Ako sa zbaviť holubov?

lubkavargova1
21. nov 2016

Mile damy. Rada by som sa opytala, ake mate skusenosti s "plasenim" holubov. Alebo lepsie povedane ako sa ich zbavit. Byvam v bytovke kde je vela prazdnych bytov a bohuzial "majitel" tychto bytov nema zaujem riesit tuto neprijemnost. Uz sme sa stazovali, aj prosili o pomoc bytovy podnik ako nasho spravcu, ale ten nema ziadnu pravomoc a najhosie je aj to, ze holuby su u nas vraj zakonom chranene, tak ich nemozme nijako vykynozit. Bola som aj za nasou veterinarkou, bohuzial nevedela mi nijako pomoct. Nepoznate nejake overene triky-rady ako ich fakt odplasit? Dnes som videla v telke, ze vraj existuje nejaka gelova pasta, ktora tak "smrdi" len holubom a dokaze ich odohnat. Len bohuzial nazov tejto pasty neuverejnili. Bolo to v Madarsku. Keby naaaaahodou niekto vedel co to je, budem velmi vdacna...a celkovo za kazdu radu...dakujem 🙂

sissy27
21. nov 2016

@lubkavargova1 z vlastnej skúsenosti - neodplaší ich NIČ!! Ak, tak len nachvíľu... Kamoške pomohli namaľované mačky na balkóne, presťahovali sa k susedom ... Ja som musela dať spraviť siete... Ale stále sadajú na parapety, strom oproti domu, akurát teda už nie ku mne na balkón... Ak sú prázdne balkóny, byty, tak naozaj nič... Ale skús sa obrátiť na mesto, musia s tým niečo robiť, ten trus je agresívny, ničí aj fasády budov, o dopade na zdravie človeka radšej pomlčím...

lubkavargova1
autor
21. nov 2016

@sissy27 dakujem. Vsak prave to, ze v jednom byte alebo na balkone stale si robia hniezdo a byt podnami tiez. Ide z toho trusu a vseteho smrad a aj take jak vosky sa objavili a uplne mi to zlikvidovalo kvety na balkone...stale pratame, ale uz ma to nebavi, ze umyjem balkon, okna, paratepy a ani nie do minuty mi vsetko opat s prepacenim "oseru" 😠

lucinka511
21. nov 2016

@lubkavargova1 bud rada.ze ti tam chodia holuby a nie macky...

lubkavargova1
autor
21. nov 2016

@lucinka511 momentane by som neprotestovaa proti mackam...tie co mame divoko okolo bytovky sem-tam uchmatnu holuba...ale velku spust nenarobia. Takze nejake zazraky necakam ani od nic.

Sietku sme aj my natiahli, ostnaty drot v rohoch...ale ten parapet a hlavne ten smrad, vosky a vselijaky sajrajt ma trapy najviac.

sissy27
21. nov 2016

@lubkavargova1 skús ešte podať sťažnosť mestskému hygienikovi ...

zuzkat1
21. nov 2016

Holuby su hnus..babke pravidelne prevrhnu kvety ona dala do k etinacov spajle tak tonich trochu kdradza..nevedia si sadnut...a u nas..mame senzacnu susedu vedla v baraku ktora ich krmi stylom ze vyhadzuje zvysky z okna...cely chodnik akonogrcany a miloon holubov a nadava na psi ze jej plasia holubky

katooshik
21. nov 2016

Ahoj. My sme mali podobny problem. Vedla nas je neobyvany byt,tam stale na balkone tronili holuby a odtial lietali aj na parapetu nasho spalnoveho okna. Kazde rano nas budilo a zlostilo ich hrkutanie,cupkanie po okeniciach, ich bitky a trepotanie kridel o spineni okna a okenic ani nehovorim. Ale k veci. Definitivne nam pomohli hroty na holuby,ktore sa nalepia na okenicu. Treba aby boli primerane nahusto a po celej sirke a dlzke. Odvtedy mame pokoj. Kedysi sme holuby mali aj na balkone,ale odkedy je zrekonstruovany a mame tam aj kvety,holuby tam uz nebyvaju.

moni73
21. nov 2016

@lubkavargova1 bodce na holuby, pletivo, http://www.de-aqua.sk/e/ochrana-proti-holubom-16/
Mesto nepomôže, skúšala som ako správca so žiadosťou za viac domov - nič. Nechať zasietkovat balkón susedovi...

