocnom

jaroe
29. mar 2022

@ostap na toto je vraj finta, že pod pásku na kmeň stromu natries blato, aby vyplnilo škáry....

daniela2202
31. mar 2022

@ivanak49 mravce majú svoje obdobie, to chvíľu trvá, mne nevadí keď sa združujú na jednom mieste, ja im nasypem ešte kôpku cukru, nech papajú, a keď sú tam všetci spolu, pekne povysávam. A tak to spravím pár krát a je koniec mravcom 😁