Ako sa zbavím žiarlivosti?

7. apr 2020

Ahojte.mam problém ze som strašne žiarlivá. Neviem ai pomôcť potláčam to veľa krát ale trápi ma to strašne. V minulosti som mala vzťah a tam bývali priateľ vypisoval babam ktore mu posielali aj nahé fotky. A to som len tak zistila ked raz v noci som sa zobudila a on bol na pokeci a vypisoval ai s kurvami. A teraz mam priateľa a strašne ziarlim na jeho kamošky. Aj teraz ma koleginu a dakedy ked sa rozprávame tak ju spomenie a mne to strašne vadí.Aj minule sme mali ist vonku s kamošom a kamos ju chcel zobrať vonku s nami ale priateľ povedal ze nie lebo busem žiarliť. Takze priateľ vie aka som ziarliva ah ked mi povedal vela krát ze mu mam uz konecne veriť ze by ma nepodviedol a tak. Ale ja mam stale strach a ked viem ze je krajsia odomna uz neviem co robiť stále ma to trapi ako prestať mat tento zlozvyk ale asi som ho zdedila po otcovi on bol strasny ziarlivec 😭😭

malebiele
7. apr 2020

A poznas tu jeho kamaratku, kolegynu? Mozno by si nebola az taka ziarliva ak by ste sa spoznali, ked by si videla ze medzi nimi nic nie je? A ber to tak, mozno je krajsia, ale priatel je s tebou a nie s nou a navyse, nemozes hadzat vsetkych do jedneho vreca, zato ze bol tvoj ex hajzel sucasny priatel nemoze, tak ho nemozes hned odsudzovat a cakat ze aj on je taky, to je dost nefer, navyse ak ti nedava dovody k ziarleniu...a ono skor ci neskor pokial na sebe nezapracujes, ten vztah bude neunosny a casom to priatelovi zacne vadit ze ziarlis bez priciny

stela01
7. apr 2020

Aj múdrejšia je od teba ?

Zapracuj na sebe .

megika1
7. apr 2020

dobre je si priznať.Ty si to dokázala,chces s tým niečo robiť. Sedenie u psychologičky pomôže, tá nastaví zrkadlo. Mne veľmi pomohla nie so žiarlivosťou,ale partnerský problém bol

maminuska
7. apr 2020

pre niečo si ťa priateľ vybral , pre niečo je s tebou a nie s ňou . Na tom stavaj a ukľudni svoju dušu , trápiš vás oboch .

jana_vaj
7. apr 2020

Tak snáď keby chcel ju tak je s ňou a ni e stebou nie? Vzťah musí byť aj o dôvere aj keď si sa pred tým sklamala v niekom inom

akinom0077
7. apr 2020

Treba tu ziarlivost dostat po kontrolu, je fajn ze si to uvedomujes. Nepaci sa mi ako si napisala uvodnom prispevku " vypisoval si s ku..." ako vies ze su to ku? neznasam to vrcholne ked zeny nazivaju druhe kur...mi. Mam taku kolegynu co na kazdu zenu povie k....pritom tie zeny su mnohe tisic x slusnejsie ako ona.........
Ziarlivost vie rozbit vztah daj si na to pozor.

larisalarisa
7. apr 2020

Žiarlivosť vám zaručene zničí každý jeden vzťah.

0silvia0
7. apr 2020

musis sa naucit sa byt nad vecou. Vzdy bude niekto, kto bude od teba krajsi, mladsi, mudrejsi.
Musis si uvedomit, ze ak ta partner opusti, nie je to koniec sveta, treba vzdy ratat aj s takou moznostou, cize nema vyznam ho pri sebe drzat silou mocou. Ak bude chciet odist kvoli krajsej, odide a teba sa pytat nebude a ty mu v tom nezabranis. Cize aky vyznam ma ziarlit? Nijaky...

anita6666
7. apr 2020

@jana_vaj s týmto nesúhlasím....je veľa chlapov,ktorí by chceli inú, krajšiu, mladšiu, štíhlejšiu,bla bla,ale častokrát také ženy nechcú dotyčného chlapa,tak proste berie to,čo je dosiahnutelnejsie a potom si to kompenzuje rôzne... vypisovanim alebo trávením času v blizkosti takýchto nedosiahnutelnych žien... bohužiaľ,realita

