Ako sa naučiť parkovať a cúvať?

nikoleta100
16. máj 2020

ahojky ,

nenájde sa nejaká dobrá duša , ktorá mi ešte popri autoškole vysvetlí resp.ukáže ako parkovať , či cúvať do zadu a zaparkovať ( pozdlžne či kolmo ) Košice - Šaca Ďakujem

daganov
16. máj 2020

@nikoleta100 no najlepšie s dobrým šoférom a skúšať do bezvedomia, potom len praxou. Alebo si zaplatiť kondičné jazdy a trénovať s ucitelom autoškoly

limetka69
16. máj 2020

@nikoleta100 ahoj soferujem druhy mesiac, cuvanie a parkovanie hruza des. 😂 Manzela vzal na prazdne parkovisko pri aquaparku a tam som skusala a skusala pomedzi ciary, doat to pomohlo, potom mi tam postavil 2 smetiaky a cuvala som medzi ne. Bola som na kondicne jazdy a typek nechcel ani pocut o cuvani v reale medzi auta.

daganov
16. máj 2020

@limetka69 presne tak som sa kedysi učila aj ja, medzi čiary. Smetisku sme neskúšali, auto bolo nové

limetka69
16. máj 2020

@daganov mne mama kupila stareho srota, golfa, ze sa mam poriadne naucit a nemusim sa pri tom bat, teraz sa bojim ci urobim stk 😄

bavlnka92
16. máj 2020

ja vždy stojím viac vpravo keď parkujem :D ale len preto aby som mohla malého vybrať zo sedačky za sebou.. inak sa vždy len modlím aby som našla miesto kde sú obyč autá vedľa seba a nie SUV inak nemám šancu.. tiež sa mi akákoľvek rada zíde 🙂

marlenka222
16. máj 2020

@nikoleta100 prosím ťa a ako inak sa dá cúvať ak nie dozadu? Spojenie cúvať do zadu je....

iveta7677
16. máj 2020

@nikoleta100 kondicne jazdy..

nikoleta100
autor
16. máj 2020

@marlenka222 vieme o com je tema ? vieme,takze na mna slovne hracky neplatia 🙂

daganov
16. máj 2020

Bože, smetiaky sme neskúšali, nie smetisko. Keby som to netrénovala, možno aj na smetisku by som s autom skoncila

benshi
16. máj 2020

ahoj, ja jazdim uz vyse 2 roky a teda cuvat neviem doteraz :D

nikoleta100
autor
16. máj 2020

chodim do autoskoly este , robim prve jazdy , nuz ale neviem si predstavit , ze toto budem mat

nini1010
16. máj 2020

Zaplat si jazdy navyse.

saskia_98
16. máj 2020

Skusat a skusat. Inac ja keby mam parkovat podla zrkadiel v aute, nezaparkujem. 😂

ahoj0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katren
16. máj 2020

@nikoleta100 riesis problem, ktory este ani nie je....nadarmo sa sama stresujes....

nafka0483
16. máj 2020

@nikoleta100 Najprv zvladni pohynanie sa a pracu so spojkou (vid tvoja predchadzajuca tema). Potom uvidis ako ti pojdu kuzelky - tam cvicis aj parkovanie aj cuvanie. Ak sa ti minu jazdy a stale nebudes vediet, tak si doplatis dalsie jazdy, pripadne zmenis instruktora.

uglybetty1234
16. máj 2020

ja mam vodicak rok a pol, a neviem parkovat cuvanim ani pozdlzne. Na cvicak som sa to natrenovala, ale v realite tak nezaparkujem :D tiez mam stary srot, uz som oskrela stlpik, skocila do kopy snehu a bohuzial sa aj suchla s autobusom.

evka258
16. máj 2020
erickatt
16. máj 2020

@nikoleta100 to sa naučis. Cúvanie je ľahké...ja cucam na bočné zrkadlá.. tiež som na začiatku panikarila...neboj...chce to len prax

heidi4
16. máj 2020

@saskia_98 cozee? Ja len vdaka spatakom parkujem. Vdaka nim sa da vsetko pekne vcas vycentrovat. Milujem, ked auto stoji krasne rovno. :D Ani krk si nemusim vykrucat. Ako inak sa da teda parkovat? 🙂 a preferujem parkovanie cuvanim, pri vychadzani prec potom je to gombicka. 🙂
Parkovanie si uzivam, skor centra mesta a riesenie premavky, sledovanie pruhov - stihnutie reagovat pri prerus.ciarach a nie uz plnych je pre mna des... co je vlastne ale alfa omega.
Autorke: Vsetko je vsak o praxi, aj ja som v AS parkovala jak tatar, prides do toho, neboj, nejake dve tri hodiny venujte len cvicisku a parkovaniu a budes sa zlepsovat, chce to len cas a cvik, neboj. 🙂
@nikoleta100
A sorry baby, ze som sa tak rozpisala, nejak som sa nechala uniest...🤣

heidi4
16. máj 2020

@erickatt 100% suhlas 🙂 su tazsie veci oproti nejakemu parkovaniu... pre mna je to ako hobby, odmena za jazdu a slast pre mozog 🤣🤣🤣 ja viem, som v tomto divna 🙂
Chce to len a len cvik, samozrejme to nejde hned, treba to mat nakukane v oku a poznat spravanie auta...

saskia_98
16. máj 2020

@heidi4 ja potrebujem vidiet a kedze mam vsade senzory atd, vadia mi. Ked parkujem do praveho uhla, pozeram von oknom ze vidim kolko mozem este ist, ked pozdlzne, vojdem predkom, otocim sa dozadu a cuvnem. Mam skodu superb, cize dlhe auto a keby mam parkovat podla spatakov, asi by som ho uz oskrela.

lili2015
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanka.zuzu
16. máj 2020

baby a načo vám je staré auto, keď oškrete nový cudzí mercedes či audi, tak je úplne jedno ako staré je to vaše či? 🙂

drummachine
16. máj 2020

@nikoleta100 ahoj, na youtube je na toto asi milion videi. Je to veľmi jednoduché, ked pochopis jednotlive kroky.

iinuska
16. máj 2020

Chce to len prax, prípadne si zaplať kondične jazdy keď Ti nemá kto pomôcť

uglybetty1234
16. máj 2020

@zuzanka.zuzu to je tiez pravda. Takym autam sa vyhybam, parkujem obdalej :D ALe tak aj to pociatocne oskretie o cokolvek, mne to je jedno. Ja trafim aj kanal, vytlk atd. Na moje jazdenie taky srotik staci :D Kamoska ma tiez taky srotik a jej manzel nevychadzal z udivu, ze ona trafi kazdy kanal na ceste :D :D :D
A pamatam si moju prvu ,,vyjizdku" uplne sama. Sla som do obchodneho centra, cesta nacvicena, stres aj tak poriadny a bola strasna zima, mrzlo, zamrznute cesty. Ked som nakupila a sla spat, tak som si zabudla dat dole rucnu brzdu. Len som si v hlave vravela, ze ako to zvlastne smyka na takej zamrznutej ceste. Na co mi zaklopala na okienko pani ( vedla mal chalan jazdu z autoskoly, a to bola jeho instruktorka), ze nech si dam dole rucnu. :D

zuzanaete
16. máj 2020

Parkovanie pozdlz som sa naucila podla videa na youtube.

daisylucky
16. máj 2020

Trochu riešenim je auto s parkovacími senzormi a cuvacou kamerou.