Ako postupovať pri podvode v nákupe cez bazoš.sk?

17. nov 2019

Dobrý večer poraďte mi ako postupovať.
Kúpila som dcére cez Bazoš.sk iPhone pod stromček veľmi si ho priala...hľadala som inzeráty, prezerala a prezerala narazila som na krásny iPhone v top stave nosený v púzdre za super cenu písala som e-mail odpísala mi veľmi milá pani,že odkiaľ som,či je možný osobný odber bola z iného konca republiky takže poštou dohodli sme sa,že jej pošlem zálohu 100€ keďže s dobierkou ma zle skúsenosti a zvyšok zaplatím pri preberaní peniažky som hneď odoslala poslala som jej potvrdenie pani odpísala, že na druhý deň pošle mobil a dúfa,že dcéra bude spokojná prešiel však už skoro mesiac a telefón stále nemám... písala som niekoľko krát pani nereaguje na e-maily som takmer presvedčená,že ide o podvod ako mám postupovať? Ďakujem za všetky rady viem, že je to moja chyba,že peniažky som poslala vopred,ale jednoducho som dôverovala nakoľko sama predávam a nikdy som problém nemala taktiež pravidelne nakupujem a problém nikdy nebol až do teraz... ešte pekný večer prajem

maca1984
17. nov 2019

vytlac si konverzaciu,doklad o prevode a chod podat trestne oznamenie

basska_b
17. nov 2019

Aj kolega mal takýto problém, tým, že posielal na nejake číslo účtu, tak sa to dalo dosledovať, ten účet ma nejakého vlastníka, bol s tým na polícii... hlavne si dávať pozor na bazosi na priekupníkov, ktorí majú v ponuke x mobilov prípadne počítačov, často sú to nejaké kradnute veci, prípadne sa pokazia po krátkom čase. Tiež mám zle skúsenosti...

kittykat22
17. nov 2019

Samozrejme, ze si sa nechala okradnut. Preco by si mala niekomu posielat zalohu 100e? Ved to je z principu nezmysel. Podaj trestne oznamenie. Urcite nebudes prva, ktora si takto nabehla - na dotycneho uz urcite nejake informacie budu. Je skoda, ze niektori ludia su tak zli 😠

autor
17. nov 2019

@kittykat22 som z toho veľmi sklamaná a znechutená nemala som žiadny problém poslať zálohu keďže celková cena mobilu bola 500€ a nikdy som nenarazila na podvodníka až teraz...

autor
17. nov 2019

@maca1984 a nevysmejú ma že to nie je viac než 250€?

amima
17. nov 2019

Napíš jej doporučený list s tým, že ak ti peniaze do urcitej doby nevráti, podáš trestné oznámenie. Možno sa vystraší a peniaze pošle. Nám sa to osvedčilo

maca1984
17. nov 2019

do 266eur je to priestupok,az nad je to trestny cin.Ale nikdy nevies,ci uz niekto dalsi nenaletel a policia si vie tie trestne oznamenia pospajat.Urcite by som to nenechala len tak.

autor
17. nov 2019

@amima nemám jej adresu...

amima
17. nov 2019

Ani na Tom balíku nebola?

autor
17. nov 2019

@amima balík nemám poslala som zálohu 100€ a odvtedy sa pani neozýva

dida2311
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
17. nov 2019

100 EUR je nízka duma na podanie trestného oznámenia

pribinak
17. nov 2019

Tu stovku si poslala na účet? Ak ano, tak ten účet je na niekoho vedený. Musi tam byt meno, nie?

korunka1
17. nov 2019

@pribinak pokiaľ viem, tak meno ona nezistí. Banka to povie len policii ak oni o to poziadajú

amima
17. nov 2019

Jasné, som zle pochopila...ale zistit to cez ten účet, to by šlo, nie?

patka06
17. nov 2019

šla by som do banky, že som poslala peniaze na iný účet ako som chcela, aby požiadala adresáta o vrátenie peňazí, ktoré mu nepatria
skúsila by som aj na polícii podať trestné oznámenie ...možno je viac takých čo sa nechali oklamať

veronikaszabova
17. nov 2019

@patka06 banka za POPLATOK vyzve majitela uctu o vratenie sumy. Ak sa tak nestane do 30 dni, banka poskytne udaje o majitelovi uctu. Vtedy to moze riesit s policiou.

maca1984
17. nov 2019

aj za 10 eur mozes podat trestne oznamenie...cize 100 e nie je malo na podanie TO

jola36
18. nov 2019

Možno by som skúsila kontaktovať postu, kde boli poslane peniažky, že kto si ich vyzdvihol, ale je to už dlhšia doba, bude sa to horšie dohladavat, ale ak je to mala pošta, možno budú osobu aj poznať zamestnanci pošty, samozrejme ale vytlačte komunikáciu, vezmite potvrdenie o zaplatení a podajte trestné oznámenie.

veronikaszabova
18. nov 2019

@jola36 co s tym ma posta, ked posielala cez IB?

jola36
19. nov 2019

@veronikaszabova tak pardon, asi som to zle prečítala, neregistrovala som pladbu cez IB

lusyc
19. nov 2019

Netreba to nechať tak. Ja som na jar tak kupovala, poslala som poštovné 15€ cez IB, pani bola milá, len že má zlé skúsenosti s dobierkou. Doteraz tovar nemám a ľutujem, že som to neriešila, ide o princíp. Veď to je podvod, krádež, neúcta človeka k človeku.
Myslíte, že už je neskoro pre mňa to riešiť?

haanovajana
20. nov 2019

Nenechala by som to tak.

markaja
27. jún 2021

Moja dcera, ktorá žije v zahraniči má poprosila, aby som jej zaplatila za Keyboard 50 e a dohodla. Pán Samuel Telvak z Trebišova, bol milý, že mi pošle podľa dohody, do dnes nič, napísala som mu mail, volala, zdvihá mi ho však žena, povedala som, že podám tresné oznámenie, že oznámim v Trebišove, že sú podvodníci nič sa nedeje, Moj 10 ročný vnuk príde ku mn na prázdniny a mal by cvičiť. Cítim sa veľmi zlé, také podvody by nemali im prejsť beztrestne.

fazulka21
16. feb 2023

Ahoj, podala si to trestné oznamenie? Ja som naletela tiež. Idem podať trestné oznámenie, tak možno nás bude viac a niečo sa s tymito hajzlami pohne.