Ako riešite, keď vás niekto rieši a ohovára?

14. júl 2020

Baby ako riešite, keď vás niekto rieši, ohovára? Ako sa dá docieliť, že mi bude jedno čo si kto o mne myslí? Ja som taká bola vždy, že ma trápilo čo si kto o mne myslí, čo kto o mne hovorí a dokáže ma to trápiť, ale fakt veľmi trápiť, že som schopná sa rozplakať alebo sa dostať do depresívneho stavu. Jednoducho reči druhých ľudí na moju osobu sa ma vždy veľmi dotknú a pripúšťam si to viac ako je zdravé. Nedáte mi nejaké rady ako to zmeniť?

sara07
14. júl 2020

ja som v štádiu že to mám totálne v paži , lebo by som si to musela hodit , odrbavat budu a sk drbny su na celosvetovej urovni
skus otázky stoji ti to za to ? alebo je to dôelžité aby si ich riešila? máš na to čas sa zaoberat ? prípadne si zvol sama otazky alebo stopky ako kašlat na to, a nech si trhnu

nyusika
14. júl 2020

netreba si o sebe mysliet, ze som stred vesmiru a vsetci riesia teda iba mna.
treba sa mat zdravo rada, byt ned vecou, brat samu seba s humorom.

poikal ta takato vec rozplace a dostane do depresivneho stavu, vyhladaj pomoc odbornika, nie je to hanba.

ivkazba
14. júl 2020

Ak ťa niekto ohovára, tak preto, že buď ti závidí, ale má veľmi nudný alebo zlý život, alebo je nevyrovnaná osoba a cez ohováračky si rieši svoje komplexy. Takže sa zamysli, či takýto ľudia majú až tak veľmi ovplyvňovať tvoj život.

0silvia0
14. júl 2020

mna tusim este nikto neriesil a neohovaral, teda neviem o tom. A ked o tom neviem, tak ma to nezaujima...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sissy27
14. júl 2020

nijako to neriešim. Vôbec nemám potrebu zavďačiť sa a vyhovieť každému. Správam sa slušne, nikoho neokrádam, neklamem, neponižujem, neurážam, takže sa nemám za čo hanbiť a ak sa niekomu nepáčim, tak je to jeho problém a nie môj.
Zaujíma ma názor mojich najbližších, aj to len do istej miery.
Ale takí, čo mi chleba do úst nedávajú, mi môžu pobozkať môj ctený zadok.

marygk
14. júl 2020

Ahoj, ja neklebetím, klebety ma nezaujímajú. Reči odvaje prvý vietor. Takže, ak sa aj o mne niečo klebetí je mi to jedno a určite to nebude nič zaujímavé. Ale keď nemá niekto iné hobby len klebety, nech si poslúži a zabaví sa hoci aj na môj účet. Doprajem mu to.

autor
14. júl 2020

@nyusika Ja mám niekedy ten pocit, že všetci riešia mňa, ale možno mi už z toho preskočilo a som paranoidná. Už spolužiačky mi robili zle, aj v detstve, nijak moc sebavedomá som nikdy nebola, teda vôbec. A pokračuje to dodnes.

evora
14. júl 2020

Každému si jedno. Stačí si uvedomiť toto. Si pre iných len klebeta na 5 minút 🙂 len pre niekoho, kto ta ma rad a tým pádom ta nemusi ohovarat niečo znamenás. Nedávaj sama sebe velku váhu, ani rečiam ľudí, na ktorých ti nemá prečo záležať.

kayyaa
14. júl 2020

Vzdy pri takej myslienke si poviem, ze "nech si myslia co chcu, keby tak zas oni vedeli, co ja si myslim o nich"...😄
Celkovo si myslim, ze ked je clovek vyrovnany, spokojny, tak ho netrapi, co si myslia druhi. Ma rad sam seba a vie, ze vzdy budu neprajnici. Zije si svoj spokojny zivot a neriesi😊
Takze treba popracovat na sebe, na vlastnej spokojnosti, a bude ti jedno, co hovoria ostatni.

ckatka
14. júl 2020

Neviem.ti poradiť ako na to...pretože to v prvom rade musíš mať zdravé sebavedomie, čo asi nemáš...
Mňa keď niekto "nasiera" tak ho len poľutujem...že buď ma nejaký problém, alebo nič lepsie na práci...A mňa sa to vonkoncom nedotkne, pretože ja sa mam rada a vážim si samu seba.
Odporučila by som ti nejakú terapiu na zvládnutie emócií a negatívnych zážitkov z detstva....napríklad hľadaj na internete "30dnikslobode". Mne veľmi pomohla keď som mala ťažké životné obdobie. Každý deň ti príde jedno kratucke video, kde asi na 10minut sa musíš dat do kľudu a počúvať...A je neuveriteľné aké veci to vyťahuje z tvojho podvedomia. A zároveň to pomáha ich vyčistiť...

nyusika
14. júl 2020

Nefandi si, nie si stred vesmíru.

