Ako sa volí prezident?

26. feb 2024

dobre, ako sa volí prezident ? V prvom kole môžu ísť voliť všetci a vyberajú zo všetkých kandidátov?
A na druhé kolo opäť môžu ísť všetci a voliť len z tých čo uspeli v prvom kole ?
Alebo je druhé kolo pre voličov ktorý neboli prvý krát voliť ?

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
26. feb 2024

@taynee ďakujem veľmi pekne. Môžem ísť na takéto voľby prvý krát, tak som si nebola istá

annm81
26. feb 2024

Prezident musí získať vo voľbách nadpolovičnú väčšinu platných hlasov všetkých voličov. Keďže v prvom kole, kde je viac kandidátov, asi nik nedostane nadpolovičnú väčšinu , tak sa uskutoční druhé kolo, kde sú už len dvaja najúspešnejší kandidáti z 1. kola. Prezidentom sa stáva víťaz 2. kola.

Ak si občan SR a najneskôr v deň volieb dosiahneš plnoletosť, máš právo voliť. Prosím, zbežne si predtým naštuduj, aké sú právomoci prezidenta a ktorý kandidát prichádza s akou históriou a akými hodnotami. Držme si všetci palce.

autor
26. feb 2024

@annm81 ďakujem veľmi pekne. Snažila som si naštudovať, zatiaľ mám názor, že budem voliť Korčoka, ale rodina ma odhovara, už za zlú som bola na prvých voľbách teraz čo boli, že som proti Ficovi a volila PS.
Nechcem dať hlas niekomu čo chce dobre len pre seba, najlepšie mi asi vyšiel z toho korcok ale tak istá si niesom, ešte sa v tomto len snažím učiť orientovať

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanka.zuzu
26. feb 2024

no vidím že každý kandidát má aj sprostých voličov ale áno, treba voliť srdiečkom ❤️ občiansku náuku si ma strednej nemala? čo vás na nej učia?

ivka225
26. feb 2024

Uvažuješ správne a hlavne - počúvaj, čo hovorí Korčok, a nie, čo o ňom hovorí Harabin, Pelegrico a podobní.

viestta
26. feb 2024

@zuzanka.zuzu ten kto nedaval pozor na obcianskej a neovlada volebny system nemusi byt sprosty. Sprosty je ten, co sa da obalamutit prazdnymi recami a nesplnitelnymi slubmi politikov. A v tom pripade nepomoze ani to, ze ovlada system volieb a dostal z neho v skole 1*

autor
26. feb 2024

@zuzanka.zuzu ty si strašne zlatá a slušná ďakujem 🙂 ty určite budeš teda v tej múdrej časti voličov, keď takto odpovedas na slušnú otázku a urazas 🙂

autor
26. feb 2024

@ivka225 áno, mne sa nepáči volebná kampaň o tom, ako sú všetci zlí len ja dobrý. Takže ich ani nepočúvam. Počúvala som kým som si chcela vytvoriť názor, ale stačilo mi to popravde 😅

zuzulka558
26. feb 2024

Vol ako ty chceš, ja napríklad už nechodím, skáču zo strany do ďalšej strany alebo si urobia novú stranu ak sa dostanú do parlamentu to sa mi nelubi nesúhlasím s tým, stale je to ten istý človek a nie odrazu niekto iný keď ma novu stranu

st_277
26. feb 2024

ja som povedala mojej rodine, (po voľbách) ze ich navštívim len ak nebudeme komentovať politiku, perfektne to zabralo 😄, nemusis im vravieť koho si volila, povedz iba ze bez komentára 🙂

janinah
26. feb 2024

Syn tiež ide voliť prvýkrát a pána korcoka ako my rodičia.doma sa i politike rozpravame..Pocuvaj.pozeraj správy a nielen slovenské.zaujimaj sa.rozmyslaj...a voľ podľa seba.nie čo ti nákaže rodina.

nika523
26. feb 2024

@zuzanka.zuzu sprostý je hlavne ten kto inému dokáže povedať že je sprostý keď sa slušne opýta, ja si vždy spomeniem na vetu ,, pre hlupáka každý hlúpy "

marica61
26. feb 2024

@ivka225 ja počúvam, čo hovorí korcok a je mi z toho zle.

ivka225
26. feb 2024

@marica61 Príliš zložité súvetia?

oli18
26. feb 2024

@marica61 a mne je zle z Peleho. Oststni su nepodstatni.

cacianka
26. feb 2024

Naša Zuzu je tu známa 👎. Netráp sa, aj na takých slnko svieti 🤪

drahomirrra
5. mar 2024

Ano autorka, v druhom kole sa rozhodne. A vy, slavne nerozhodnute, byt vami, idem. Mozno je to naposledy, co mate moznost priamej, tajnej volby 😉
Koalicny supervalec to rad za 5 rokov vybavi za vas volbou v parlamente. Rutime sa priamo tam.
Samozrejme, tim Korčok. Z celeho srdca. Tato katastrofa co v krajine mame potrebuje protivahu.