Ako prekonať panický strach z hmyzu?

31. mar 2021

Zdravím, mám taký problém, asi od puberty mam panicky strach z hmyzu, teraz mam 25, dve deti a ono to pretrváva. Minulý rok sme sa presťahovali na dedinu, uz sa otepluje a všade niečo lieta, proste keď zbadám osu alebo nejaký väčší hmyz tak ma rozboli žalúdok, sťaží sa mi dýchanie a prepadne ma neuveriteľná úzkosť. Najhoršie je ze starší syn to už začína vnímať a všímam si ze tiež sa bojí, pramení to určite z môjho strachu a z toho ze to vidí. Je tu niekto, kto mal takýto strach a prekonal ho ? Ako alebo co robiť aby som sa z toho dostala ?

liusa82
31. mar 2021

Toto isté mám aj ja.Plánujeme kupiť domček na dedine a už teraz sa bojím čo tam bude cez leto.Asi sa nebudem ani v bazéne kúpať.A v noci vonku na dvore v lete ozaj neviem ako prežijem.Hypnoza že vraj je na to dobrá. Ak máš odvahu na ňu skús.

vikusjk
31. mar 2021

Pripnem sa, tiež ma zaujíma, či sa z toho niekto dostal. Ja sa panicky bojím motýľov. Hej viem, že nič nerobia, ale proste neviem s tým nič spraviť. Mám viac rokov, než ty a mám to už dlho, dlho. Už som bola odhodlaná na hypnózu, tá ťa vraj toho strachu nezbaví, ale naučí ťa zvládať ho tak, že to bude prijateľnejšie. No ale keď som zistila, že jedno sedenie stojí 200 € a samozrejme to nestačí, treba ich viac, tak som to vzdala a bojím sa furt. Dcéru min.rok na chalupe uštipla včela (máme tam dosť veľa včiel) tak tá má zas odvtedy strach zo včiel a bojí sa vždy, keď začuje niečo bzučať aj keď nevidí vopred, čo je to. Takže budeme bojovať toto leto už dve 🙈

autor
31. mar 2021

@liusa82 skúsim o tom niečo prečítať. A verím ti ,je to hrozne uz teraz a nie ešte cez leto.

@vikusjk ja mam panicky strach skoro zo všetkého hmyzu co lieta, najviac ma trasie asi z toho bzucania to je fakt najhoršie. Ja som si myslela, že keď budem staršia,tak to tak nejak samo odzie ale zatiaľ čakám a nič.

liusa82
31. mar 2021

To s tou hypnozou je tak že niekomu to úplne pomôže strachu sa zbaviť a niekomu len čiastočne.To záleží ako na to reaguješ a samozrejme treba si vybrať dobrého terapeuta.Ja som sa na to ešte neodhodlala.Ale určite je to lepšie aspoň o niečo potlačiť ako vôbec.No u nás v lete ak sa dostanú do bytu nejaké motýle alebo hmyz tak ja som schopná chodiť s dekou na hlave kým to niekto nezabije alebo nevyhodí von oknom🙂 a to máme sieťky na oknách tak nechápem ako sa dostanú dnu

autor
31. mar 2021

@liusa82 tak to si ešte dobra, že z dekou na hlave. Mne raz do kuchyne vletela osa. Kuchyňa bola od 10.00 do 22.45 kým neprišiel muž z prace zapečatená, pila som v kúpeľni a jest som si objednala

vikusjk
31. mar 2021

Ja mam tu cenu na zaklade odporucania jedneho hypnotizera, ktory ma vraj vyborne vysledky. Asi aj preto je taky drahy. A navyse je to tu v BA, tu je asi vsetko drahsie

zuvelyn
31. mar 2021

Ja mam strach ale neprekonala som ho.
Byvame v dome, s veľkou záhradou, hmyz je všade. Najhoršie si asi chrusty brrrrr. Inak palim na terase vselijake tie cotrodelove sviečky a fakle s olejom proti hmyzu, mame aj ten elektrický chytac ale to je samozrejme platne podvever večer a lrn na yrk terase. Na záhrade...no.. minule som maleho hojdala (11mrsiacov) a okolo neho zacala lietať včela a teda nezvladla som to lebo som utiekla o dva metre dalej a dúfala ze odletí sama. Ked mu sadla na čiapku tak som skoro infarkt dostala 🤦🏼‍♀️

