Ako sa stavia katolícka cirkev k mimomaternicovemu tehotenstvu?

manuelis
14. sep 2023

Ako sa stavia katolícka cirkev k mimomaternicovemu tehotenstvu? Je interupcia v tomto prípade hriech alebo nie? Také dietatko zomrie tak či tak a neprerušenie takéhoto tehotenstva vážne ohrozuje zdravie a život matky…

ludka321
14. sep 2023

@manuelis iná možnosť ani neexistuje bud to prerušiť alebo neprežijete obaja, čo by to bolo za boha ak by toto odsudzoval

deti95060810
14. sep 2023

prosím ťa že sa pýtaš...jasné že na prvom mieste je zdravie ženy - v tomto prípade. čo už len cirkev môže na túto tému rozprávať...😉
hlavné slovo má lekár.

mamamasama
14. sep 2023

Otázka na rozprúdenie vášní? Hádam odpoveď vieš aj sama

deti95060810
14. sep 2023

@ludka321 pozor, Boh neodcudzuje... 😉

simik22
14. sep 2023

To nemyslíš vážne takuto otázku dúfam????

simik22
14. sep 2023

Samozrejme , profil registrovaný pred mesiacom ledva. MK je v poslednej dobe jeden grc.

petronellla87
14. sep 2023

@manuelis musi mat katolicka cirkev nazor na vsetko?😁

tanyan
14. sep 2023

@deti95060810 Myslela si "neodsudzuje?"

pralinka25
14. sep 2023

opytaj sa nejakeho knaza.

deti95060810
14. sep 2023

@tanyan áno máš pravdu... ospravedlňujem sa...❤

viestta
14. sep 2023

Plati tu tisicky rokov stare porodnicke pravidlo, zachranuje sa zivot matky. Neviem preco by prave cirkev mala co mat na toto nejaky nazor.

sara07
14. sep 2023

podla toho ako jej to v ktorom štáte dovolia
pozri si peru alebo polsko kde kludne nechajú zomriet ženu a je jedno snád ako
vela článkov na toto téma ako ženu nechali tak lebo zákon ktorý je presadený poslancami s krestanskymi hodnotami s cirkvou za chrbtom
cirkev sa stará do vecí ktoré by nemala vid naše volby , nechápem ako môže mat niekto kázanie a vkladat do neho čo ma kto voli a aká je strana ,

janetinka27
14. sep 2023

@manuelis ak ta to naozaj zaujima, skus si precitat
http://redemptoristi.kske.sk/Q 101-150/115_extr...
Je to sice velmi dlhe, ale ak hladas odpoved, mozno ti toto pomoze. Ale zdrojov je viac.
Nezabudaj, ze denne pachame mnozstvo hriechov a niektore z nich su naozaj velke. Boh vidi do nasho srdca a pozna nasu situaciu. Jezis nas svojou smrtou vykupil z otroctva hriechu a preto nevahaj oslovit Jeho.
Vela odpovedi prichadza v case na kolenach pred sviatostou Eucharistie.
Ano, cirkev sa vyjadruje ku vsetkemu, co trapi cloveka. V tomto pripade nejde o ziadny porod, ale o stav ohrozujuci zivot matky aj dietata. Nie tak davno bolo mozno nemozne zenu zachranit, neboli operacie ako dnes. Preto je tato moralna otazka pomerne nova. Pre zenu je to moralne tazke rozhodnutie, aj ked si je vedoma, ze bez zakroku jej hrozi v pripade pokracujuceho tehotenstva smrt. Cirkev nikoho neodsudi, ak sa s bolestou rozhodne pre svoj zivot.Boh sa zlutuva nad srdcom skrusenym.treba zit s Bohom a zverovat sa mu so svojimi trapeniami.

stanulienkat
14. sep 2023

@viestta nevies, ze cirkev musi a chce mat nazor na vsetko?😁

tiezjedna
14. sep 2023

@viestta pretože cirkev sa serie do všetkého, to je zas staré cirkevné pravidlo😉

walentina7
14. sep 2023

Boze, v 21.st toto riešiť je na diagnozu.

