Ako prať hodváb?

8. sep 2020

Má niekto doma hodvábne obliečky? Ak nie, tak aspoň iné hodvábne oblečenie? 🙂
Ako to periete? Nemyslím na koľko stupňov ale s akým pracím prostriedkom? ĎAKUJEM za normálne odpovede !!! 💃

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simsalabim
8. sep 2020

Periem v pracke v studenej vode s ruzovym Perwolom, otacky 600, susim vystrete na susiaku. Zehlim podla symbolu. Jedna sa o satky a uzky.

extempore
8. sep 2020

Ja hodváb neperiem vôbec - nosím do čistiarne.

autor
8. sep 2020

ďakujem každej za radu, no ide o to, že stáli 900 eur a akosi som pochybila a nezistila som si o prani dopodrobna. Ešteže je MK 😎

leuchtturm
8. sep 2020

Moje bluzky periem rucne v sampone alebo cistiacim prostriedkom na vlnu a hodvab. Obliecky potom budes prat asi v pracke v programe na jemne tkaniny.

lenuliatko84
8. sep 2020

Davam do čistiarne

kittykat22
8. sep 2020

ja som takto oprala masku na oci - bola neskutocne draha. Ako pisali v navode - v studenej vode s gelom. A znicila som ju ☹️🤷‍♀️ Mozno by som ti poradila, ak nepojdes do cistiarne, tak skus najskor oprat jednu obliecku z vankusa a uvidis ci to dopadne. Ak by si mala stastie ako ja, tak by ti stacilo dokupit ten jeden vankus 😀

autor
8. sep 2020

@kittykat22 Ďakujem ti velmi pekne za užitočnú radu :*

autor
8. sep 2020

@leuchtturm Ďakujem 🙂

maciak22
3. máj 2021

no ja mam obliecku na vankus, pouzivam cca 8 mesiacov, periem 1x za tyzden rucne v mydle a uz nie je taka pekna biela, je nazltnuta, kedze je to len 1 kus, nedavam do pracky, a neviem co s tym dalej, skusim este ten prasok na vlnu hodvab, viete mi poradit aj nieco ine? inak mat cele postelne pradlo z hodvabu je moj sen, musi to byt luxus ten pocit sa v nom vyspat 🙂, no nic, este setrim dalej.....