vikusjk
31. mar 2021

@liusa82 no presne, toto mi vysvetli, akoze ako mi vleti do bytu velky nocny motyl, ked mam vsade sietky? To len si musi sadnut na niekoho uz vonku a donesieme ho dnu. A tu mam ja potom soky

liusa82
31. mar 2021

@vikusjk No to fakt neviem ako sa dnu dostanú.U nás začali od minulého roku lietať také menšie motýliky to hádam aj 5,6 za večer sme zabili.To asi cez tie vetračky neviem.Keby mám riešiť každý problém čo sa bojím tak chodím len po hypnozach.Ja sa bojím ohňa veľkého že ma popáli potom vody na jazerách čo sa tak asi môže skrývať že ma niečo stiahne pod vodu nejaká ryba🙂.No veselo mi je

ja_mama
31. mar 2021

Mozno velmi neporadim, lebo ja nemam fobiu len mi bol/je hmyz nerijemny - hlavne teda pavuky, ale aj vseobecne ostatne druhy...mne pomohlo jedine sa s nimi zacat "kamaratit" a tiez som to zacala robit preto aby nemali deti kvoli mne fobiu 😀 teda ked sa nieco zjavilo napr chrobak - sledovala som ho a pozerala detailne aky je "pekny" z bezpecnej vzdialenosti...neskor ked uz vidim ze naozaj je neskodny som sa ho dotkla, potom vzala na ruku a potom uz bol v pohode 🙂 s pavukmi je to horsie, tam zatial "zvladam" len tie dlhonohe lebo su pomalsie 😀 pri vcelach a osach uz nepanikarim, stacilo mi ze ma par x ustipli tak viem ze nic horsie sa mi nestane/alergicka nie som a teda sa snazim ich odohnat hlavne od deti - ale v klude, nech ju na sebe nepripucia...neviem ci je tato forma vystavovania sa strachu pre kazdeho, ja som mozno masochista ale funguje to 😀 a hlavne treba asi vypnut fantaziu v tej chvili, nie si hned predstavovat ze ma to ide zozrat alebo zabit 🙂

vikusjk
1. apr 2021

@liusa82 uf tak to ti nezavidim, tolko fobii :( Ale zase ako to tu tak citam, som rada, ze v tom nie som sama 🙂

iriska13
18. apr 2021

...ach, aká som rada, že nie som sama...ja mám neuveritelný odpor ku smradochom....bzdocha je jediný chorbák, pri ktorom budem vrieskať o dušu, ja chytám infarktové stavy....hoc nič nerobí....vlani ich bolo neurekom na jesen, ja som ani na balkon nešla pradlo davať....som ho sušila dnu na stojane ...a vonku slnko🙈🙉 a bzdochy😨😂 neviem či sa toho zbavím dakedy🤐

naattalie
18. apr 2021

Ja sa povraciam ked vidim dazdovku. Deti z toho maju akurat tak srandu. Nastastie to neobkukali

fidka79
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuvelyn
18. apr 2021

@fidka79 moje dieta nie je ziaden chudak. Narozdiel od teba tvojim dementnym komentarom.

ivett29
27. apr 2021

Plne sucitim môj chlap sa vracal z pol cesty do Bratislavy mi zabiť sršňa v dome 🙈🙈🙈

ivett29
27. apr 2021

Je niečo take aj na západnom Slovensku?

nella130
26. sep 2023

@iriska13 toto mam aj ja, na dvore na dome na terase vsade su, neviem ani v klude ist von je to hrozne, neviem ci robiť. Panika strašná z tohti druhu hmyzu

iriska13
27. sep 2023

@nella130 ...och ani nevrav, zas budem mať paniku, kým bude teplo, bože aj teraz ich je strašne veľa 😳

plankina
27. sep 2023

ono v lete sa mi zda, ze ich je menej, no teraz ked sa pomaly ozimieva, tak sa mi vidi, ze ich je vsade hrozne vela. doslova sa tlacia dnu a to teda ako ja nemusim

nella130
Autor odpoveď zmazal
Zobraz