Ako privyknúť mačky na seba?

crazy_lazy
9. aug 2022

Máme vykastrovanú dvojročnú vonkajšiu mačku. Predvčerom sa k nám zatúlalo malé mačiatko. Pár krát som ho nakŕmila tak sa nám tu zatiaľ obšmieta, no naša mačka ním vôbec nie je nadšená a prská po ňom a vrčí. Je nejaká šanca, že by si naň zvykla? Zatiaľ naň fyzicky nezautočila ani raz. Skôr sú z jej strany tie útoky verbálne 😀

h2
9. aug 2022

@crazy_lazy Jasné, že je šanca. Prská na ňu, lebo je pre ňu cudzia. Akonáhle pochopí, že je vaša, nájdu si k sebe cestu.

miankass
9. aug 2022

@crazy_lazy ahoj chodil jeden program kde sa taky american staral o macky a pomahal ludom privyknut ich k sebe vola sa to : Moja diabolska macka .. skus pozriet.

mariaveronikag
9. aug 2022

tá Tvoja ju musí akoby "prijať" a potom budú kamarátky. Zvyknú si, aj hrať sa ešte budú spolu...na vašom dvere je šéfom vaša 2 ročná mačka 🙂

hilda08
9. aug 2022

@crazy_lazy mali sme podobný prípad rocna macka a par týždňový kocúrik prve dni prskala do neho a po dňoch maly kocúr pod nou a cickal ako pri maminke😀 a ona sa o neho starala ako o svoje, umývala ho, chránila 🙂

cocolino234
9. aug 2022

@crazy_lazy ak je to prvé mačiatko, tak sa do neho na 99% zaľúbi (ak by nebolo prvé, tak na 100% :D) naozaj si zvykne, začnú byť “komplici v zločine“ ALE! je tu 1%, ktoré ovplyvňujete vy. Vy ako rodina dospelej mačičky musíte byť ten nástroj hovorenia “NIE“ a to v prípade ak by mu brala jedlo, útočila na neho, snažila sa ho presiliť. Taktiež musíte dodržiavať nejakú tú doterajšiu hierarchiu, čiže nemojkať to malé až príliš, najlepšie a najrozumnejšie je pomojkať najskôr dospelú mačku, nedávať menšiemu jesť prvému (to naozaj v žiadnom prípade) a aspoň na začiatok ak nemáte miesto, tak dve toalety. Obidve mačičky sa potom naučia spolunažívať, chrániť sa navzájom a na základe vašich zvykov tá staršia mačička vychová mladšiu. Ja som vychovala nie len mačiatko pri dospelej mačke ale taktiež šteniatko pri dospelej mačke a mačiatko pri dospelom psovi. Tieto milujúce zvieratká majú najväčší strach, že budú nahradené a preto radím neprejavovať väčší záujem o mačiatko ako o už dospelú mačku. Držím palce a ver mi, že pri mačičkách neexistuje “dať preč“ .. tieto flexibilné zvieratká si na seba zvyknú, len musíte zaujať správny postoj.

mirabelia
9. aug 2022

Na 100% si zvyknú 🙂 týmto si prechádzam dosť často, lebo vždy dovlečiem domov nejakého tuláčika 🙂 dokonca sú na noc zatvárené do spoločnej miestnosti (prerobená kôlňa)..najprv prichádza etapa syčania, prskania a vrčania a po pár dňoch je mier 🙂 dokonca moje mačičky si už zvykli, že stále niečo dovlečiem domov, takže už ani nejako nemajú snahu vrčať, syčať a podobne 🙂 asi si len pomyslia, že panička je blázon a neriešia :-P

crazy_lazy
autor
9. aug 2022

Dievčatá trochu ste ma ukľudnili. Lebo ja už som mala v hlave scénare ako sa naša mačka urazí, a začne sa zdržovať inde. 😅Popravde ani raz som ho zatiaľ nehladkala, a aj kŕmenie mu nechávam inde ako našej mačke aby sa tá naša princezná neurazila 😀 Len mi je fakt ľúto toho mačiatka lebo je vidno, že bolo vyhladované, tak keby si na seba zvykli by som bola rada.

soldi
9. aug 2022

@crazy_lazy ja mam stareho 10 rocneho kocura. a ked prislo na dvor maciatko, ceril nanho zuby a vrcal. dala som granule na zem malemu a aj kocurovi. male maca suverenne prislo ku kocurovi a zacalo zrat z tych jeho granul 😀 kocur zaprskal a odisiel sa vyhrievat na slnko 😀

sense
9. aug 2022

@crazy_lazy u nás trvalo 3 týždne kým si naša 2jrocna mačka zvykla na. 10 týždňové mačiatko.....

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danik1505
25. dec 2022

My sme priniesli novú mačičku k 2 ročnej v lete. Už toľko nesyci, ale stále nie je nadšená. Myslím, že nikdy nebudú super kamošky. Mača sa skôr skamosilo so psom, spáva s ním aj búde 😁