Ako predávať veci cez bazár?

janka54
7. nov 2015

Ahojte mamicky.. kedze syn uz vyrasta tak nemam kam dalej posuvat jeho male oblecenie 🙂 tak som sa ho rozhodla zacat predavat cez bazar 🙂 uz mam aj zaujemcu 🙂 chcela by som sa opyta ze ako to funguje ? 🙂 lebo toto je moja prva skusenost s bazarom 🙂 pridem na postu aj s balikom a mam normalne povedat ze mi kupujuci ma za to zaplatit alebo ako ? 🙂 Dakujem.. 🙂
Janka.

sissy27
7. nov 2015

@janka54
1. buď ti záujemca pošle vopred peniaze na účet a keď ti prídu, tak mu odošleš balíček - toto je asi najčastejší spôsob... ak nemáš účet v banke, tak ti môže poslať peniaze napr. šekom cez poštu
2. pošleš balíček na dobierku - záujemca zaplatí až pri prebratí balíčka na pošte a tebe potom peniaze doručí pošta... tu ale riskuješ, že si ten balíček neprevezme, tebe sa vráti a budeš musieť zaplatiť za spätné doručenie - netuším prečo, ale veľa "kupujúcich" to tak robí ☹
ak náhodou býva záujemca niekde blízko, tak sa môžete dohodnúť aj na osobnom odbere

janka54
autor
7. nov 2015

Dakujem 🙂 takze mam prist na postu povedat ze na dobierku a mam povedat sumu ci ? 🙂

sissy27
7. nov 2015

@janka54 tak ak si sa rozhodla risknúť to s dobierkou, tak zabaliť balíček, napísať adresy, a buď si sama vyplníš elektronický podací hárok http://eph.posta.sk/ (odporúčam, ušetríš čas na pošte sebe aj ďalším) a na pošte už len číslo, ktoré ti vygeneruje, alebo teda prídeš na poštu a povieš, že chceš poslať na dobierku, vyplníš príslušné tlačivo a sumu napíšeš cenu zásielky + poštovné (to ti povie pani pri okienku, koľko to bude)... balíček pošta odošla a AK si ho kupujúca preberie, tak tebe potom do cca 5 dní prídu peniaze buď na účet alebo šekom (podľa toho, ako si vyberieš)