Ako sa posiela doporučený list?

thelovelybones
28. okt 2022

Ja som ešte nikdy neposielala list dajú mi to na pošte ? Alebo ?

mirro
28. okt 2022

@thelovelybones chceš poslať či vyzdvihnúť list?

lilianka28
28. okt 2022

@thelovelybones na pošte ti dajú podací lístok, ten vypíšeš

petamich
28. okt 2022

prides na postu a povies, ze si prosis podaci listok, ten vyplnis a pri okienku odovzdas aj s tvojim listom a povies, ze ho chces poslat doporucene

maranco
28. okt 2022

Zaregistruješ sa na stránke https://eposta.posta.sk/epodaci-harok/ tam si vyplníš adresu odosielateľa a príjemcu, dáš odoslať podací hárok.
Ak uvedieš hmotnosť, a chceš môžeš aj rovno zaplatiť kartou.

Prídeš na poštu povieš im číslo podacieho hárka EPHxxxxxxxxx ona si to nájde v počítači vytlačí samolepku a nalepí na list.
Prípadne ak máš doma tlačiareň si to vieš vytlačiť už aj doma.

Ak podáš list tak že vypisuješ ručne lístok na pošte tak platíš o 0.30€ viac ako keď to urobíš cez internet.
Doporučený list do 50 gramov 2. trieda 1,55 €
Doporučený list do 50 gramov 1. trieda 1,80 €
https://www.posta.sk/sluzby/doporucena-zasielka

enziii78
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
thelovelybones
autor
29. okt 2022

@mirro poslat

thelovelybones
autor
29. okt 2022

@petamich a obálku atď?

slovakboy
29. okt 2022

@maranco krásne vysvetlené. Ja podávam listy do schránky čo máme na našej ulici a kupujem si známky na pošte. Aj do Austrálie Japonska a Indie som tak posielal listy ešte pred rokom a došli. Doporučený však treba odniesť na postu.

martul
29. okt 2022

@thelovelybones v papiernictve, alebo si kúpiš priamo na pošte.
To vážne si nikdy ale len obálku nekupovala...?

janage
29. okt 2022

Zas pozor, je doporučený list a doporučený s doručenkou a doporučený do vlastných rúk doručenkou napr a to je rozdiel. Ten prvý môže prebrať aj manžel manželka, ten druhý len ten komu je určený. Ak máš s doručenkou, odtrhnu po prevzatí taký papierik a ten ti potom posta dá ako potvrdenie o doručení. Ale to sa využíva prevažne v úradnom styku. Napr. vyúčtovania za byty takto chodia, dane a pod.
Posielaš inštitúcií teda úradu alebo osobe?
Obálku už typyzovanu predajú aj na pošte.
Alebo využiješ spôsob čo Ti už napísali.

martul
29. okt 2022

@janage 😅nekomplikuj to, pani nikdy ešte nepodavala doručený list, obálku takisto netuší kde zobrať, není už toto naňu moc?

janage
29. okt 2022

@martul 😉 tak máš pravdu.

thelovelybones
autor
29. okt 2022

@janage firme