Ako sa posielajú balíčky na dobierku?

rosa197
14. feb 2012

Ahojtéé... Popravde, ešte nikdy som neposielala balíčky na dobierku. Mám tu otvorený bazár, a neviem ako to postať... Keby ste my vy skúúsenejšie mohli povedať, ako to chodí? ... napríklad keď chcem poslať tričko .. mám si ho zabaliť doma ja? alebo to na pošte? ...alebo ako to chodí??? 🙂

bodka13
14. feb 2012

tovar môžeš posielať ako chceš 😉 ....choď sem https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/skusenosti-s-predavajucimi-na-modrom-konikovi/ práve sa tam debatuje o posielaní balíčkov 😉

ivett1
15. feb 2012

@rosa197 ahoj, normálne si tričko zabalíš ty...ja použijem najskôr igelitový sáčok a potom obálku...a pošlem ho ako listovú zásielku doporučene (na pošte sa vypíše podací lístok - nie na balík, ale na list...) a v prípade dobierky sa k tomu ešte vypíše poštový poukaz - buď na účet (tvoj), alebo na svoju adresu (pôjdeš si pre ne na poštu)...ale pozor, pri poukaze napíšeš ako adresáta - teda príjemcu- svoje meno, adresu a/alebo číslo účtu a ako odosielateľa uvedieš kupujúcu (meno, adresu...atď.)...ale ešte raz pripomínam- takto obrátene to vypisuješ len na peňažnom poukaze....na podacom lístku postupuješ normálne-t.j. tvoja adresa ako odosielateľ a adresát je kupujúca, ktorej to posielaš...
do 2 kg váhy sa môžu vecičky posielať ako listové zásielky...nad 2 kg už ako balíky 😉