Ako sa volajú kraťasy, ktoré sme kedysi nosili?

lupape
6. júl 2013

ahojte. keď som bola mala, ece za komunizmu sme nosili take kratke kratase. ja som mala modré s bielym lemom. viete niektorá ako sa volajú? mali dajaký názov a neviem si spomenúť. teraz sa zasa začali nosiť tak som si na ne spomenula. ďakujem

grettka
6. júl 2013

zeby "adidasky" 😀

lupape
autor
6. júl 2013

adidasky isto nie. v tom čase sa o nich ani nechyrovalo 😉

grettka
6. júl 2013

no, za komunizmu som ich mala aj ja, neboli original, ale hovorilo sa im adidasky

taketo nieco mas na mysli?
http://www.christinafashion.cz/www-christinafas...

petraxy6
6. júl 2013

@lupape héj "adidasky" 😀 Veď čo na tom, že tam chýbali dva pásiky 😀

tykat
6. júl 2013

aj ja tak pamatam ze "adidasky" ja som mala tmavomodre zamatove s cervenym lemom a cervene s bielym, strihane boli tak do okruhla
...a take platene tenisky "činy" 😀
...a "plesňaky" take rifle so vzorom ako pleseň 😎
...a digitalky...jaaaj to boli casy

petraxy6
6. júl 2013

@grettka toto sú oni. Len ja som mala bez vreciek 😀

petraxy6
6. júl 2013

@tykat tak číny zohnať bolo umenie 🙂

yukki
6. júl 2013

adidasky. Aj my sme ich mali ako deti, je to pekne vyše tridsať rokov.

lupape
autor
6. júl 2013

@grettka áno to sú oni. ale mali dajaký názov. neboli to šortky,ani bermudy,ani adidasy,ani neviem čo. už sa to snažím zistiť dlho ale furt sa mi to nedarí

tykat
6. júl 2013

@petraxy6 veru veru, mne otec doniesol od nejakeho kamionaka, o cislo vacsie ale teda nosila som ich statocne, ak dobre pamatam boli len biele, tak sme si ich farbili, kreslili na nich, moj muz este jedny ma teda ked som nevyhodila tak su v pivnici... teraz su tusim podobne conversky(?)

ale tie adidasky ma uplne preniesli do mladosti 🙂

grettka
6. júl 2013

ja som mala cervene adidasky, a bola som na ne velmi pysna 😀 bratranec so sesternicou mali modre, a podla nich nas babka rychle rozoznala na ihrisku medzi inymi detmi, ked pozrela z balkona na dvor a hladala nas 😀 😀 😀
je to tak, no veru pomaly 30 rokov dozadu

grettka
6. júl 2013

ano, ale povestne cinany, ktore bolo u nas dostat, boli napodobeninou conversiek (tie su na trihu velmi dlho) co sme vsak nemohli vediet, lebo sme poznali cinany a nepoznali sme conversky 😀

miruska320
6. júl 2013

naši to volali "čukoty" (bombarďaky...) 😀

grettka
6. júl 2013

@miruska320 😀 😀 😀 😀 uuuzasny nazov, nemaaa chybu

kiwi82
7. júl 2013

ja si pamätám na elasťáky, čierne s krikľavým pásom na boku a potom aj lesklé farebné. adidasky sme veru my nemali. ale rifle s lampásmi to áno 🙂

petraxy6
7. júl 2013

@tykat áno, len biele boli a jasne že sa fixami po nich kreslili nejaké blbovinky 😀 Milujem tieto spomienky na detstvo a na nedostupný tovar 🙂 a k tým "plesňákom" to bolo ale neskôr. nie? ja som mala až v jedenástich či koľko som mala 😀

tykat
7. júl 2013

@petraxy6 no ja už sa veľmi nepamatam čo a kedy bolo len mi spomienka na tie kraťasy pripomenula detstvo, a ešte si spomínam na :
céčka - donedávna moja mama opatrovala krabičku s nimi
čínske peračníky také lakované kockaté na magnet s obrázkami a plastovými priehradkami
čínska voňavá guma
mončičáky
a také perá s plávajucou postavičkou 😀

zuju2
8. júl 2013

adidasky

m_ij_ka
28. aug 2013

mne sa tiež zdá že sa volali "adidasky"