wolfie
21. nov 2016

@katooshik a co v pripade, ze tie hnusne operene potkany pristanu na parapete o poschodie, dve vyssie a odtial se.u na moju parapetu? mas nejaky trik aj na toto? lebo nad tymi hrotmi sme uz uvazovali aj my, ale potrebovali by sme ich strasne vela, kedze sme na prvom poschodi a pod oknami mame murik a akoby vyklenok...proste katastrofa, najradsej by som ich otravila, keby som sa nebala, ze mi to tam zacne kapat...

a btw, to co je za nehoraznu piiip, ze tie hnusoby su zakonom chranene? ved ich su kvanta vsade, kam pozriem, mali by ich strielat, nie chranit

katooshik
21. nov 2016

@wolfie veru na to trik nemam. Niekde som citala,ze vysadit nejake aromaticke rastliny a kvety, my sme sa ich vsak bali dat na okno,aby niekoho nezabili padom zo 4. poschodia. Z prveho by to vsak bolo mozne. Skuste predsa aj tie hroty,nestoja tak vela a urcite zredukuju ich pocet na minimum. U nas si este den,dva pokusali sadnut na kraj okenice,kde nezasahovaoi hroty, ale muselo to byt znacne nepohodlne,nemaluli si kde zadky opriet a tak nase okno pekne krasne opustili. Co s padajucimi hovnami z vyssich poschodi fakt neviem..jedine sa porozpravat so susedmi,ci im to nevadi,a ci by nechceli oni dat hroty.

lubkavargova1
autor
22. nov 2016

Dakujem damy. Tie hroty skusim, ale najviac ma fakt trapy to ze idu tam kde to je neobyvane a ztamad seryu. A pod nami ten balkon. Clovek by si chcel v klude cez leto posediet a nema sancu...bytovy podnik vraj nema "paky" ako prinutit toho majitela a travit nechcem lebo si my narobime problem. Aj sme posielali staznost na hygienu ale len prisli popozerali a to je vsetko.

cacianka
22. nov 2016

neexistuje nejaká vyhláška proti kŕmeniu holubov a mačiek ?
aj naša milá susedka z 1. poschodia vyhadzuje na trávnik pred domom odpad a každý deň je tam viac a viac holubov. osraté parapety, hovienka všade možne a ked oschnú, práši sa ten sajrajt všade ! najradšej by som krk vykrútila jej. asi pozmetám z balkóna aj ich hniezda (tie malé požiarne balkóny pri výťahoch) a hodím jej to do bytu...
pritom má zvieratá veľmi rada, ale nemajú nám čo takéto nedomestikované roznášať choroby. keby bolo o ne postarané aj z veterinárnej stránky, ani neceknem

lubkavargova1
autor
22. nov 2016

@cacianka unas to krmenie neni. Ale aj tak chapem. Nasa veterinarka zahlasila,ze na holuby zabera len ich predator....a skade dofrasa ja zozenem orla abo sovu????? Tiez na hlavu postavene :(

maxiva
22. nov 2016

@lubkavargova1 pozicaj si psa,takeho co nenavidi vtaky a steka na ne.pripadne ich nahana 😀 aspon tyzden to vydrzte....

katikaba
22. nov 2016

Ja som pocula,dat na balkon umelu vranu a v 5 cm vzdialenosti rybie lanko cez cely balkon,lebo ze vraj holuby si nebudu vediet na lanko sadnut

lealikk
22. nov 2016

alebo sa este davaju na balkon aj stare cd a tie by mali odohnat holuby, ci to sa mi s niecim inym pletie? Take nieco som kedysi pocula

stormie
22. nov 2016

Nam pomohlo iba zasklit balkon - skusali sme nejaky postrek, cdecka - aj nalepit na parapetu aj zavesit, do polovice balkona som mala zaves ale v pohode ho preleteli, natiahnutu snuru a na tom igelitove pasiky naviazane ale aj to ignorovali, dokonca sme mali na zemi velke zrkadlo a ani to ich neodradilo. Ja som mala niekedy uz pocit ze oni sa uz ani neboja, keby som mala otvorene okno dokoran tak by asi vleteli aj dnu. Oproti na dome maju na stteche tie hroty tak si sedavaju viac na oknach

