Ako prebiehajú skúšky na vodičák?

duska1122
26. okt 2010

ahojte v stvrtok mam skusky na vodicak tak sa snazim sa ucit , ale chcela by som nejake rady co sa deje na jazde ako dlho ste jazdili s policajtom, co ste robili zle na co davat pozor. poradte dakujem

hejdita
26. okt 2010

sadli sme do miestnosti a urobili test po odovzdani zrovna vysledky (bola som prva a za plny pocet ale som sa velmi neucila len som si precitala vyhlasku a potom som dva tyzdne pred testovala) ako sa toto dokoncilo zo vsetkymi tak sa islo jazdit ja som isla ako prva a jazda trvala mne asi desat minut isla som dolu kopcom z vyjazdu do kopca na cestu tam som zastavila na stopke a vyjizdala som do lava na hlavnu tam na svetelnej krizovatke zasa dolava potom som jela na vedlajsiu do prava tam som cez krizovatku isla rovno na sidlisko tam som zacuvala na parkovisku a bolo moje jazdy sa skoncili a potom este technicka cast (tak sa vsetky bali tak som isla zasa ako prva) a tam som si vytiahla otazky a odpovedala som (povinna vybava a spojka som si vytiahla 😀) najlepsie je ist hned prva pokial je moznost bo to je za vami a mate cas na ine veci treba opakovanie si technickej casti alebo tak uvolnit sa pri kave 😀 🙂 🙂 🙂 vela stastia nech sa podari 🙂 ja uz mam vodicak 5 rokov ale teraz nejazdim vela bo sa bojim sme mali nehodu (skoro celny naraz tak teraz kazde auto upodozrievam ze ide na nas 😔 😅 😀 ) ale musim sa odhodlat uz este nez napadne sneh 😕

duska1122
autor
26. okt 2010

dakujem za odpoved , dufam ze aj mna necha len desat minut jazdit. len to parkovanie by nemuselo byt.
😝
snad sa ti podari opat zacat jazdit ,a zbavit sa strachu 😉

hejdita
26. okt 2010

no je to cerstve len mesiac tak snad to prejde uz mam skusenost stale tam neistota je a to je asi 6 rokov spat...toto bolo z prava z vedlajsej na nas a mne to auto rovno na nohy narazilo som rada ze som cela.....a to sme uhybali este do protismeru keby jelo auto tak neviem to by bola rana..... 😝 ale co uz dakujem dufam ze to prejde ked pozeram nie na auta tak je to dobre ale musim kukat asi 10M pred auto takze si to trenujem na seacke spolujazdca....... vobec nezavidim manzelovi tan to ma take iste a ked niekto ide skruhnut zatacku tak trpneme obaja....a som rada ze deti sa neboja jazdit....

a su aj niektory necuvali tak uvidis treba sa ti postasti 😵

mimkao
26. okt 2010

duska, ja som robila skúšky v zime, v najväčšom snehu a poľadovici a kedže sme museli ísť pomaličky, tak jedna jazda trvala cca 40 min. Dával pozor na klasika, stopky, či vyhadzujem smerovky, keď som musela odbáčať do ktorého pruhu sa zaraďujem keď som vyšla z vedľajšej na hlavnú štvorprúdovú, raz povedal, že na najbližšej križovatke, ak sa bude dať odbočiť vľavo, samozrejme, bol to chyták, odbočiť sa tam nedalo, a také. Stres bol poriadný tesne pred, ale počas jazdy, chvála Bohu, som sa nebála a bola som sústredená. A ešte hlavne sledoval, keď sme boli na neoznačenej križovatke, či poznám pravidlo pravej ruky.
A čo sa testov týka, tak to je úplne pohoda. Tiež som prvá odovzdala a plný počet som mala. Ale policajti boli nekompromisní. Jediný pohyb, alebo otočenie sa dozadu, alebo k susedovi, tak musel dotyčný vyjsť von s tým, že test nedokončil a musel prísť na ďalší termín.
Takže celkovo, napriek tomu, že som mala najobávanejšieho policajta,som dostala od neho pochvalu, že sa mu jazda veľmi páčila a že o 3 dni si môžem prísť po vodičák. 🙂

mimkao
26. okt 2010

A ešte k cúvaniu... .. u nás nik na skúškach necúval, ani kúželky sme nemali, lebo nám povedal inštruktor, že ak máme 5 jázd na trenažéry, tak že nebudeme musieť cúvať, ani kúželkovať. Tak ma to tiež potešilo. A cúvať a parkovať som sa doučila neskôr doma na dvore.