0silvia0
7. apr 2020

@anita6666 to je tiez pravda co pises...

stanulienkat
7. apr 2020

Ziarlivost je zabijakom vztahu. Od ziarlivca treba utekat. Pod kontrolu to sama nedostanes,je to v tebe. A pekne to vie otravit vztah.

hacula1816
7. apr 2020

musis si uvedomit, ze tvoj novy priatel nie je to iste ako tvoj byvaly

pupavocka101
7. apr 2020

ziarlivost podla mna prameni z toho tvojho sklamania z minulosti, myslim, ze by ti pomohlo, keby si si ujasnila, ze ak raz niekto ta bude chciet podviest tak to urobi a ty s tym nic neurobis, cize snaz sa byt nad vecou, neviem ako inak to napisat, mne to pomohlo aby som si drzala nejaky ten nadhlad

kakawah
7. apr 2020

Žena ked je spokojná sama so sebou. Ked pozna svoju hodnotu, tak neziarli a ziadna krásavica ju nerozhodi. Musis na sebe popracovať. A to nehovorim ako klišé ale z vlastnej skusenosti.

moonlight1210
7. apr 2020

Precitaj si Othelon od Plzaka. Stara kniha, ale naozaj dobra ucebnica pre ziarlivcov, ako dostat ziarlivost pod kontrolu.
Urcite sa s tou knihou budes spociatku vela hadat a mat chut ju hodit do kuta. Je dost narocna a vela vyzaduje.
Ale ak sa budes snazit, postupne prestanes mnohe veci odmietat a naucis sa na ne pozerat inymi ocami.
Aj ked ti spociatku pridu “kacirske” a budes mat pocit, ze cela kniha je iba obhajobou prava nevernikov na neveru a ti slusni (a ziarlivi) su ju povinni strpiet.
No nie je to tak.
Nauci ta nestavat sama hned sa do pozicie tej druhej, zastrasenej, ktora hned vidi vsade hrozbu a ohrozenie a valiace sa ponizenie. Naucis sa citit rovnocenna partnerovi. Nedusit ho tuzbou po ubezpecovani a vecnou nedoverou. A prijat fakt, ze za nikoho nemozes dat ruku do ohna (dokonca ani za seba).
A ze dokaz vernosti neexistuje. Pretoze na kazdy dokaz sa da vykonstruovat pribeh, ktory to poprie.

panelacikova
7. apr 2020

@pupavocka101 na jednej strane s tebou súhlasím, na strane druhej z môjho pohľadu doplním, že žiarlivosť môže vychádzať aj z toho, ak partner nedáva partnerke dostatočne najavo svoju lásku a pocit, že je preňho jediná a prvoradá. a ja viem, o čom píšem. niekto by ma v minulosti nazval chorobne žiarlivou. dnes mám iného partnera, dokonca sme sa vzali, je to môj manžel a dáva mi denne svojim konaním, niekedy aj slovami pociťovať svoju lásku ku mne, náklonnosť a to, že je so mnou šťastný a spokojný a cítim z neho doslova to, že inú by nechcel. že ja som preňho tá jedinečná... viem, že jemu môžem veriť. áno, stalo sa, že som občas na niečo pofrflala, vzal to s humorom, vždy ma vybozkával takmer okamžite a všetko zhrnul takým štýlom, že ma vždy nakoniec rozosmial a upokojil. až som si postupne uvedomila, že áno, práve jemu môžem určite veriť 🙂 takže ono je to veľakrát aj o tom, že žena možno sa necíti vo vzťahu až taká úžasná a jedinečná a potom premýšľa, že mužovi sa páči zrejme niekto iný 🙂

lucinka227
8. apr 2020

Viem o co hovoríš...tiez som ziarliva...lebo skrz ex ...uz som opatrnejšia ...snazim sa žiarlivosť nedavat az tak najavo..treba mysliet na ine...vsetko zle je na nieco dobré...ale ako sa hovori -kto žiarli ten miluje 🙂))))vsetkeho vela škodí ..ale treba sa držať aj Dôveruj -preveruj