Ako sa efektívne naučím nemčinu?

veaaa
23. aug 2016

Poradte mi prosim nieco na efektivne ucenie nemciny. Konkretnu publikaciu,vdaka

bosoriak
23. aug 2016

@veaaa knihy a filmy. Zaner aky ta bavi.

maminkaat
23. aug 2016

@veaaa ako pise aj @bosoriak knihy casopisi filmi ja som sa tak naucila teraz uz nemam problemy 😊

dada_sepina
23. aug 2016

cez facebook alebo cez nejaku zoznamku najst nemca alebo rakusana, pisat si s nim, skypovat pripadne, proste komunikovat, stale a vela...

maminkaat
23. aug 2016

A hlavne aj ked to nebudes vedet dobre stale skusat nezaseknut sa ak sa ti nebude darit

dada_sepina
23. aug 2016

uvedomit si, ze je to praca na cely zivot. vlozit sa do toho, vziat to "navzdy". lebo inak to nema zmysel, to asi chapes..

katarinamarkova
23. aug 2016

@veaaa ako? odcestovať do danej krajiny na pár mesiacov, vyhnúť sa slovenko, polsko, česko, rusko hovoriacim ľuďom. komunikovať.
žiadna publikácia ťa jazyk nenaučí.
....ok, možno trošičku áno....

dada_sepina
24. aug 2016

haha, smejem sa nahlas. takže keď sa vráti z tej "danej krajiny", po nemecky sa hovori len v nemecku a rakusku, tak je tam, kde bola. potvrdi kazdy, kto sa ucil rec. kto sa neucil, tak povie: ty si bola rok v amerike, ked si mala 20. ved ty musis vediet perfektne! perfektne vieme iba materinsku rec

dada_sepina
24. aug 2016

jasne, ze "publikacie" naucia, ak tam spada aj ucebnica gramatiky. ja som sa v anglicku ucila po anglicky tak, ze som denne luskala kapitoly gramatiky, lebo ked som sa ucila po nemecky, uz som to nespravila, rozpravala som a neustale som robila chyby v sklonovani, casovani. to sa jednoducho treba nabiflit, potom si uz "len" rozsirovat slovnu zasobu a kecat vela s ludmi. ziram, ake rady dostavas. ta lutujem normalne, ak toto beries vazne... takze ucit sa z knizky gramatiky, najst si najlepšiu, ktora je na trhu a do toho vela, vela kecat s ludmi. a este cosi dolezite, zapisovat si nove slovicka. ja som vela pocuvala, ano, pochopis nove slovo, ale ked si ho nezapises a nenaucis sa ho, ide jednym uchom von.... vela citat. kecat. citat ucebnice. robit vsetko preto, aby som sa zlepsovala, dat si ciel.

dada_sepina
24. aug 2016

@maminkaat

filmi

maminkaat
24. aug 2016

@dada_sepina pardon nikto neni tip-top 😜

katarinamarkova
24. aug 2016

@dada_sepina po nemecky sa hovori len nemcku a rakúsku? 🙂 dosť oklieštená predstava.....
opak:
každý kto sa učil potvrdí, nemčina čo som sa učil v škole mi bola vonku na dve veci. knižky sú fajn....ako doplnok....stále tvrdím, že jazyk sa človek naučí najlepšie a najrýchlejšie len tým, že aktívne komunikuje s niekým pre koho je tento jazyk rodnou rečou.

dada_sepina
25. aug 2016

tak tu niekto pisal, ze "ist do danej krajiny, kde sa po nemecky hovori", kde sa po nemecky hovori okrem rakuska a nemecka, vo svajciarsku? neviem naco tato ironia. dopln krajiny, kde sa po nemecky hovori. a aj to byva vacsinou na dve veci, ak clovek nie je zapaleny. bola som v amerike s cielom naucit sa po nemecky a slovaci, ktori tam boli, sa hned chytili "ceskoslovenskej komunity", prisli domov a po anglicky vedeli H... musi mi o to ist, musim sa tomu venovat, inak je to v keli... a nesuhlasim s tou skolou. zaklad je dobry vzdy, lebo ked sa clovek k tomu niekedy vrati, pospomina si veci aj zo skoly, tam niekde v hlave je to ulozene...

