Ako pracovať so sklamaním?

13. jún 2021

Ked sa mi stane nieco, co nevyjde, som z toho az velmi sklamana, za kazdym, ci je to pri nejakom dohodnutom stretnuti, ktore sa zrusi alebo pri pohovore, ktory nevysiel, aj tyzden bojujem so sklamanim a povazujem to za konecny a nemenny stav, ze ono to uz ine nikdy nebude atd atd...
Ako sa toho pocitu zbavit? Zjavne si sama neviem rady...

ckocka
13. jún 2021

Ja teda vždy dopredu rátam s tým, že niečo nevyjde. Sklamaná som tiež, ale tak nejako v norme.
Kde človek može nabrať tolko sebadovery že očakáva, že mu všetko bude vychádzať?

10zabka
13. jún 2021

nepracovať s ním, ale prijať ho a hlavne, nemať očakávania 🙂 Je to ťažké, ale dá sa to naučiť 🙂

autor
13. jún 2021

@ckocka to zas nie je tak myslene, ze neratam s tym ze nieco zlyha, len sa to tolko planuje a dohaduje a riesi ze akosi vytesnim pocit, zeby to nevyslo ale urcite nezijem v iluzii ze coho sa dotknem to sa podari. skor je pre mna horsie nebrat to ako nemenny vysledok ktory sa vzdy zopakuje

vondolina
13. jún 2021

ja keď do niečoho idem, tak rátam s tým, že nemusí to vyjsť podľa predstáv, ale zase to vnímam aj tak, že pre niečo je to tak, možno ma čaká niečo lepšie 😉

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
13. jún 2021

@vondolina ono to vzdy zalezi od situacie niektore beriem s lahkostou az flegmaticky a na nniektorych mi az prilis zalezi, od stredy sa citim sklamane lebo nevyslo jedno stretnutie pre okolnosti druhej strany..

autor
13. jún 2021

@beata_k moja kamoska hovori ze to mam preto ze prilis nad vsetkym premyslam....

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vondolina
13. jún 2021

môj otec mi furt hovorí, že je chybou niečo podpokladať a očakávať a je to fakt tak 🙂 ono treba si uvedomiť, keď sa niečo takéto stane, že svet sa preto nezrúti 🙂

autor
13. jún 2021

@taskataska to ze sa citim mierne sklamana neznamena ze som vyradena zo zivota tak nerob zo mna psychopata, tebe nikdy nic nebolo luto?

autor
13. jún 2021

@vondolina nezruti samozrejme,

ckocka
13. jún 2021

Ak sa cítiš mierne sklamaná tak to prežívaš rovnako ako vačšina populácie, potom nie je čo riešiť.

majamat
13. jún 2021

len sa s tym zmeir. proste to tak v zivote chodi. niekedy mame pocit, ze to je inak a potom nas dobehne tvrda realita.

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz