Ako sa mám naučiť kotúľ vpred?

zuzu16890
30. máj 2022

Dobrý deň, ako sa mam naučiť kotul vpred a vzad ak som to nikdy nerobila? skusala som to aj podla videí ale vôbec sa to neda...A potrebujem to vedieť do konca týždna urobiť... dakujem

viestta
30. máj 2022

Madrac na zem a trenovat

janka_266
30. máj 2022

@zuzu16890 začína sa kotúlom cez rameno, ale video k tomu nemám 🤷‍♀️

kittykat22
30. máj 2022

video je na youtube. Ucila som doma syna 😀 Trenoval na madraci na zemi

akvi
30. máj 2022

@janka_266 ani náhodou sa nezačína cez rameno, tým sa akurát tak buduje zlý návyk.
@zuzu16890 každý učiteľ TV vie metodiku, popros niekoho v okolí, je ťažké to opisovať, treba ukázať, nájsť problém.

sunshine_18
30. máj 2022

Cupnut si, ruky pred seba na šírku ramien položiť na podložku/matrac, skrcit hlavu medzi kolena a sup

panelacikova
30. máj 2022

@janka_266 preboha, len to nie, že cez rameno 🙄

panelacikova
30. máj 2022
hipuska
30. máj 2022

Veľa ľudí robí chybu, že začínajú hlavou. Teda položia hlavu na zem a zdvihnu zadok. Takže, treba si uvedomiť, kde je treba dať hlavu

vulka
30. máj 2022

@zuzu16890 A to koľko máš rokov? Naši to robili v škôlke.

janka_266
30. máj 2022

@akvi
@panelacikova v pohybovej škole nás tak učili 🤷‍♀️ A nikto neprišiel k ujme, následne sa bez problémov prešlo k normálnemu kotulu

akvi
30. máj 2022

@janka_266 ucila som dosť detí, ktoré sa to takto blbo kdesi naučili a už sa nepodarilo ich to oducit. Fakt som ešte nevidela metodiku, ktorá by také niečo učila. Je xy nacvicnych cvikov, ktoré vedú ku správnemu kotulu.

zuzahajdulka
30. máj 2022

Skus "dole kopcom". Ak sa ti da, zober epedo z postele, opri ho sikmo dole z postele / z gauca - cize vytvoris akoby smyklavku. No a potom si cupni na horny koniec, hlavu medzi kolena, zdvihni zadok a prehupne ta to viac menej samo. Takto sa to ucia dvojrocne deti - pomoze gravitacia. Ak uz ziskas ten feeling, pojde ti to aj na vodorovnom povrchu. Hlavne byt co najviac zabalena do klbka ako jezko - hlava sklonena na hrudnik, chrbat zagulateny pocas celej doby kotulu.

loliki
30. máj 2022

@zuzu16890 A telocvikár čo robil? Ideš na talentovky? Alebo to máš učiť deti? 😀

zuzahajdulka
30. máj 2022

este ma napadlo, ak mas doma velku fit loptu. Postav fitloptu na zem (nieco makke si prestri pred nu), oval sa cez fitloptu bruchom, hlava ti visi vpredu dole. Rukami sa opri o zem, odraz sa nohami od zeme a pretocis sa v pasivnom kotule.

karolinakr
31. máj 2022

@hipuska a skončí stojkou na hlave