Ako sa zbaviť holubov?

ninusa221
30. jún 2021

Ahojte už mam nervy s prepáčením v riti byvame v podnájme a predtym boli na parapete tie pichliače no menili nam parapety a celkovo prerabali balkóny. Myslela som si že to už nebude no pridem po mesiaci domov a cela obsrata parapeta.😐prosim vas nieco efektívne aj na balkon dáke domáce rady čo tam nacapim hned teraz?… chcem ist umyť okná po prerabke tak nak nam to neobseru
Ďakujem Vám

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ninusa221
autor
30. jún 2021

@viestta to velmi nechcem už dake sačky nezaberajú?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rora
30. jún 2021

@ninusa221 susedia maju na balkone zavesenu daku maketu dravca, ale myslim ze oni to tam maju skrz lastovicky, ale myslim ze holubov by to tiez mohlo plasit, ak to nemas kde zavesit tak pripadne do nejakeho kvetinaca zastrknut na nejakej palicke... skus v nejakom zahradkarstve sa pripadne poradit, ine ma nenapada

janetinka27
30. jún 2021

@ninusa221 kolegyna ma toto kazdy rok na balkone s holubmi, do okien sa jej tlacia lastovice. uz skusala vselico, zalepene rohy, atrapy dravcov, cd-čka, strapce. sietky na oknach ma rozdriapane, nemohla ani vetrat, otras. tak povedala, ze skusi este tie pichliace.

uhgara
30. jún 2021

Hmmm niekedy nie je ina moznost. Mojej kamoske pichliace pomohli a to sa im ako keby chcela najskor vyhnut, no po tolkych neuspesnych pokusoch, uz ani inej moznosti nemala

nafka0483
30. jún 2021

@ninusa221 Bud tie pichliace alebo siet. Na ostaten veci si zvyknu a prestanu sa bat - sacky nastrihane, CDcka aj tie atrapy dravcov - velakrat som videla ako sedeli priamo na nich akonahle zistili, ze nie su zive :D

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sissy27
30. jún 2021

@ninusa221 nepoteším ťa, u nás boli holuby tak drzé, že zabrali až sieťky... investícia cca 150€, ale ak máš šikovného manžela, otca, suseda, čo ti to vie natiahnuť, tak to máš možno za 30€. A svätý pokoj od holubov.

nairia
30. jún 2021

ja som dala namontovat siet a teda nemozem si vynachvalit... svaty pokoj, lebo mam velky balkon a pichliace preletia a pristanu vnutri balkona, raz sme boli 2 tyzdne prec na dovo a tie spiny tam zahniezdili a to mi srdce nedalo ich s malymi holubkami vyhodit... ale bordelu a spiny fuj... tak som si povedala, ze kaslem na vsetko a dala som siet... dravca ma sused, chvilu mal klud, teraz uz mu obsieraju aj toho dravca 😂

ninusa221
autor
30. jún 2021

Viete ja do toho nechcem investovať pretiže sme lrn v podnájme a o mesiac a pol sa sťahujeme takže tak. Dravca sme mali aj predtym to tu už bolo nič moc 😄

katka2602
30. jún 2021

Máme to isté, mne pomáha zavesený väčší uterák, na stropom sušiaku, uterák sa hýbe a holuby už má balkón nechodia a to tu mali hniezd. Inak mala som vrany a nič, holub si sadol rovno vedľa nej. Je ešte nejaká ružička ale to nechcem kvôli psíkom u suseda.

sssss123
30. jún 2021

holuby sa udomácnili na susedinom balkóne, no príšerne to tam vyzeralo a suseda tam viac nebýva ako býva, špinili aj u mňa, tak som povešala cdčka a celkom to pomohlo, potom som pridala ešte tri plechovky, takže keď fúka vietor tak to hrkoce jedna radosť, a holuby svoje nálety zminimalizovali, suseda to potom vyčistila a dala tie makety vrán, aj tak jej tam chodili, teraz najnovsie tam má nejaké ostne, tak som zvedavá či to pomôže alebo zas bude mať celý balkón obsratý