Ako sa dá vnútorne vysporiadať s ohováraním?

peli20
22. aug 2022

Zdravím vás chcem sa vás opýtať ako sa vnútorne vysporiadavate s ohovaranim a nepravdami na vašu osobu. Viem že ohováranie niektorých ľudí doslova baví a tí to robiť budú stále a vymýšľať klamstvá takisto. Nemienim sa s nikým priamo konfrontovat a dohadovať sa vypisovať prečo ma ohovára keď ma ani nepozná atď atď ,príde mi to už v mojom veku detinské, chcem len vedieť ako to beriete vnútorne ako sa s tým vysporiadavate

andrea_82
22. aug 2022

Podľa mňa je práveže strkanie hlavy do piesku detinské. Dospelí ľudia si veci vydiskutujú. Tak sa potom vnútorne nemusím vysporadúvať s ohováraním, poviem si svoje a viac neriešim.

komplikovana
22. aug 2022

Od koho vies, ze si ohovarana? Ma to nejaky vazny dopad na tvoj zivot? Ak sa ti do donieslo k tebe cez tretiu osobu tak jej nabuduce povedz, ze ta to nezaujima, nech ti take veci ani nehovori. Spravanie druhych nevies ovplynit. Kaslat na to. Osoba, ktora ta nepozna, sa ta nemoze tak dotknut. Nech si keca. Ak by to zachadzalo daleko, mozes sa branit na policii.

77daniela77
22. aug 2022

@peli20 Odchytila by som toho cloveka a vysvetlila mu ze ak ma bude aj nadalej ohovarat tak bude mat docinenia s pravnikom....

cocolino234
22. aug 2022

@peli20 takže sú dva prípady - za 1. ohovára ťa niekto, s kým nie si v kontakte, nepoznáte sa, ani by si nevedela, že niekto taký existuje ak by si sa nedopočula, že o tebe niečo hovorí. Takéhoto človeka nekonfrontujem, pretože nebudem strácať čas s niekým, koho vyjadrenia ma vôbec nezaujímajú a nezaujímajú ani ľudí, ktorí mi nie sú ľahostajní. Takže s takýmto druhom ohovárania sa nemám potrebu vysporiadávať. A ak by to nabralo rýchly spád a ohováranie by sa kvôli tejto osobe rozšírilo, tak oslovím políciu.

A za 2. ak by ma ohováral niekto zo známych, rodiny, práce, nedajbože kamarátka, tak by som ho rozhodne priamo konfrontovala, pretože je maximálne detinské okolo takéhoto človeka chodiť po špičkách bez toho, aby som si s ním vydiskutovala tento problém. Žiadne vypisovačky, proste sa ho pred ľudmi, pred ktorými ma ohováral spýtam na skutočnosti, pretože práve v tejto chvíli sa ľudia dostanú do páky. Ak by si ho konfrontovala sama, tak by zapieral, ak ho konfrontuješ pred ostatnými, pred ktorými ťa ohováral, tak sa buď prizná, že klamal alebo im bude všetkým jasné, že klamal, inak by si ho pred nimi priamo nekonfrontovala.

nadazdi
22. aug 2022

@cocolino234 presne, lepšie by som to nenapisala 😁 ale poznám ešte tretí prípad, povedať to manželovi, nech dotyčnému pritankuje a nemusím sa s nikým ani stretávať 🤪

aliii3
22. aug 2022

Neviem pre mňa sú to ľudia, ktorí mi nestoja za to aby som si nimi lámala hlavu a trápila sa. Proste kašlem na nich, nech si vyprávajú a kto chce tomu verí. Sú ľudia na ktorých mi záleží, ktorí ma poznajú vedia a ostatní sú mi jedno.

0silvia0
22. aug 2022

@peli20 mna nikto neohovara, aspon o tom neviem, asi nie som pre okolie zaujimava. Ale ak by som sa dozvedela, ze niekto o mne rozsiruje klebety a blbosti, tak by som sa prepla do modu uzasnosti. lebo pokial ludi zaujima moj zivot a maju potrebu ho riesit, tak som asi uzasna, zaujimava a atraktivna🤣

kamatopo
22. aug 2022

Ja vidím v ohovárani určitý druh závisti,neprajnosti a aj škodoradosti že niekto je na tom horšie ako on sám tak poďme sa baviť na jeho účet . Veď niekto kto má všetko čo chce a je stotožnény sám so sebou nebude tliachat o druhom...ja to aspoň tak beriem..keď sa mi niečo páči u druhého tak si to kúpim a keď na to nemám tak mu to pochválim a šetrím😂. Ale keď už prídem do situácie a dozviem sa niečo také tak idem z očí do očí. Nemam pocit že by som sa mala v živote za čo hanbiť či byť objektom ohovárania . Ale rokmi som zistila že aj keď niekto predsa len druhých berie do huby tak ono sa to potom rado vracia...napr, suseda pár rokov dozadu ohovarala svoju švagrinú ako sa jej dcéra rozvádza a ako žije ...a teraz ona sama má obe deti rozvedené....a tiež sa jej teraz neľúbi že ju druhý berú do úst🤷. Takže dáš pokoj máš pokoj. 😉

katkati
22. aug 2022

Nepoznám človeka, ktorý by nikdy nič o nikom nepovedal. Aj tí, čo sa strašne urážajú, keď sa dozvedia, že o nich niekto niečo povedal. Keď sú to vyslovene klamstva, tak sa ohraď. Keď je niečo na tom pravdy, ber to tak, že ľudia pletkujú, ohovárajú a bavia sa o kadečom, ale často to nie je zo zloby, ale proste pre niekoho zaujímavá téma na rozhovor.

majkabambulik
22. aug 2022

Vies, papez Frantisek raz povedal, ze ohovaranie je ako atomova bomba. Ten, kto ju zhodi, je v bezpecnej vzdialenosti od toho, co sposobil svojim jazykom. Podla mna je to psychicke tyranie, pretoze ohovarany takto zabija cloveka a niekedy jazyk je ostrejsi ako noz. Ak mas nieco proti osobe, ktora ti robi zle, tak chod za nou a popytaj sa jej, ci je to pravda, ze to ona ti robi zle jazykom, lebo ludia kadeco narozpravaju a chces to pocut teda od nej ci je to pravda.😉