nevenka
14. sep 2023

Zase tema, ako nastartovat ludi proti Cirkvi? Myslite, ze sme vsetci padnuti na hlavu? Nejakych extremistov budete vytahovat a vztahujete to na celu Cirkev, je mi zle.
Tolerancia ano, ale len v jednom smere, ako vzdy. Budeme tolerovat akukolvek inakost, ale veriacich nie. A zosmiesnovat v kazdej jednej teme. Nic nie je len cierne a biele. Veriaci su takisto ludia s pravom na nazor. Ak neverite, tak sa tym netrapte. A som za to, nech sa to nemiesa do politiky.

doriiis
14. sep 2023

Cirkvi ako takej neverím ani jedno slovo,ktoré povedia

nafka0483
14. sep 2023

@manuelis Mimomaternicove predsa nie je "skutocne" tehotenstvo. Embryo sa nevyvija, nevie sa uhniezdit a pripojit na matkin krvny obeh. Nikdy z neho nebude babatko, akurat tak zabije matku.
Interupcia sa robi kyretazou, odstranenie mimomaternicoveho je ina operacia.

Mimomaternicove a interupcia nejdu dokopy.

viestta
14. sep 2023

@nevenka lenze mimomaternicove tehotenstvo je zdravotny problem, nie politika

kiki68
14. sep 2023

@manuelis tak je to asi ako molarne tehu, nikdy z toho nebude dieta, teda clovek. Ohrozuje to zenu na zivote a brani tak v tom, aby mohla mat dalsie dieta, ktoremu da zivot. Nie je to ziadna interrupciu, kedze by to tehu zaniklo a zivot matky asi tiez. Ako to keby uvazujeme tak, ze nieco sa spoji a automaticky je to zivot dietata, tak by to boli aj rozne cysty a nadory. To vsetko moze vzniknut tymto sposobom ( napr choriokarcinom). Ako ta zena sa mor vyspovedat a olutovat teoreticky to, ze sa to nedalo inak.

mvis
14. sep 2023

@nevenka úplne ukážkovo napísané, lepšie by som to nenapísala, vďaka❤

mvis
14. sep 2023

@doriiis veď ti to ani nikto neprikazuje aby si verila, ver si čomu chceš hlavne sebe samej.

nafka0483
14. sep 2023

@nevenka Suhlasim, cirkev a politika (stat) sa nemaju miesat.

janinah
14. sep 2023

Ako tu len jedna osoba pochopila,nie je to interupcia,je to operácia zo zdrav.dovodov,veľakrát život zachraňujú výkon.Cely príspevok je mlatenie prázdnej slamy.

nevenka
14. sep 2023

@viestta to ja viem, nie som natrvrdla, len som narychlo spojila viac veci dokopy, sorry. Nemam cas. Ale vzdy mi to dviha tlak, tieto temy. Zdravotny problem - riesi sa u lekara. Bodka.

ibajaanikiny
14. sep 2023

@manuelis na prvom mieste je zivot a zdravie a boli by mi uplne ukradnute,ako to berie cirkev,aj ked,vo svojej podstate som veriaca,ale nikdy by som si nedala diktovat a neriadila sa cirkvou a tym,co si “akoze mysli cirkev”. Mam len jeden zivot a je prilis kratky na to,aby ho ovplyvnovalo nieco “imaginarne”. Chcem zit tu a teraz a ak chcem dieta,aj na 100 umelych oplodneni by som sla (pritiahnute za vlasy)…

dkethe
14. sep 2023

@janinah dik za tvoju odpoved v spleti blbosti 👏 zaujala ma otazka, ze ako to je

matkahelka
14. sep 2023

@manuelis ked sa pytas na hluposti, dostuduj si hlavne rozdiel medzi mimomaternicovym tehotenstvom a interupciou. zjavne netusis, o com pises. mimomaternicove tehu sa "ukoncuje" operaciou (laparoskopicky). interupcia je zakrok vykonavany "zdola".

janetinka27
14. sep 2023

Bez ohladu na to, ako sa ukoncuje mimomaternicove tehotenstvo, moze byt v niektorych pripadoch pritomna cinnost srdca plodu. Nie je to ako vybrat slepe crevo. V niektorych pripadoch je to rozhodnutie vybrat cast vajickovodu a ukoncit zivot embrya. Kazda zena to moze prezivat inak, aj ked si uvedomuje, ze je to jedine riesenie.