Ako riešiť podvod na Bazoši?

novezamky32
17. mar 2020

Dobrý deň, bola som pravdepodobne oklamaná cez stránku bazoš.sk chcela som kúpiť synovy tablet za dobrú cenu v dobrom stave, dotyčný mal kontakt iba e-mail kde som mu napísala žiadal zálohu na účet polovicu zo sumy 25€ prešlo ale už viac ako týždeň a stále nič pán neodpovedá na email telefónny kontakt nemám iba e-mail a číslo účtu nič viac neviem a nemám čo robiť je možné získať peniaze späť pokiaľ nemám ani meno ani číslo ? Ďakujem pekne

veronikaszabova
17. mar 2020

@novezamky32 a nepisali sme ti nahodou v tvojej minulej diskusii, ze nemas kupovat cez bazos, jedine tak s osobnym odberom???
Pisali sme ti, ze je to liahen podvodnikov.
Ako vidiet, musela si sa popalit sama, aby si uverila.

novezamky32
autor
17. mar 2020

@veronikaszabova zabudla som dopísať že som najskôr chcela osobný odber, nemal problém taj som myslela že bude seriózny...

nik_yt
17. mar 2020

@novezamky32 pri osobnom odbere sa záloha nepýta to dá logika

veronikaszabova
17. mar 2020

@novezamky32 tak si mala osobne a hotovo.
Ci si to len na neho skusala?? 🙈🤷‍♀️ jasne, ze ti slubil osobne, a potom by sa vyhovaral.

novezamky32
autor
17. mar 2020

@nik_yt teda takto vyzeralo to že pôjdem osobne lenže medzi tým sa zmenila situácia a nedalo sa mi ísť osobne tak som poprosila o zaslanie poštou čo bol ochotný po poslaní zálohy

novezamky32
autor
17. mar 2020

@veronikaszabova neskúšala fakt som chcela osobne ale nakoniec sa mi nedalo...

veronikaszabova
17. mar 2020

@novezamky32 tak si mala hladat taky, ktory by si ozaj vzala osobne. Takto nevies, ci ti to vobec posle a ak aj posle - v akom stave?? Funkcny?? Pokazeny??

draik
17. mar 2020

Pri danej sume by som to bral ešte ako pomerne lacnú lekciu do života.

lenocka12345
17. mar 2020

@novezamky32 a nemôťe byť na ceste ? Mne kamoš posielal balíček minulý pondelok , asi v nedohľadne je :(

metuzalem
17. mar 2020

Ja som cez bazos kupila ukulele, poslala som vopred celu sumu 60 € a predajca mi balik poslal. Este par krat s stalo ze som poslala sumu napred, aby som zbytocne neplatila dobierku ale vzdy mi to predajcovia poslali. Ale uz by som neriskovala. Radsej ziadat dobierku. V tomto prípade sa mozes obratit na bazos... Oni musia mat cislo, inak by predajca inzerat nepridal.

novezamky32
autor
17. mar 2020

@lenocka12345 tak ale píšem mu denne 100x nervózna som z toho a vôbec nereaguje keby to poslal ozve sa nie?

amelia000
17. mar 2020

@novezamky32 no aspon si sa poucila, nepocuvas co ti tu dievcata dobre radia tak sa rozluc s peniazmi.

martinajurkechova
17. mar 2020

Nechcem strašiť, ale ak ti to aj pošle ja by som sa obávala, že tablet ten transport neprežije bez ujmy. Škoda, že si nešla osobne pre to. Skús sa informovať na polícii čo sa dá robiť.

gabrielapatrik
17. mar 2020

@novezamky32 Ahoj no čo stalo sa, svet sa nezruti a hlavne, že to nebola plná suma. Poučenie do budúcna ano, hlavne si nerob nič z toho ako každý poúča čo si mala spraviť a čo nie, svet sa nezrutii.
Na Tvojom mieste by som išla do svojej banky a za poplatok 5 eur, si vyžiadala platbu späť. Banka kontaktuje banku príjemcu, tá majiteľa účtu a uz je na ňom či peniaze pošle alebo nie a možno sa zľakne a pošle spätne. Držím palce.

deti95060810
17. mar 2020

veď všade je obmedzený režim...ešte počkaj , možno príde...

aries24
27. máj 2020

Ahojte.Chcem sa opytat,ako by ste riesily moju situaciu.Kupila som nieco cez bazos.Isla som tam osobne cca 100km spolu(tam aj spat).Panovy som povedala,ze to nie je pre mna,ze to idem niekomu darovat.O 3 dni mi pride sms,ze on chce viac penazi a poslal mi c.u.Ta vec sa normalne na bazosi predava za taku cenu,aku som mu zaplatila,ktoru mal uvedenu v inzerate.Odvtedy mi pise kazdy den,dokonca aj o polnoci:(

denisa0504
27. máj 2020

@aries24 už si to kúpila a zaplatia, teraz môže vymýšľať čo len chce. Zablokovať, ignorovať...

aries24
27. máj 2020

@denisa0504 Dakujem,tiez som toho nazoru.Ale este som sa s tym nestretla,a fakt sa nestacim divit.Ja by som si to nikdy nedovolila

denisa0504
27. máj 2020

@aries24 sú všelijaký podvodníci ktorý si myslia, že si môžu dovoliť hocičo, ale nemôžu. Kľudne by som ja osobne šla aj na políciu, že ma ten človek obťažuje... ale snáď v tvojom prípade bude stačiť to zablokovanie

jurajvendet
16. jún 2020

@novezamky32 možte sem napisat to cislo uctu prosim.dakujem

rainee
17. aug 2024

Dievcata, co sa tyka bazosu to je dnes uz samy podvodnik. Jedine osobny odber alebo dobierka -ale tu zas nemusi prevziať alebo posle napr prazdnu krabicu atd. Uz predavam vylucne veci cez MK aj ked aj tu som raz natrafila na podvodnicku, nastastie sa jednalo o 2e vec.

Ja som prave po dlhej dobe vcera zo zaujimavosti zavesila na bazos inzerat a za par hodin ma kontaktovalo aspon 5 podvodnikov. Chceli mi posielat cez vikend kurierov od packety cez dhl, potvrdzovat platby cez ucty atd takze fakt pozor.