Ako sa píše po arabsky?

12. dec 2022

Ahojte, prosím vás vie mi niekto poradiť, čo znamená písať text po arabsky?
A ako mám ten text napísať?
Napr. Toto je ten text:
Exekúcia turistika výlet injekcia

Tak ako to mám napísať?
Ďakujem za odpoveď🙂

kacernakokse
12. dec 2022

Arabi nepíšu latinkou, majú vlastné písmo. Myslím si že Google prekladač to rovno preloží do toho ich písma tak isto ako keď prekladača niečo do ruštiny napríklad

autor
12. dec 2022

Baby, ešte som zabudla napísať, že ja vlastne potrebujem slovenský text napísať po arabsky, ale normálne aby ten text bol v slovenčine písaní, ale musím po arabsky, čiže asi sprava doľava do wordu, ale neviem ako to sa myslí sprava doľava. To akože mám slovo Exekúcia napísať od zadu alebo čo to vlastne znamená prepísať text z knihy do wordu po arabsky, aby text bol stále v slovenčine

ckocka
12. dec 2022

Od konca textu sprava dolava
aickejni telýv....

januska12323
12. dec 2022

To je úloha do školy? No buď to máš napísať arabským jazykom - v arabčine alebo arabským spôsobom po slovensky sprava doľava.

simca06022011
12. dec 2022

a nie je to uloha z informatiky? ze si to prehodi ten program sam?
Inak je to ako @ckocka pise (v slovencine po arabsky)

aurorastone2
12. dec 2022

Ja napríklad nerozumiem co chceš tak to ma byt po arabsky ci slovensky? Google translator ti vie tie slová preložiť normálne do arabciny tým štýlom ze to budes mat aj v arabskom písme aj v nasej latinke po arabsky

aurorastone2
12. dec 2022

Resp ako napísala
@ckocka po Slovensky ale arabským štýlom, ale to je len o technike tu sa nebavím o preklade ani druhu pisma

ckocka
12. dec 2022

aickejni telýv akitsirut aicúkexE
Čítaš sprava, slovosled a teda i význam, ak by to bola veta ktorá dáva zmysel, je zachovaný.
A malo by to byť zarovnané od konca riadku.

evica17
12. dec 2022

Zrkadlovo. Neviem či je taká funkcia vo worde ,ale písaný text by som tak chápala,že priložila zrkadlo a tak to má byť. A píšeš z prava doľava.

zafir01
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
12. dec 2022

@januska12323 áno, je to úloha do školy a mám to napísať tým arabským spôsobom v slovenčine

autor
12. dec 2022

@simca06022011 je to úloha do predmetu administratíva a korešpondencia, a mám to teda písať v slovenčine, len arabským štýlom - sprava doľava, ako to tu už niektoré ste písali

autor
12. dec 2022

@aurorastone2 áno, tak to mám písať

januska12323
12. dec 2022

No som zvedavá ako to má byť správne. Na tento predmet si viem predstaviť len, že vám to kázali zarovnať na pravú stranu.

autor
12. dec 2022

@januska12323 nám ešte neukázali zarovnat na pravú stranu, my zatiaľ si len musíme dat jednoduché riadkovanie a bez pridávania medzier a písmo 12, to je zatiaľ všetko, a teraz len musím ten text napísať v arabskom štýle

petronellla87
12. dec 2022

Arabsky sa pise sprava dolava (spoluhlasky a dlhe samohlasky), kratke samohlasky sa nepisu,prip.sa pisu nad a pod spoluhlasku po kt.nasleduju. Cislovky sa pisu klasicky zlava doprava.

oli18
12. dec 2022

To na akej skole?