Ako sa staráte o Cavaliera?

adri_123
17. mar 2018

Ahojte...chcela by som si zaobstarať cavaliera.Mate s týmto psikom nejaké skúsenosti ? Pripadne ako sa staráte o srsť a uška ?... ďakujem❤️☺️

hettinka
17. mar 2018

Ahoj, my sme mali sučku Cavaliera 6 rokov a bol to skvelý psík, prítulný, prispôsobivý, bez akejkoľvek agresie k deťom, vo vnútri absolútne neštekala, netlačila sa do postele, veľmi učenlivá a poslušná bola. Ak niečo urobila, stačilo ju 1x vyhrešiť a už sa to neopakovalo.
Ale tá srsť bola náročná, aj pri dennom vyčesávaní chlpy všade a pri plznutí veľaaaa. Ja som ju už potom aj zvykla na leto ostrihať, aj ked sa cavaliere bežne strihať nemusia. Uši sme čistili normálne, alebo jej vyčistila veterinárka.

Ale naozaj ťa chcem varovať špeciálne pri tomto plemene pred psíkom bez preukazu pôvodu od množiteľa, cavaliere majú často zdravotné problémy a dedičné problémy so srdiečkomô. Naša bola od množiteľa, hned po prinesení domov bola na ATB, nežrala, mala zápaly, hnačky, potom problémy s kožou a aj sa nám dožila veľmi málo, len 6 rôčkov a zomrela náhle na 99% na neurologický problém, šlo to veľmi rýchlo, ani sme nestihli už všetky vyšetrenia.
Cavalier, napriek tomu, ako vyzerá a že "znesie" byť aj vonku je bytový pes, vonku trpí.

ivanka12311
17. mar 2018

Ja mam parik kgchsa spokojnost aj ku detom 🙂 uska im treba castejsie cistit ja mam na to taky roztok od veterinara kt.sa nechava posobit a potom uz len vat.tycinkou sa docisti.Maju vecny problem s uskami ze sa oskriabaju tam uz pomohol jedine Mitex.A starostlivost o srst no kupem ich tak raz za mesiac tiez specialnym samponom od veterinara 🙂 fakt horsie je to stymi usami tie im treba aj vycesavat dost casto srst sa im gučavi...a tam uz pomozu jedine noznice...

mirro
17. mar 2018

@ivanka12311 nádherní obaja

bozenkad27
17. mar 2018

My mame 6mesacneho. Je to uzasny psik, velmi naviazany na svoju rodinu, poslusny, pritulny, povahovo naozaj skvely... no treba ho zvazit kvoli chlpom. Je s tym dost vnutorne bojujem.. dve deti + pes, bordel v dome stale... :( na jar je to velmi zle, vycesavam ho kazdy den, ink by to bol koniec... 😭 takze ak mas problemy s chlpami, nerob to... ked zhadzoval babatkovsku srst, vysavala som 2x za den.. :(

bozenkad27
17. mar 2018

A samozrejme psika len s preukazom povodu, kvoli vyssie uvedenym rizikam...

ivanka12311
17. mar 2018

@mirro dakujem 🙂 je to sice o nervy lebo chlpy su vsade treba viac krat za den vysavat, ale cez leto ich napriklad striham uplne nakratko len uska im nechavam hunate

hettinka
17. mar 2018

@ivanka12311 nádherní,
toto bola naša láska ... už naháňa motýlika za dúhovým mostom ☹

ivanka12311
18. mar 2018

@hettinka kraaaasnucka bola :( cavalier to je najkrajsi psik vzdy som tvrdila aj tvrdit budem 🙂 ono aj mne veterinar povedal ze ani ta nasa sa dlho nedozije on ma 6r ona 5r( je vsak na kortikoidoch) kvoli tomu ze je zavistla na oskriabani vyskrabava si az do krvi do koze :(

machovalucka
18. mar 2018

My máme 2 ročného cavaliera.Je to nádherný psík a vhodný k deťom.Jediné mínus je tá srsť.My ho máme cez den vonku,pobehuje,sleduje okolie a ked prídeme z práce tak je s nami vo vnútri.Na leto sme ho dali úplne ostrihať.Jedine teraz na jar je to hrozné,dosť plzne.Mám pocit,že mám doma dalšie dieťa,ale svojou láskou nám všetko vynahradí.Zatial nemal žiadne zdravotné problémy.

adri_123
autor
18. mar 2018

@hettinka nádherná bola 😞 je mi to ľúto

tomiho24
19. mar 2018

Máme 7 ročnú cavalierku je to krásny a veľmi múdry psík😀 všetko rýchlo pochopí a k deťom jednoducho nádhera nikdy by im neublížila 😉ale tá srsť fakt na jar brutál niekedy až zúfalstvo 😶