Ako sa posiela balík cez ePodací hárok?

matulka282
17. jan 2021

Ahojte, máte skúsenosti s vybavovaním zásielok formou epodacieho hárka? Vraj je to lacnejšie a praktickejšie, len akosi sa v tom nevyznám viete mi pomôcť?

lucka_ke
17. jan 2021

už si registrovaná? ak áno prihlás sa a pýtaj sa čomu nerozumieš

matulka282
autor
17. jan 2021

@lucka_ke áno už som sa zaregistrovala, políčko odosielateľ som vyplnila a teraz sa chcem spytat ci staci vyplnit uz len adresata a odoslat alebo ako dalej postupovat

metuzalem
17. jan 2021

Vyber ci na adresu alebo na postu, pridaj udaje adresata a dole klikni na Hotovo, vygeneruje ti cislo to treba napisat na balik spolu s adresami

matulka282
autor
17. jan 2021

Ďakujem, potom už na pošte stačí len podať balík? Alebo si musím vytlačiť ten podací lístok?

zuzaan
17. jan 2021

@matulka282 najprv vyberieš čo chceš balík alebo list vyplníš všetky údaje a pokračuješ, nie je na tom nič ťažké, potom ti to vygeneruje eph číslo a toto číslo oznamis na pošte pri podaji,

metuzalem
17. jan 2021

@matulka282 zatial som posielala len listy, mne potom mailom pride cislo a to len prepisem na list...plus napisem adresy. Ale ak ti pri baliku pride v prilohe mailu nejaky listok, tak ano vytlac to

patka06
17. jan 2021

máš tam aj možnosť vytlačiť adresné štítky a tie potom nalepíš na balík /netreba adresy písať ručne/ a zároveň tam je už aj podacie číslo, podľa ktorého si sleduješ balík
Potom len odovzdáš pri okienku a ak máš platbu pri podaji ..tak zaplatíš
Ak nechceš tlačiť ...stačí napísať na balík číslo EPH a ostatné spravia na pošte

matulka282
autor
18. jan 2021

Ďakujem baby, ste zlaté. Dosť ste mi pomohli 🙂

enoula
18. jan 2021

Je to dost jednoduché a az sa čudujem, ze to vymysleli, ale dobre urobili 🙂 mas lepší prehlad o podanych zasielkach potom

katusa5
23. feb 2021

@patka06 ahoj, kde najdem ako treba vytlacit adresu

patka06
23. feb 2021

@katusa5 keď odošleš EPH ...v pravej časti obrazovky sa objaví možnosť adresné štítky ...vytvoríš ich v PDF a vytlačíš

katusa5
23. feb 2021

@patka06 ďakujem 🤗

katusa5
23. feb 2021

@patka06 a kde to vyberiem,ze ci 1. alebo 2.trieda?

zuzaan
23. feb 2021

@katusa5 doplnkové služby rozklikni

patka06
23. feb 2021

@katusa5 automaticky je druhá trieda ak chceš prvú musíš zakliknúť malý štvorček s označením 1.trieda

22abigail22
23. feb 2021

Ak máte doma tlačiarne tak si tie adresné štítky radšej vytlačte sami. 🙂

Mne sa stalo, že mi došlo farba v tlačiarni tak som nemala inú možno ak na pošte nadiktovala ten EPH číslo a páni poštárka mi nebola ochotní tie štítky za mňa vytlačiť. Povedala mi že takto robia iba v prípade podanie balíkov (ja som posielala ako list). 🤷