Ako prebieha objednávanie a doručenie tovaru z Poľska?

milujem_modu
11. aug 2020

ahojte vie mi niekto pomoct pripadne ma skusenost, budem objednavat tovar z Polska pre eshop, doda mi to kurier, plati sa tam dan alebo clo cez hranice? alebo ako to je vlastne?

lelluska
11. aug 2020

@milujem_modu ahojky, clo tyka len obchodu s tretími krajinami (mimo EU). Tovar z PL ti vpohodicke prinesie kurier, platíš tovar + dopravu. Objednávam, nemala som zatial žiadny problem🙂

milujem_modu
autor
11. aug 2020

@lelluska super, dakujem krasne 🙂 lebo to bude mat hodnotu nad 1000€ tak som nevedela, ci to nemozu nahodou zastavit na colnici

miskooo1987
11. aug 2020

@milujem_modu jednotný európsky trh tovarov a služieb tu mame cca 16 rokov 🙂 takze clo žiadne (ak sa platilo nejaké na ten výrobok, lebo pôvod má mimo EU, tak už je dávno zaplatené pri vstupe do PL a je v cene výrobku). A DPH záleží od toho či je na sk registrovaný, alebo nie. Ak je na SK registrovaný tak ti prinobjednavani musí zobraziť cenu so slovenskou DPH a platí ju on. Ak nie je registrovaný, tak ti ukáže cenu z poľskou DPH a tam ju aj odvedie. Pre teba nevznikne žiaden náklad, možno s tým že väčšinou cezhraničná dolára je drahšia ako vnútroštátna...

serblik
27. feb 2021

Cez autofra úplne excelentné a lacnejšie ako cez kupsito ktoru som tiež vyskus.