Ako reagovať, keď vás niekto ignoruje?

1. apr 2023

Ahojte, spolužiačka ma sklamala. Napísala som jej slušne správu, že som z jej správania sklamaná. Ona to prečítala ale ignoruje ma. Myslela som si, že si to vysvetlíme, nič také od nej nehrozí. Ako by ste reagovali na ignoráciu?

viestta
1. apr 2023

Povazovala by som zalezitost za vybavenu a viac by som to neriesila.

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1sally12
1. apr 2023

Nič. Nerieš. Obzvlášť keď ty si urobila prvý krok a ona to odignorovala, kašľala by som už na ňu.

h2
1. apr 2023

@1sally12 Aký prvý krok? Veď jej napísala výčitku.

petamich
1. apr 2023

prilis malo informacii pre mna - co si jej vycitala? opravnene? mozno ma ona na celu vec iny nazor a nechce sa s tebou bavit

lindous
1. apr 2023

Zrejme nemá potrebu si s tebou niečo vysvetľovať... buď jej nepríde tvoja výčitka oprávnená alebo to nechce riešiť cez správy alebo jej je to jedno...svoje si si povedala, určite by som jej nevypisovala a nedožadovala sa rozhovoru... a tiež je tu možnosť, že si to potrebuje premyslieť a spracovať a ozve sa neskôr (neviem ako dlho je správa v stave "videné")...

miadi
1. apr 2023

Take veci mas riesit s clovekom tvarou v tvar a nie v sms .

dzulli1980
1. apr 2023

A prečo si jej písala správu? Kus zbabelé, či? ... takéto veci si treba vykonzultovať zoči-voči priamym osobným kontaktom ...

ckocka
1. apr 2023

To naserie, keď niekto odignoruje tvoju výchovnú snahu.

jaja20
1. apr 2023

Možno potrebuje len vychladnúť alebo spracovať situáciu a ozve sa ti neskôr.

reanda
1. apr 2023

ak si cakala, ze si nieco vysvetlite, tak si mala ziadat vysvetlenie a nie pisat, ze si sklamana.. tvoje sklamanie je tvoja vec, nikto nie je povinny ho iniciativne riesit

barbiii11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
1. apr 2023

Napísala som jej konkrétne čo ma mrzí. Porušila dohodu, ktorú sme mali. Nechce sa mi konkrétne rozpisovať. Skôr sa pýtam ako reagovať keď niekto nechce s vami riešiť problém a ignoruje vás. Príde mi to detinské.

veronikaszabova
1. apr 2023

Ako reagovat? No nijako. Evidentne to s tebou prebrat nechce, tak ju nechaj. Aj ignoracia je forma odpovede.

reanda
1. apr 2023

tazko ti poradit, ako reagovat, ked nevieme, o co ide.. kazdy problem je iny, kazda situacia je ina a neexistuje univerzalne spravna reakcia.. ale vseobecne, ak ta niekto ignoruje, tak ti neostava ine, ako to akceptovat.. ako ju chces donutit reagovat, ak nechce? nasilim?

barbiii11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barbiii11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barbiii11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alexnina777
1. apr 2023

Ignorácia je forma odpovede..v preklade - nebudem sa s Tebou, alebo o tom, alebo vobec už o tom baviť.. treba to len prijať a akceptovať. bodka.

mikadooo
1. apr 2023

Aj ja som vraj kamošku sklamala, lebo moje dieťa určite klame a jej dieťa neklame, lebo ona to vie. Nenamáhala som sa niečo jej odpisovať...

autor
1. apr 2023

Dnes poobede som jej ju poslala. Chodíme spolu do školy v sobotu, ona je zo susedného mesta. Cestujeme vlakom alebo autom. Ona si však zohnala odvoz a na mňa sa vykaslala. Ja by som jej to neurobila. Tam aj späť som cestovala 200 km sama. Na začiatku roka sme sa dohodli že budeme cestovať spolu vlakom alebo keď niektorá vybaví odvoz tak autom. V škole ma ignorovala a na správu o vysvetlenie nereaguje.

marca12
1. apr 2023

Viac sa nepodkladaj. Napisala si,co si citila. Ona to zrejme vidi inak. Nechaj uz tak a uvidis ako sa bude spravat nabuduce. Nemoze byt,ze ste si nesadli a nechce s tebou chodit?

autor
1. apr 2023

@marca12 práveže sme si celkom rozumeli a teraz ma to mrzí

marca12
1. apr 2023

Tak to je ozaj cudne.

barbiii11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
reanda
1. apr 2023

ty sa chovas detinsky.. ak ta nezavolala, tak asi nechcela, co ti ma na tom vysvetlovat? sice ste sa mozno dohodli, ale hadam to nebola zakonna dohoda podpisana pred notarom s nutnostou dodrzania, inak budu sankcie 😀 .. pochopila by som z jej reakcie, ze asi nie ste tak dobre kamosky a podla toho by som sa dalej zariadila.. sice zamrzi, ale kamaratstvo si nemozes vynutit

zobaka
1. apr 2023

Nie je nikoho povinnost teraz cele studium s tebou cestovat vlakom, mozno ma priatela a chcela s nim ist sama, alebo ten kto ju viezol chcel zaviest len ju, treba respektovat cudzie chovanie a neupinat sa tak na známe, ked jej budes vypisovat, ze"porusila dohodu" a just ti neodpise, lebo jej polezies na nervy

n3la
1. apr 2023

Vieš možno jej bol ten odvoz ponúknutý na poslednú chvíľu alebo brali viac ludi a už by si sa nezmestila, či proste sa jej nechcelo vlakom tak šla autom to jej nemôžeš zazlievať ste síce kamošky ale každá ste samostatná osobnosť, ktorá sa rozhoduje za seba. Nie je dobre byť tak pripútaná jedna na druhú, že rozhodnutie tej druhej, ktoré mne nie je pochuti ma tak rozhodí že niekomu spravím výchovné okienko

reanda
1. apr 2023

akoze ano, mohla ti aspon napisat, ze 'sorry, idem autom, ale sama' a nie ta uplne odignorovat.. ale tym duplom by som z nej uz netahala nejake vysvetlenia, keby som videla, ako sa chova.. ved co za vysvetlenie vobec cakas? ak by mala nejaky padny dovod, tak by asi nemala problem ti to povedat.. skor ide o to, ze proste chcela ist bez teba a nema ti to ako inak odovodnit a bolo by to blbe len tak rovno povedat.. stojis vobec o to, aby ti to takto povedala, ak je to ten dovod?

miadi
1. apr 2023

Trosku trapny problem . Z tvojej strany. Si needy. Kamoska mozno uz nema zaujem byt non stop s tebou vo vlaku autobuse ci v aute . A ten odvoz co zohnala Asi bol ponuknuty len jej . Ty sa chovas Akoby ste boli manzelia. Sklamana kludne Mozes byt ale vycitky jej robit ? Vidis aky to mà ucinok dievcina ta mà plne zuby. Ona nie je tvoj pes na retazi. Mà pravo zmenit takuto “ dohodu.” Ty si myslis ze ked jej budes robit vycitky a hrat na city ze Sa ospravedlni? Ze sla domov bez teba s niekym ? Si uvedom ake je to detinske!