Ako sa naučiť písať na počítači?

3. feb 2024

Pomôžte,som v novej práci a všetci píšu rýchlo len ja pomaly😭

sissy27
3. feb 2024

10prstova metoda. Pozri si to na nete, urcite je tam dost cviceni a potom len trenovat trenovat trenovat

anjelicek26
3. feb 2024

Normálne kniha desatprstova metóda a 6 týždňov doma proste každý deň cvičiť. Dcéra takto v lete a v skole ako píšu na laptope to neskutocne pomohlo....

eeffka
3. feb 2024

Doteraz si nepisala? Ja pisem len 6 ale ako datel, naucila ma prax. Pisat,pisat,pisat...

egonsk
3. feb 2024

policajti vacsinou pisu dvoma a z obchodzkarou v pare vie citat iba jeden a vobec ich to netrapi, tak ty sa nesuzuj, praxou sa zrychlis...

pypo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
erikavesela
3. feb 2024

@pypo aj palce su prsty🤦‍♀️

pypo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
iwesska
3. feb 2024

@pypo A medzeru pises nosom,ked palce nepouzivas, ci? 🤭

pypo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
3. feb 2024

@eeffka píšem ale nie 10 prstami

pypo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janulik2008
3. feb 2024

10 prstova metóda. Učila som sa v škole a začiatky boli ťažké, učili sme sa najprv na písacom stroji až potom na Pc. Mne to tiež nešlo najprv ale som si raz povedala že sa naučím a už to pomaličky šlo 😁😉

medda_beda
3. feb 2024

Neviem ako sa píše, ale ja viem písať na PC rýchlo a neovládam 10 prstovú metódu.
Ani neviem koľko prstov používam.

medda_beda
3. feb 2024

Nedalo mi to, vyskúšala som.Píšem tromi :D

nelca84
3. feb 2024

Na strednej sme mali strojopis, vsetky tlacitka boli zabielene, ale som tomu rada. Pisem rychlo, vsetkymi 10-timi. Doma sa to uci tazko, ale urcite sa to da.

janulik2008
3. feb 2024

@nelca84 to robievala nám aj učiteľka na strednej škole. Neznášala som to 🤣🤣🤣

nelca84
3. feb 2024

@janulik2008 nam to nerobila ucitelka. Proste to tak bolo na vsetkych strojoch v triede, kde sa ucil strojopis. Nikto sa nestazoval, ucili sme sa postupne od zakladnej polohy... tazim z toho cely zivot, takze za mna 👌

zic
3. feb 2024

Idealne si skus stiahnut "hru" na pocitac (volakedy davno bola taka, co sa volala vfasttype, ale ta uz snad ani neexistuje... ale skus pohladat... peknou formou sa vies naucit za par dni pisat (a potom uz len trenovat)...
Hra spociva v tom, ze najprv zacinas 2 pismenkami (F J) a "pada" ti nieco raz na jedno pismenko, raz na druhe a ty musis mackat (ukazovakmi)... potom sa pridaju druhe dve (dalsi level) - D a K... uz ides 4mi prstami... a postupne sa pridavaju pismenka... a mas rozne kola... takze je to aj zabava... Posledny level je, ze mas text, ktory pises a od konca sa ti maze... a kolko stihnes napisat za 30 sekund napriklad...
edit: nenasiel som presne tu co som myslel... ale je tu super emulator podobnej "hry"
https://archive.org/details/MicroCom_EDUCATION-...

janulik2008
4. feb 2024

@nelca84 nám dávala papier aby sme nevideli. Ale je pravda že je to veľká výhoda 😁

lejllamt
4. feb 2024

Bol na to aj program...ATF (All ten fingers) ak sa dá ešte stiahnuť pomôže ti...

banalu
4. feb 2024

@janulik2008 presne, nam tiez uvitelka lepila papiere aby sme nevideli 😂👌
Autorka hore ti dali par linkov, ale bez tvrdej a poctivej prace to nepojde, kazdy den cvicit, cvicit, cvicit...
inak sa cudujem, ze napr. toto si nezavedu uz vsetky skoly ako povinny predmet. Ja som ho mala 4 roky v ramci ekonomickeho zamerania na strednej a je to neskutocna vyhoda 🤔

nesvadbovo
AMBASÁDORKA
4. feb 2024

musis mat motivaciu, aby si sa to naucila. Ja som si cez leto pred vyskou povedala, ze sa to naucit chcem. Pozicala som si z kniznice knihu administrativna komunikacia (alebo tak nejako) a isla som stranku za strankou kazdy den. nezaberie to extra vela casu, ja som z kazdeho cvicenia napisala tak mozno 10 riadkov, najhorsie je potom to asi pretavit do praxe. Lebo realne ked si doteraz pisala, tak uz mas nejaku rychlost v pisani, a tymi 10-timi to ide zo zaciatku o nieco pomalsie. Ale treba sa skratka zatnut a ono to pride, zautomatizuje sa to a uz by si sa k pisaniu par prstami proste nevratila. Ja som za to velmi vdacna, mozem pisat aj ked sa na niekoho pozeram, ked je zhasnute a nemam podsvietenu klavesnicu, pisem rychlejsie a s menej chybami.. Jedine, co ma stve, ze sa toto neuci na vsetkych skolach bez rozdielu. V dnesnej dobe mi to pride ako naozaj zakladna potrebna zrucnost pre vsetkych..