Ako sa modliť ruženec?

19. sep 2023

Ahojte.
Ruženec sa modliť viem a však zaujíma ma, či sa môžem pomodliť každý deň len 1 desiatok a nie celý ruženec.
Ak áno je v poriadku že sa pomodlim zakaždým Verím v Boha a potom už Otče náš - 10x Zdravas - Sláva Otcu?
Tie 3 preddesiatky sa modlím len keď začínam nový ruženec. Napr začnem Bolestný tak vtedy sa pomodlim a teda plus 1 desiatok, ostatné dni už len ako som spomínala vyššie.
Aj to aký ruženec sa modlím v ktorý deň...viem že je písané ktorý deň sa aký modlí ale je jedno ak si to idem po svojom?
Ďakujem za objasnenie.

janai1
19. sep 2023

Modlenie má pravidlá? Inak čo ? Je to akokeby si sa nemodlila keď nejdeš podľa presného návodu?

autor
19. sep 2023

@janai1 načo sa k tomu vyjadruje taký človek ako ty? Naozaj nerozumiem

21karolina
19. sep 2023

Máte to aj na YouTube, ako to cítite, aj desiatok je fajn

autor
19. sep 2023

@21karolina ďakujem

mata90
19. sep 2023

Áno podľa mňa sa modlis správne. Keď začínaš ruženec,tak Verím v Boha, a 3 preddesiatky a ďalej každý deň už len po desiatku.

autor
19. sep 2023

@mata90 ďakujem 😊

nevenka
19. sep 2023

Akurat v nedelu mal knaz u nas v kazni taku radu. Ked vies, kde je problem a vies ho vyriesit, vyries. Ked nevies vyriesit, modli sa a uc sa to prijat (aj to zle po vzore Panny Marie). No a ked nie cely ruzenec, tak aj desiatok. Ze on to tak robi. Ked je nervozny, ma problem a nevie, co s tym, pomodli sa desiatok, len tak, akykolvek a prejde to 🙃. Upokoji sa. Takze podla mna to robis dobre. Hlavne je umysel byt s Panom...

autor
20. sep 2023

@nevenka ďakujem 🙏

janai1
20. sep 2023

Presne takú odpoveď som čakala 🙂 útočnú a arogantnú... sranda, že žiaden "kresťan" nevie vysvetliť prečo niečo robí
Tak ja budem ďalej žiť vo svojej krásne ateistickej nevedomosti, že modlenie má ísť zo srdca

mata90
20. sep 2023

@janai1 samozrejme, že každá modlitba má ísť zo srdca ,môžme sa modliť svojimi slovami, ale napr. Ruženec sa modlí tak, že má nejaký začiatok a koniec , myslím že keby sa ho nepomodlis podľa pravidiel,aj tak by bola modlitba vyslisana ak je od srdca ❤️

autor
21. sep 2023

@janai1 a tvoja odpoveď na moju otázku bola aká? Milá? Alebo si poprosila o vysvetlenie? Alebo si len hádzala útočné otázky?
Ja nepotrebujem vysvetľovať nikomu prečo a ako sa modlím...a ani žiaden kresťan to nemusí robiť...a už vôbec nie tebe 😊

autor
21. sep 2023

@mata90 presne tak..ďakujem 💞