Ako riešiť krádež a oklamanie kupujúcej?

kika1106
8. jan 2021

Zdravím chcem sa spýtať ako postupovať:
Pani mi písala SMS že má vážny záujem o tenisky ktoré som predávala. Písala že mi dá o 25-30€ viac zato že bude ochotná a donesiem jej ich hneď lenže bol večer už som pila tak dohodla Taxik. Poslala pre tenisky Taxik ktorý si zaplatila ona na mieste. A mne preposlala screenshot” s prevodom 75€ na môj účet” bola to ale SMS nie priamy pohyb screenshotu.
Než som si to stihla skontrolovať už tu bol Taxik. Tak som tenisky odovzdala. Potom som si všimla že to nevyzerá dôveryhodne. Tak som jej písala ohľadom toho. Vravela že nie to by si nedovolila skrz tenisky atd.
Písala som jej, že je to trestný čin a keď mi neprídu dnes peniaze. Čo ani neprišli že to začnem riešiť. Tak som jej napísala že zatiaľ neprišli čakám do 15 a idem riešiť.
Neodpisala mi už.
A chcem sa spýtať či sa to dá nejako cez internet v nejakom tlačive alebo nejak tak riešiť alebo musím ísť priamo na políciu

veronikaszabova
8. jan 2021

@kika1106 urcite to bola Simona Vorosova. Ona takou formou okrada na FB. Uz je na nu podane TO. Pouziva vela nickov.
Realizuje sa v Trnave

irusa
8. jan 2021

na polícii nepochodíš 75 e nie je trestný čin...chybaže by si sa spojila aj s inými, ktoré tak dobehla ...

kika1106
autor
8. jan 2021

@veronikaszabova tel. Číslo nemáte náhodou ? Písala cez SMS že je z TT

lija22
8. jan 2021

waw prespekulovane. prepac neporadim ale chytam sa za hlavu, ze si na toto pristupila

veronikaszabova
8. jan 2021

@kika1106 nemam. Mna neokradla. Popozeraj fb

kika1106
autor
8. jan 2021

@kika1106 používa ale falošné doklady z banky to si myslím že trestný čin je
A písala ešte že je pozitívna a jej muž ide do roboty a potrebuje tenisky takze si myslím aj to že je trestný čin že chodí do roboty napriek tomu že ona je vraj pozitívna

veronikaszabova
8. jan 2021

@kika1106 hore je TČ

mila23
8. jan 2021

@kika1106 podla mna nikto nie je pozitivny - to bola iba vyhovorka preco ona nepride s stym taxikom pre tie tenisky....
som citala,ze tak klamu,ze poslu akoze prevod penazi, ktory ale iba pripravia,ale neurobia posledny krok - cize po poslani screenu / fotky to vratia spat a nic neposlu...
treba si davat pozor nabuduce....
to by bola inak prachata ak by si mohla dovolit posielat taxik po tenisky...to ich mohol aj ten muz kupit cestou z roboty alebo si dat poslat z nejakeho eshopu

birika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kika1106
autor
8. jan 2021

@veronikaszabova áno to je ona

veronikaszabova
8. jan 2021

@kika1106 na FB si daj Trnavsky bazar. Tam sa to riesilo. Pohladaj to.

mima1
8. jan 2021

Naco by surne potrebovala tenisky ked je pozitivna.

kika1106
autor
8. jan 2021

@mima1 pre jej muža písala

kika1106
autor
8. jan 2021

@veronikaszabova už som našla ďakujem je to ona
Tak teraz neviem čo ďalej
Dá sa nahlásiť policajtom niečo takéto aj cez internet ?

