Ako sa dajú odstrániť biele čapy na mandliach?

labelo
25. jún 2020

Ahojte,neviete čo by pomohlo odstrániť biele čapy?ide o to, že mám problém so zápachom z ust s asi pricinou budu tie biele čapy, ake sa nachadzaju na mandliach, problém je v tom, že ich mam v ustach schované hlbiko,ked si tam pichnem a zatlacim vidim biele,ale nedokazem ich vytlacit,rypem sa v krku a potom ma boli cely krk pol dna, strašne ma u toho s prepacenim napina, jednoducho ich neviem vytlacit,nevedeli by ste mi poradit?nejaky vyplach niečím?dakujem

klarissa25
25. jún 2020

@labelo a čo tak ísť k dr???

labelo
autor
25. jún 2020

@klarissa25 myslis na krcne?co by mi s tym urobil?

klarissa25
25. jún 2020

@labelo tak nevieš asi hlavne čo to je, nevieš či ten zapach spôsobuju oni...ale každopadne su to doktori..tak si myslím že budu určite vedieť čo to je...v prvom rade k obvodnemu a on pošle na krčné

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubiss
25. jún 2020

@labelo daj si vytiahnut mandle a budes mat svaty pokoj...ani vyter si si zrejme nedal robit mozes tam mat streptokoka alebo stafylokoka ci iny bacil ktory sposobi ine problemy neskor

labelo
autor
25. jún 2020

@viestta vobec nemam problem s mandlami ziaden,chora som nebola x rokov,len hladam pobod toho zapachu,uz som poskusala hocico,ten zapach bude asi tym lebo ho citim vtedy ked si ako keby odrhnem,alrbo pri kychnuti,ako by to islo z toho krku

labelo
autor
25. jún 2020

@lubiss na vytere dpm na krcnom bola kvoli alergologii

bmuller
25. jún 2020

@labelo a nezvykne sa ti to niekedy aj "odlepit", taky zltkasty zapachajuci kusok? mohli by to byt tzv. mandlove kamene. neda sa s tym vraj robit nic (mozno nejake pravidelne kloktanie kvoli lahsiemu vyplavovaniu)

hors
25. jún 2020

@labelo ahoj ja som mala to isté stým. Nič nespravíš bud si ich celoživotné budeš vytláča alebo si dáš mandle von. Ja som zápach nemala ale vadili mi. Tak mi ich 2 r dozadu vybrali a mam pokoj. Bohužiaľ je to celoživotné na toto nieje nidc ani ant.
Maš to mandľové kamene

marca12
25. jún 2020

To nie je hnis,ale odumreté tkanivo z mandlí i zo sliznice ústnej dutiny, ktoré sa pri obnove odlupuje+zachytene zvysky potravy. Tvoria aj ked nie je v tele zapal. Ak by to bol hnis,tak by mala anginu. Tieto capy su bezbolestne. Tvoria sa v dutinkach mandli a neda sa to vyliecit. Chodila som s tym ku krcnemu. Ale co som na seb spozorovala,ze sa mi tvoria,ked jem vela sladkeho. Vyradila som sladkosti a mam pokoj.

labelo
autor
25. jún 2020

@bmuller nie ako pisem ked otvorim usta to nie je absolutne viditelne,musim si naboku silnejsie rypnut do toho a vidim tam to biele,ako zatlacim strasne ma napne a ako uvolnim to stlacenie sa to schova

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marca12
25. jún 2020

@hors netvoria sa ti? Mna odradila kamoska,lebo ma vybrate mandle a robia sa jej stale,ale hlbsie v hrdle. Tak vaham,ci dat vybrat.

stanulienkat
25. jún 2020

@viestta to nie su hnisave loziska. Vola sa to mandlove kamene. Su to kusky potravy,ktore zasli za mandle,alebo je to nejaky pozostatok z cistiacich procesov mandli. Lekari to skor nedoporucuju vytlacat,takze zbytocne bude lekara navstevovat. Ma to veeeela ludi.

labelo
autor
25. jún 2020

@stanulienkat ☹️len mne to sposobuje ten zapach

sunny8
25. jún 2020

Zápach z úst môžeš mať aj zo žalúdka aj zo zápalu ďasien alebo zubného kameňa ...vôbec to nemusí súvisieť s tým

hors
25. jún 2020

@marca12 nie vôbec sa mi netvoria. Mam pokoj 2 r a som spokojná maximálne

stanulienkat
25. jún 2020

@labelo tak to ti neporadim. Skus pockat tyzden-dva. Niekedy zvyknu dorast do vacsich rozmerov a potom idu vytlacit.

marca12
25. jún 2020

@labelo ano oni su ukryte v tych "zjazvenych" castiach mandli. Tiez ich neviem vybrat,napina ma pritom. Niekedy sa kaslanim uvolnia,niekedy len tak vypadne velky kus. Mne velmi vadia,lebo ma drazdilo na kasel ako sa tam hybali neviem to opisat. Ale skus vyradit sladkosti. Mne to velmi pomohlo a mam ich uz len obcas.

labelo
autor
25. jún 2020

@sunny8 presla som asi vsetkymm kvoli tomu,gastro,zubar,dentalna hygiena,krcne,alergologia,robili mi vyteri, zobrali krv,moc vsetko ok

hors
25. jún 2020

@marca12 nato je dostať taka palička na vytláčanie.

marca12
25. jún 2020

@sunny8 tie kamene strasne smrdia,su to nahromadene bakterie,ktore tam kvasia.

labelo
autor
25. jún 2020

@marca12 sladkosti jem uplne minimalne,skusala som tri mesiace vyradit muku a sladke a zapach bol stale

labelo
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bmuller
25. jún 2020

@labelo ved skus pogooglit o tych mandlovych kamenoch, uvidis podla fotiek, ci sa to zhoduje s tvojimi "nalezmi" v ustach. co som sa docitala, mava to asi stvrtina ludi (aj ja 😖 )

lavienocka
25. jún 2020

Ahoj mala som úplne presne ten istý problém. Mandle boli deravé tvorili sa čapy a bol zapach. Nič nepomôže len vybrať mandle. Bola som v dospelosti a pomohlo to.

marhuly
11. aug 2020

@lavienocka
@hors

ahojte, mam rovnaky problem, capy mi vadia len koli zapachu a pocitu cudzieho telesa. Vsetky testy a vytery mam v poriadku, chcem si ich dat vybrat, preplaca to poistovna, ci ste sli ako samoplatcovia. Kde ste sa dali operovat, kolko ste boli v nemocnici a co to stalo prosim 🙏

uz som zufala, nici mi to pracovny aj sexualny zivot 😄

bobricek1979
11. aug 2020

To isté dokonca v tehu a nič