duska1122
autor
27. okt 2010

jaaaj tak to si mala stastie my na kuzele musime ☹ prave sa idem ucit nech spravim test bude o stres menej.

hejdita
27. okt 2010

my sme tiez nesli na kuzele ale ty co neurobili a isli po druhe tak uz isli aj na toto a to vyletelo zasa vela ludi.....teda ked neurobili jazdu ze sa zabudli priputat no z blbosti vyleteli ..... som rada ze som to urobila na prvy krat

mimkao
27. okt 2010

duska, nezabudni zapnúť svetlá, hned ako sadneš do auta. Teraz som si spomenula, že u nás aj toto kontroloval policajt. ALe to nás inštruktor na všetko tesne predtým upozornil.

mmonika
27. okt 2010

@duska1122 u nas vyhadzovali policajti aj za to ,ze hned ako si sadla do auta ,si si musela dat pas ,ale musela si na to upozornit aj ostatnych .. ak nie ,bol dalsi termin 😒 a este ci sme mali dostatocny odstup na ceste od byciklistov a pod..

silvia07
28. okt 2010

vela zalezi aj od policajta....nam odpustili pozdlzne parkovanie 🙂 .....a s tymi pasmi som pocula aj ja....

duska1122
autor
28. okt 2010

ahojte tak mam to za sebou test na plny pocet bodov, kuzele s odretymi usami a jazda bola celkom dobra, mali sme mileho policajta a aj instruktor bol super uplne uzasny. tak som stastna mam vodicak 😀 😀 😀 😀 😀

mmonika
28. okt 2010

@duska1122 tak gratulujem a vela stastnych kilometrov 😉 😉 😉 😉

janka2529
7. feb 2014

ahojte babi , moze mi tu niekto poradit dobru autoskolu v novom meste nad vahom, potrebujem pre 17. roc. dceru diky za radu, pocula som ze Liberty je v pohode .

kikushka2386
16. máj 2014

ahojte.v lete zacinam chodit do autoskoly.zmenilo sa daco v tychto skuskach?

martina054
15. máj 2016

dobry den kde na nete si stiahnem testy na autoskolu vopred dakujem

ladyaki
24. máj 2016

http://soferuj.sk/testy/ tu sa dajú robiť testy, nie sú na stiahnutie, ale super stránka a myslím, že je aj nejaká appka do mobilu/tabletu cez ktorú sa dajú robiť testy 🙂 veľa šťastia

sabca1
8. apr 2017

Dobrý den.chcela by som sa spýtať že ako sa mám naučiť na autoškolu staci ak si prečitam len teoriu z učebnice alebo len testy dakujem vám vopred za odpoved 🙂

anna72828828228
24. jún 2019

Dobrý večer mám jednu otázku stredu mám prvú jazdu ... dnes sme skočili teloriou ale mne neidu križovatky ako by som sa do toho dostala a naučila ďakujem budem rada ak mi nietko poradí 😂❤️

mimiqa
24. jún 2019

@duska1122 ahoj..hlavne klud...sadnes si za lavicu policajt vysvetli daco ku testom....mas na to teraz neviem ci 20 ci 25 minut..odovzdas....jazdu som mala asi cca 15 minut. Kkudne chod pomaly..ja som sla len na dvojke max 30tkou..dolezite ze nikoho neohrozujem...policajt si potrpi na zaklad..sadnes uprav zrkadlo sedacku daj pas hlavne svetla zapnute....smerovka na to si brúsia zuby...prechod pozor zastav vzdy....a na stopke stoj aspon tie 3 sekundy ja som si este hovorila v duchu jeden dva tri 😅😂🤣.....takze stopka smerovky prechod! Drz sa

mimiqa
24. jún 2019

@anna72828828228 ked mas znacky to vies hlavna vedlajsia..vzdy prvy idu z hlavnej ti rovno potom ti co zabacaju.....potom s vedlajsej rovno a ti co krizuju zabacaju az potom.samo ten doprava prednost..ak nemas znacky vzdy vzdy prava ruka

lili235111
24. jún 2019

@mimiqa myslím že vodicak už má keď to sem dávala 2010 😀

mimiqa
24. jún 2019

@lili235111 tak dufam 😅😂🤣🤪