Ako sa zbaviť komárov v izbe?

idemo
25. júl 2023

Ahojte. Podraďte prosím čo je bezpečne do detskej izby proti komárom. Sieťky na oknách máme ale ajtak sa k nám komáre nejak dostanú. Každú noc naháňam po izbe komárov a malý je ráno doštípany. Elektrické odparovače typu Raid nechcem, je to hnus. Skôr niečo prírodné čo sa Vám osvečilo.
Ďakujem za rady🙏🏻

stellarstar
25. júl 2023

@idemo vysávať? 🤷‍♀️

denithestrange1993
25. júl 2023

@idemo tak mate blbe sietky. My mame sietky druhy rok a veru neviem co je hmyz v byte.

mimisram
25. júl 2023

@stellarstar A čo pomôže vysávať? A myslíš, že doma nevysáva? 🙂 Podľa mňa sa vám dostávajú z inej miestnosti, lebo nám sieťky dosť pomáhajú v tomto.

alenka7777
25. júl 2023

@idemo asi máte zle sieťky. My odkedy máme sieťky, komára som nevidela. Na dovolenku k moru si vyrábam vlastný sprej pre deti. Do Alpy namocim klinčeky a tým každý večer postriekam deti. Klop klop, komáre sa im vyhýbajú.

eternity24
25. júl 2023

@idemo v dm dostať taký strojček do zástrčky proti komárom. Funguje

vikusjk
25. júl 2023

@idemo ak mate kvalitne sietky na vsetkych oknach v byte, tak potom sa k vam mozu komare dostat len vstupnymi dverami, ked byvate napriklad v rodinnom dome v oblasti so zvysenym vyskytom komarov. Nam tak vletia vzdy na chalupe.
Odskusane to v ramci priestoru nemam, ale zabera mi, ked idem do zahrady a nechcem si davat na seba chemiu, ked si dam do rozprasovaca prirodny esencialny olej "Citronova trava" a trochu eukalyptovej vone a vodu samozrejme. Ale davam si to fakt silne, t.j. vonave.

dejka77
25. júl 2023

Su na to take kvety citronella (nam to nepomohlo), potom napr. nakvapkat eukalyptovy olej na vankus (nemam odskusane). V kazdom pripade treba skontrolovat tie sietky, a ak su v poriadku, tak sa vam komar dostane dnu cez vchod. dvere.

janna88borin
25. júl 2023

Nam tiez niekedy vleti dnu komar, ked vchadzame dnu/von a dumala som dat do izby nieco take: https://www.alza.sk/hobby/tristar-iv-3704-d5313... . Aj ked nevien nakolko si komar vyberie radsej svetlo ako cloveka 🙂 Este mozete kupit moskitieru nad postel ako mavaju v exotickych krajinach alebo som uz videla i take skladacie bez nutnosti montaze nad postel...

stellarstar
25. júl 2023

@mimisram mala som na mysli s vysávačom po nich

janna88borin
25. júl 2023

@eternity24 autorka pise, ze chemiu nechce. Jedine, ze by si mala na mysli ultrazvukovy odpudzovac, no ten v dm nemaju...

bloger
25. júl 2023

@idemo Najlepšie by bolo nesvietiť večer. A otvoriť si iba ventilačku. Lebo najviac idú za svetlom. Možno sanytololom postriekať a utrieť zvonku.

daniela2202
25. júl 2023

@idemo vysávač...