Ako sa zbaviť holuba?

mamamasama
19. máj 2021

Pred par dnami sa nam pred dverami udomácnil holub Nevadil by mi, ale vsetko naokolo je plne trusu a maly ma obdobie, kedy vsetko berie do ust. Manzel rano cestou do prace nalozil holuba do krabice a odviezol cca 20km od nas. Prave som otvorila dvere a holub je spat. Vobec sa nas neboji, Proste si tam sedi a kadi vely den. Viete mi nejako poradit co s nim? Ma na nohe štítok, ale ja sa ho velmi doktykat nechcem. Dakujem za rady.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamamasama
autor
19. máj 2021

@viestta dakujem.. skusime... snad nie je odniekiaľ z daleka 😅

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamamasama
autor
19. máj 2021

@viestta viem nejako zistit, aky to je holub? Pozeram, ze ma stitky na oboch nohach. Jeden zeleny a druhy cely od blata.

mamamasama
autor
19. máj 2021
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamamasama
autor
19. máj 2021

@viestta veľká vdaka... idem na to 🙂

pondelok01
19. máj 2021

@mamamasama mne sa takyto holub s kruzkom pokusal ubytovat na balkone, aj s partnerkou. Take nervy som mala, v lete mame balkon ako jedalen a kavickaren a vsetko ostalo okadene. Najprv sa iba okunali zvonka zabradlia, plasili sme ich vzdy ked sme ich tam nasli, az som jedneho rana nasla v prazdnom kvetinaci najlenivejsie hniezdo z asi 5 haluzok krizom polozenych, a v nom vajco. Vajco som vysmarila pod balkon na travu, kvetinac odstranila, a hlupy holub par dni chodil sedavat na prazdne miesto. Vtedy som uz mala aj kvety na zabradli, takze som do vsetkych kvetinacov napichala spajdle, nech mi tam ten tucny holubisko nevysedava. Objednala som z internetu plastoveho havrana, ultrazvukovu rusicku, zavesila som CDcko, suchotave igelitky, no proste utulne to tam bolo. Z muzovej starej mikiny som spravila strasiaka, vypchala som ju osuskou, do kapucne som dala basketbalku, a na papier nakreslila tvar. Strasiaka som sa nalakala asi viackrat nez ten holub, aj z havrana ma vzdy mykne ked vyjdem von. Holub si spravil medzitym druhe hniezdo pod kreslom, okrem ineho pouzil aj tie spajdle. Potom som tam nainstalovala aj tu rusicku, a sice vobec neverim, ze funguje, parik sa odstahoval po zruseni druheho hniezda. Medzitym ale konecne narastli listy na topoloch, ktore su pred domom, tak je mozne, ze holub pochopil, a isiel byvat tam. Alebo ten plasic funguje, neviem. Kupila som taky solarny, ktory funguje aj ako lampa, ze aspon nejaky uzitok z toho bude, ak by neplasil, zo stranky velkykosik.sk. Aj toho havrana tam maju, ale holub vedla neho casto sedaval, tazky disrespekt.

nttnnt
19. máj 2021

@pondelok01 tych havranov a ine maskary maju uplne na haku...segra nasla holuba ako tomu havranovi hrkutal a vyslovene sa mu prihovaral hnup :D inac je to velka paseka mat holuba na balkone, to veru treba zrusit hned v zarodku, lebo potom co bude mat covek z balkona je jeden grc..ja mam zivy plasic - polovneho psa, jak len pocuje ten hrkot uz startuje :D

pondelok01
19. máj 2021

@nttnnt ved to, take s prepacenim hovnisko vie vypustit na jeden sup. Grc.

nika523
19. máj 2021

@mamamasama môj zlatý aj ja chcem holuba....

mamamasama
autor
19. máj 2021

sa tu rehocem dievcata 😂😂😂🤣🤣🤣🤣

simsalabim
19. máj 2021

@mamamasama a ako ste s tym holubom dopadli? Normalne som zvedava... takto si vas adoptoval...

cacianka
19. máj 2021

@pondelok01 pekny pribeh😀

cacianka
19. máj 2021

@mamamasama aj jaaaa😍😍😍

mijunik
21. júl 2021

@mamamasama no? Čo holúbok - vrátil sa k majiteľovi? 😁

mamamasama
autor
22. júl 2021

@mijunik aaaano... 🙏🏻🙏🏻🙏🏻😅

mijunik
22. júl 2021

@mamamasama 😍🤩🍀 supeeer 🙂🙂

lalilailaila
10. dec 2022

ešte je tam???