Ako riešite nakupovanie s kočíkom?

25. júl 2022

Ahojte, ako riesite nakupovanie s kocikom? Chodite vzdy do obchodu aj s nim ? Myslim aj take male obchodiky kde je vsetko natesno...Mali s tym niekedy problem ze by vam povedali ze nemozte ist ? Mam novorodenca a rozmyslam ako ist obehat nejake veci co potrebujem...Napriklad u nas v meste su obchodiky tak ze vzdy su schody dohora, a vnutri je dost maly priestor na kocik, tak rozmyslam ako ine mamicky nakupuju.

jajanka31
25. júl 2022

Tazko.. A to aj vo velkych nakupnych centrach kde sice na chodbe priestor je ale medzi regalmi tazko.. Cele zle.. Ja uz na to nemam nervy a nic radsej nekupujem..

autor
25. júl 2022

@jajanka31 tak to je blbe, ja som prave casto vidavala mamicky s kocikom na nakupoch, ale prislo mi to take neprakticke veru...nosic teraz v lete nehrozi, tak jedine ju dat niekomu na strazenie :-/

jaskolka
25. júl 2022

Tak syna bud úplne maleho sme mali vo vajíčku,a to bolo normálne na konštrukcii kočíka,od pol roka bol v športovom kočíku, ten bol užší, ako vanička.

patka06
25. júl 2022

Všetko som vybavovala s kočíkom, chodili sme väčšinou dve a viac mamičiek spolu a navzájom si strážili deti pred obchodom kde bolo málo miesta.
Pár schodov nebol problém
Nikdy sa mi nestalo, že by povedali, že môžem vojsť s kočíkom.

kkovacovak
25. júl 2022

Do bežného obchodu v pohode. Do malého obchodíku nie. Sama mám nervy keď sa tam teperí nejaká matka s kocarom a každý sa musí uhýbať. Nerobím to preto tiež.

lenka2710
25. júl 2022

Ja som tiež väčšinou chodievala s kamoškou, čo mame rovnako staré deti a navzájom sme si kočík postrážili, alebo keď bolo treba aj po úradoch dačo vybaviť alebo lekára a vedela som, že to bude na dlhšie, prišla moja mama alebo ostal muž doma
Ale u nás tých malých obchodíkov už je minimálne a keď viem presne, čo chcem, tak len medzi dverami popýtam pani predavačku, či majú a keď majú, tak mi to poda, ja zaplatím a idem preč! Ale malý už má dva roky, tak už idem aj s nim, ale keď bol v kočíku, tak som to riešila tak, ako som už vyššie spomínala

simona20201309
25. júl 2022

Neviem co mate za kočíky, ale nikdy ma môj kočík nikde neobmedzoval. Úplne v pohode všade, aj v malých butikoch v meste. Preto som si vyberala mestský kočík, nie terénny.

simona20201309
25. júl 2022

@kkovacovak možno ťa matka sa tam teperi preto, lebo potrebuje jest ona aj jej deti a možno nemá nikoho, s kým by deti nechala doma, alebo kto by jej urobil nákup.
Trochu empatie.
Nenapadlo by mi, ze toto môže niekomu vadiť. Pokiaľ nevraza do všetkých naokolo a nebura regály... 😅

evica17
25. júl 2022

Chodím v pohode s ním hocikde, kde sa fakt nedá, idem tak že s mužom na prechádzku a ja odbehnem. Prípadne som nechala kočík von a salym na rukách rýchlo po to čo bolo treba (

majlo1234
25. júl 2022

Ja chodievam s nosicom vacsinou, kedze su to male nakupy. S kocarom chodim normalne do velkych obchodov, ale aj do restauracii, kaviarni a nejako ma to neobmedzuje

bluka2
25. júl 2022

Môžeš aj a nosičom v lete, prečo nie?

autor
25. júl 2022

@bluka2 tak lebo by nam obom bolo dost teplo , a navyse nechcem take novorodena davat do nosica, az ked bude mat cca 3 mesiace a udrzi hlavu...

majki_ki
25. júl 2022

Veľké obchody bez problémov, pri malých bol problém len teta drogéria u nás, lebo tam sú schodíky, ale tiež som ho nejako vytlačila. V živote mi nikto nič negatívne nepovedal na kočík, ani predavačky, ani nakupujúci, práveže úplná ochota mi pomôcť. Dokonca minule som bola v našej dedinskej pekárni maličkej a nechala som malého vonku, lebo spal, že počká a normálne mi kyvala pani od pultu, nech idem aj a ním, že nie je vôbec problém

petamich
25. júl 2022

chodim s kocikom vsade do malych, do velkych, do pekarniciek, ..., nikdy mi nikto nic nepovedal, obcas som sa proste nezmestila, tak som vycuvala alebo sa otocila 🙂

autor
25. júl 2022

a este mozno trocju divna otazka ale ako to riesite ked niekde potrebujete ist na wc? do kabinky sa nevojdete s kocikom, tak ho nechate pred kabinkou ci ako ? 😅🤔

xsuzannex
25. júl 2022

Chodim s kocikom.. a dalsimi dvoma detmi.. tazko ale musi sa dat..

petamich
25. júl 2022

idem na wc pre handikepovanych alebo idem do normalnej poslednej kabinky, maleho si pritiahnem do dveri a tak je pol dnu/pol vonku

zuzanka.zuzu
25. júl 2022

NIKDY by som nenechala babo pred kabinkou a kazda ktorej to co i len napadne by si mohla rovno strelit facku ako napr.ta ceska ktora pred 2 dnami nechala babo v aute kym si odbehla vybavit... radsej sa postim do gati alebo sa budem "teperit" dnu a fakt mam uprdele ci ini zaziju neprijemny zazitok ze mi budu musiet uhnut (ake hrozne) 🙄

river_song
25. júl 2022

Mne raz v jednom obchode povedali ze s kocikom nemozem, odvtedy som tam nebola ani bez kočíka.. podotykam ze ziadny miniobchod, ale normálny veľký obchod "china" štýl, kde mali ale asi uzke uličky. No proste ze mam kocik nechat na ulici.. nie, ďakujem..inak som nemala nikde problém.. a na wc chodim v nákupných centrach do tých rodinných, kde mas aj prebalovak, proste neni problem tam odparkovat.. a inde na verejné vlastne asi ani nechodim, ked tak na tie pre hendikepovaných, tam je viac miesta..

simona20201309
25. júl 2022

Vo väčších obchodných domoch sú toalety pre mamičky, s prebalovacim pultom a kútikom na dojcenie. Túto miestnosť som dosť dlho s deťmi využívala 😀. Je to priestranné, dnu sa zamknes. Otvoria ti po zazvoneni na zvonček.

aurorastone
25. júl 2022

Ja mam asi šťastie ale nikdy mi vonku netreba cikat aj keď veľa pijem vždy vydrzim domov a u nás v meste sa s kočíkom mestim všade keď som chodievala bežne aj pred dieťaťom akurat jeden zelovoc je taky ze ak tam nikto nie je ze by mi odomkol bočný vchod aby som vošla dnu tak tam jednoducho nejdem a odídem ale tesco dm Billa lidl kaufland úplná pohoda