hugopipo
22. nov 2016

@lubkavargova1 Ak ich nenavidis a ti ich neni luto tak namoc zrno do alkoholu a potom vezmi lopatu a ........... 😠 ale nie susedovim holubom zase chuti moja strecha a pristavaju na vedeni rovno nad mojim autom (je cierne)

lubkavargova1
autor
23. nov 2016

@hugopipo ja by som mile rada aj taketo riesenie prijala, keby ze to "stopy" neostavali. Raz ssa jeden sused nastval a zacal ich travit. Mlcky sme o tom vedeli vsetci a nikto necekol nic ani ho neudal, ale ani to neni riesenie lebo zase pod balkomi sa zacali hromadit mrtvolky....a to uz bolo napadne.
CD, igelitove sacky, snurky, zavesy, atrapa orla, moja macka - nic nezabera.
Potom na bytovej schodzy cca 3 mesiace dozadu sme sa dozvedeli, ze vedlajsi vchod robil si strechu a oni tam dali daco co odplasuje holuby. Bol aj z tamad jeden sused a hrdo sa tvrail - pokial ho nas sused nezobral na dvor a neukazl mu ako na zadnej casti pekne sedia v sore a kaslu a seru na vsetko. Taze-tak bojujeme neuspesne...dnes sa idem spytat na hygienu opat co dalej....aj jedneho dalsieho susedu sm sa pytala co je policajt, ci sa neda nejao ten "majitel" nahlasit na nejaky paragraf, ved preboha tam hniezdia holuby aj 4krat do roka, hygienici tam naratali 3 mrtvolky a nic sa nerobi. Ta on nam povedal, ze policajti nemozu otvorit ziadny byt bez povolenia. My sme boli uz aj taky zuali v bytovke, ze sme boli chotny aj sami popratat na vlastne naklady, len naj to tam zmizne...je to ako boj s veternymi mlynmi 😔

janusa9
23. nov 2016

@lubkavargova1 zdravim vas vseetkych moja skusenost: byvam v panelakovom byte na najvyssom poschodi. Tolko holubov kolko mi mavame na streche ste snad pokope este ani nevideli. Ked ten krdel vzlietne, ostane normalne mracno. Tiez to nikto neriesil. Tak sme sa rozhodli po svojom. Na balkone si zacali robit hniezda a niest vajcia. Manzel sa nastval a vyhadzal ich z osmeho poschodia s tym, ze "tam si ic hladajte"😊potom sme na balkon a na parapety na okna nasypali otravu pre hlodavce. Mali sme nejake obdobie pokoj, ale po case sa znovu vratili, tak sme na balkon natiahli taku drobnu sietku a mame pokoj

lubkavargova1
autor
23. nov 2016

@janusa9 suseda co byva na 8-micke ma taku striesku uz nad oknom a vravi, ze ked holub "pusti" svoju bombu z ritule, tak ten zvuk ako to buchne je ako bomba ked pristane 😀 😀
Vajicka som aj ja zhadozvaa od nas...chodila chodila nosila tie konariky ja furt som vyhodila a raz pozeram uz nejako nechodi. vklonim sa viac do roha a tota ta sedi. odozeniem ju a tam vajicko...uz ju muselo velmi tlacit, ze naholo zniesla...cele zle 😠

tutu_1
23. nov 2016

Mne by tie mačky nevadili, veď to je jeden z mala prirodzených predátorov holubov. Radšej mačka co zabíja potkany, a holuby ako mat posledné dva premnožené ešte viac ako teraz. Dokonca som videla v jednom malom mestečku v Rakúsku ze mali na bytovkách špeciálne "hniezda" pre netopiere, na bytovke úle so včelami, a dole pri nich búdky z polystyrénu pre mačky. Vraj včelám sa v meste darí viac, kvôli absencii postrekov, netopiere ničia nežiadúci hmyz, a mačky eliminujú holuby a potkany.

jaro2846
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenkaa511
13. mar 2021

Ahojte poraďte mi prosim čo mám.robit na balkóne mám holuby už aj hniezdo si urobili vsrki som umyla vyhodila a na druhý deň zase sedia si akoby nič dakujem za rady

jaro2846
14. mar 2021

@lenkaa511 o cca 2-3 týždne opäť dostupné na www.gelprotiholubom.sk
Odporúčam a problém to vyrieši.

lenkaa511
15. mar 2021

@jaro2846 ďakujem ale ja potrebujem cim skôr