kiwi3
8. jan 2021

to smrdi podvodom uz z niekolkych kilometrov. ved eshopy funguju. "dam vam nieco navyse"... v tomto pripade 25-30 eur a posle pre to taxik. akoze: su to posledne tenisky na svete? teraz, ked su vypredaje a znackove si kupi aj za tricinu s postou? ludom fakt chyba kriticke myslenie.
inak, fakt podaj tresne oznamenie, najlepsie sa spojit s dalsimi ludmi.
a cez internet sa to fakt nenahlasuje... och

mima1
8. jan 2021

Myslim ze sa da nahlasit len osobne

ibrunova
8. jan 2021

@kika1106 cez internet sa nedá na polícii nič nahlásiť. Ak je to menšia suma, aká je potrebná pre trestný čin, môže to byť priestupok.

malinoismum
8. jan 2021

Spojte sa s inými poškodenými ktorých okradla aby bola suma dostatočná na spoločne trestne oznámenie - bude sa posudzovať ako jeden skutok so sčítaním spôsobených škôd.

malinoismum
8. jan 2021

@kika1106 Nie, treba ísť osobne na políciu.
Ale ako Radim vyššie, najlepšie spojiť sa s viacerými aby to Bolo min. Tých 266€...

tanalyn
8. jan 2021

Tak mne by bolo hneď divné už len to, že keď už je ochotná zaplatiť taxík tak prečo v ňom nesedí aj ona a nepreberie si tie tenisky osobne a nedá mi peniaze na ruku. Ale neviem či sa dá normálne podať trestné oznámenie ak je to iba tých 75 eur, muselo by sa vás takých nájsť viac a tá suma by musel byť vyššia

zuzanka.zuzu
8. jan 2021

@kika1106 už len to by mi bolo podozrivé, že niekto chce platiť za smradľavé tenisky o 30€ viac 😂 akurát a práve za tie "moje" 🙄 čo ich máš zo zlata?

sasa1310
8. jan 2021

@kika1106 ale prosím ťa, pozitívna vôbec nemusí byť. Okrem toho si myslím, že to celé spískal chlap. Pánske topánky, aj chlap pre to prišiel. Žiaden taxikár. Ale priamo on.

erikaa09
8. jan 2021

Pozri tuto skupinu na fb. Bolo tam uz cosi take riesene .mozno podla cisla

matejko18
8. jan 2021

A ten"" taxík "" prišiel a zatrubil alebo ti volal? však on musí mať adresu odkiaľ kam išiel? možno by som to skúsila takto alebo podľa čísla zistiť adresu a teda by som jej nedarovala tu hanbu čo by som jej narobila...

kika1106
autor
8. jan 2021

@tanalyn tvrdil že má kovid 😀
Ale už viem asi kto to je čítala som si články na fb o tom čísle čo pridali ľudia a Kristian Didi s svokra na fb že to je viac ľudí a nie žena a je to vraj nejaký feťák
Neuvidím ani tenisky ani peniaze ani jeho vraj som sa dozvedela

kika1106
autor
8. jan 2021

@zuzanka.zuzu 🤣😀 to boli nové tenisky s vysackuou

kika1106
autor
8. jan 2021

@matejko18 nie ona mi napísala že už tu je Taxik ale taxik to bol ako nebol to žiadny chlap alebo čo nechápal ani prečo mu to dávam a ja nenastupujem 😀
Zapamätala som si spacinska cesta v Trnave a na fb bolo že to nieje žena ale chlap a na spacinskej 9 býva

zuzanka.zuzu
9. jan 2021

@kika1106 to je jedno, princíp si pochopila, nie?

podobné ako keď niekto z afriky chce práve tie šaty čo niekto predáva na mojasvadba niekde na zaprdenom slovenskom vidieku 🙏 zrovna tie šaty, iné nie 😂

sasa1310
9. jan 2021

@kika1106 no veď jasné, že to je chlap. Určite ten, ktorý prišiel k tebe osobne. Ale hlúpa a naivná si dostatočne. Prepáč, to nie je teraz urážka. Máš lekciu do budúcna.

kika1106
autor
9. jan 2021

@sasa1310 hej mám ale zistila som že niesom jediná podvedená veľa sťažnosti je naňho poddaných aj nahlásení napr. Ľudia prišli už aj o notebook aj fotak