lutomm
25. aug 2016

@veaaa filmy dajú človeku najviac a poznám veľa mojich známych ktorí sa takto jazyk naučili. Ale podľa mňa je fajn chodím aj na súkromné hodiny kde sa s tebou bude len po nemecky rozprávať. Tak budeš nútená komunikovať po nemecky. Teraz plánujem že si budem platiť anglické hodiny

dada_sepina
25. aug 2016

@lutomm vypadnes z toho a si tam, kde si bola. kto nezije "v danej krajine", tak podla mna je to vsetko uplne o nicom... ja mam muza rakusana a aj to je o drzku, pretoze ked pocujes z jeho ust nove slovo, okamzite ho zapisat, pozriet si ho v slovniku, inak si nezapamatas ani h. neviem, ako si predstavujete, ze funguje ludsky mozog. je to na cely zivot, to nie je ze zaplatim si "sukromne hodiny". kolko si ich zaplatis? a co potom? to potom sa vsetko vygumuje a je v cudu...

lutomm
25. aug 2016

@dada_sepina tak to teraz aby sa všetci presťahovali do zahraničia kto chce vedieť a používať jazyk? Podľa mňa sa to dá naučiť aj doma keď sa tomu venuješ každý deň aspoň nejakú hodinu-dve

dada_sepina
25. aug 2016

ok, nech ti to vydrzi... :D som zvedava, kedy to vzdas.

katarinamarkova
25. aug 2016

@dada_sepina prepáč ale prečo mám pocit, že práve ty si z tých, čo jednoducho hlavu na cudzie jazyky nemajú a ani non-stop učením im akosi do hlavy nelezie......
ale to je jedno, ty vieš.
za rok či dva skutočne nie je problém si jazyk hovorovo a aspoň základovo gramaticky osvojiť, ak sa tomu človek venuje naplno.
ok, doplním ti: Belgicko, Luxembursko, Lichtenštajnsko / to nerátam, mini, pidi krajinka/, prakticky celý sever Talianska, regiony Francuzska susediace s nemeckom viac šprechuju ako parluju........a neviem či rátať krajiny kde síce nie je nemčina ani úradným ani väčšinovým jazykom, kde xy rokov žijú nemeckí osídlenci, krásny príklad je aj tu na SK, kde sú obce, kde dodnes počuješ ujov, tety šprechovať a 90% názvov kopcov, obcí, riek, oblastí poznajú všetci vlastne aj v pôvodnom nemeckom znení........aby som neklamala, lebo nespomeniem, ktorá to je, vynechám krajinu v afrike, kde síce nie klasická nemčina, ale akási jej odroda je úradným jazykom.
k tej škole:
rýchlokvasený jazykár, čo nikdy v živote v inej krajine ako na slovensku a chorvátsku nebol a jazyk vie len z kníh aj to trošku dosť zle.......tak to fakt radšej žiadny základ ako takýto 🙂
samozrejme kvalitný učiteľ - áno 🙂

dada_sepina
26. aug 2016

no tak ty si tomu dala... skoda diskutovat s tebou. sprechuj s dedkami zo slovenskych dedin. a ano, ja som netalent, plynule sprechujuci... boze, ze som sem liezla. skoda casu neskutocna.

katarinamarkova
26. aug 2016

@dada_sepina áno chápem plynule rozprávajúca....ale rozumieť vlastnému manželovi je o držku a pri komnikácii s ním si hop-šup zapísať nové slovíčko, lebo si nezapamatá ani h......
máš pravdu škoda času 🙂

dada_sepina
26. aug 2016

dnes si uz dala svoju hodinku? kristepane...

miriell
13. dec 2016

Podľa mňa je jedno, akou knihou by ste začali. Je to len začiatok a tam je hcijaká kniha pre samoukov nemčiny dobrá a časom aj tak prídete k poznaniu, že tá kniha nestačí a naučíte sa ´dalšiu a začnete čítať 3. atď....prvou knihou - hocijakou to len začína a začať treba niekde a potom je problém akurát vydržať 🙂