0silvia0
14. júl 2020

mňa by zasa zaujímalo, čo to znamená, keď za mnou cigánky pokrikujú: pani, budete šťastná! neviete niekto? Za posledný týždeň sa mi to stalo 3-4x. Nič nepýtajú, nič nechcú, len táto hláška.

queen_mary
14. júl 2020

@0silvia0 penaaze 🤣 na hlavnej vlakovej stanici v BA uplne bezne

0silvia0
14. júl 2020

@queen_mary ale veď odo mňa nič nechcú 😎 akože neviem čo si myslia že ako budem reagovať?

queen_mary
14. júl 2020

@0silvia0 keby sa pristavis, a rozhovoria sa. Teda aspon v ba. Zacne ti hladiet do oci, ze v nich mas stastie, krasnu buducnost. A potom, ze ci nemas prispevok 😅

0silvia0
14. júl 2020

@queen_mary aha, tak mám dobrú taktiku, ignorujem, nevšímam si, nepristavujem sa😇
Lebo kedysi si pamätám, že sa vnucovali a okato pýtali, ale asi aj ony zmenili taktiku...

nyusika
14. júl 2020

@queen_mary alebo začnú hovoriť, že si urieknutá, ale bankovečka to opravi

deti95060810
14. júl 2020

ignorácia, nevšímavosť....je mi to úplne jedno kto si čo o mne myslí...

makova333
14. júl 2020

problem nie je v klebeteni druhych o tebe (konieckoncov ani to tak nemusi byt), ale v tvojom sebavedomi. Sup k dobremu psychologoci/psychoterapeutovi, pomoze ti. A na odlahcenie: Ked o tebe ludia klebetia, zjavne ich stale este zaujimas, ked po tebe ani pes nestekne, to je ten horsi level 😀 A otocme si to: Pokial ta stale zaujima nazor inych na teba, neveris sebe samej.

tripetta
14. júl 2020

@nyusika Zato ty asi si ako vidím.😉

tripetta
14. júl 2020

Ja vždy hovorím, že z rečí nejakého človeka sa nenajem. Čo sú to reči? Iba niečo neuchopiteľné, napísané, hovorené, reči sú menej než vzduch, menej než nič. Klebety sú čo vlastne? Nič, iba písmená, slová, mlátenie slamy.

saluda
14. júl 2020

To bude tým tvojim nízkym sebavedomím, popravujú hlavne na ňom. Ostatné problémy vyriesis súbežne s tým, ani si to neuvedomis. Zrazu ti bude jedno, vo si kto o tebe myslí, alebo hovorí, lebo budeš vedieť, že sú to vymysly s ty máš štít čistý. Je to každého vec a problém, čo si o tebe myslí, čo hovorí. Čo ty s tým vlastne máš? Sú to ich pocity, ich názory, nechaj im ich. Vo svojej podstate su to nešťastní ľudia, ktorí sa zúfalo snažia spestriť si svoj nudný život tým, že ohovárajú druhých. Alebo sa tým snažia zdvihnúť vlastné posramotene ego. V momente keď si toto uvedomis, máš vyhraté 😉

jana_eyre_2
14. júl 2020

Ja sa teda priznam, že mne nedokáže byť - tak naozaj vnutorne - jedno čo.si omne ľudia myslia.. môžem sa tak tváriť a aj sa tvarim, ale keď zažijem ohovaracku, nepríjemných ľudí, je mi dosť neprijemne..

neviem ako sa ten pocit dá ignorovať, faktom vsak je, že mám dosť povinnosti na to aby som sa nad tým nejako dlhodobo zamýšľala a neskôr ma to prejde a tak netrápi.. riadim sa teda prislovim "každá senzácia trvá tri dni" a je to naozaj tak.. všetko raz prejde, spomen si na všetkých ľudí ktorí ťa naozaj poznajú, vedia aká si a ako tá majú radi.. tí čo nepoznajú majú pravo myslieť si čo chcú, aj keby to nebola pravda, ale reálne nie sú v tvojom živote naozaj dôležitý..

hivanik
14. júl 2020

Potrebujes na sebe pracovat, nepripustat si vsetko co pocujes. Viem o com hovorim, tiez som bola taka. S kazdym som chcela byt za dobre, ale to proste nejde. Potrebujes si zvisit sebavedomie a viac si vazit seba samu. Moje heslo je, ze zmenit mozes seba ale druhych nezmenis. A ak ma niekto problem somnou, tak ma sam zo sebou.
Chce to cas ale da sa to. Kazde rano si povedz, ze nikto ti nemoze ublizit. Drzim palce

kakawah
14. júl 2020

Treba na sebe popracovat

makova333
15. júl 2020

@tripetta no to uplne nesuhlasim, take klebety v zamestnani a ohovaracky ti mozu riadne skomplikovat pracovny zivot, karieru a v konecnom dosledku aj financie. Mala som tak kolegynu, ktora sa chcela dostat na moje miesto a robila take intrigy a ohovaracky, ze mi z toho bolo...Najskor som jej dohovorila jemne, potom doraznejsie az som sa nastvala a z prace som odisla. Ona ziskala svoje vytuzene miesto, akurat na to nemala, nezvlada to a dnes je vsetkym na smiech.

hastrmistr
15. júl 2020

Keď ta ohováraju tak to znamená ze ti závidia, ver mi ze majú z teba vecsie nervy ako ty z nich.... Zdvihni hlavu a s úsmevom tých ľudí pozdrav a pri otázkach ako sa máš a ako sa ti darí tak zase s úsmevom že už si lepšie žiť nedokázes predstaviť.... Ohovárať budú stále ale tebe sa to v hlave prepne a nebude ta to srať.

nyusika
15. júl 2020

@hastrmistr vobec to nemusi znamenat, ze jej niekto zavidi.

boze, prestante sa vzdy ohanat zavistou.
mozno sa len niekto nudi a nema nic ine na praci, su proste typy ludi, co je pre nich ohovaranie zivotny styl.

kakawah
15. júl 2020

@nyusika ano, mas pravdu ludia si vyhliadnu osobu ktora je slaba , neistá a aj tu budu nicit psychicky. Ale aj zo zavisti pletkuju.