Ako postupovať pri kúpe pozemku?

ericka89
26. jún 2022

Maminky poraďte,
vie mi niekto povedať, že ak je správcom pozemku slovenský pozemkový fond ako postupovať keď by sme mali záujem kúpiť daný pozemok? Podľa katastra majiteľ pozemku zomrel, dedič nie je žiaden a v správe to má SPF. Kde ísť, ako postupovať? Ďakujem pekne.

h2
26. jún 2022

@ericka89 Najlepšia rada, akú ti viem dať, je nájsť si iný pozemok.

k0l0b3zka
26. jún 2022

Rovno na to zabudni a hladaj iny pozemok.

melanta
26. jún 2022

@ericka89 súhlasím s komentárom vyššie. Kúpa nevysporiadaného pozemku je proces na niekoľko rokov s niestým výsledkom.

ericka89
autor
26. jún 2022

Prečo to je také zložité? Myslela som si, že to bude jednoduchšie, že sa len odkúpi zo SPF daný pozemok 😔 Ďakujem.

sendyle
26. jún 2022

@ericka89 no ak. By to pustili tak za nehorázne peniaze susedia si chceli ešte dokúpiť vedľa pozemok a tiež to ma ten fond n oaz po 3 mesiacoch im dali odpoved ze to nepredaju ale ak majú záujem môžu to dat do dlhodobého prenájmu. Tak by som nedávala veľké nádeje do toho.

melanta
26. jún 2022

@ericka89 ako píšem, je to proces na niekoľko rokov, pričom nemáš istotu, že pozemok nakoniec kúpiš. Takže hľadala by som inde. Zložité to je preto, že nemôže sa predať pozemok, ak nie je známy majiteľ.

viestta
26. jún 2022

@ericka89 a ešte od júla sa menia pravidlá, a veľmi výrazne. Hľadaj iný pozemok ak chceš stavať skôr ako o 10 rokov

ericka89
autor
26. jún 2022

@melanta Majiteľ zomrel a dedič nie je.

melanta
26. jún 2022

@ericka89 no pozri, píšem ti, že je to proces na roky. Píšu ti to aj iní. Zrejme to píšeme na základe nejakých poznatkov, ktoré ty nemáš ak sa čuduješ. Takže buď hľadaj voľný pozemok alebo čakaj na tento a stavaj za niekoľko rokov a možno nikdy. Neviem ako inak to napísať.

natalienka12
26. jún 2022

@ericka89 A preco prave tento pozemok? Je v dobrej lokalite? Alebo si myslis, ze ho kupis lacno? Na aky ucel chces dany pozemok vyuzivat?

lenkakravcova
26. jún 2022

@ericka89 podaj žiadosť na pozemkový fond.
Na stránke majú vypísané ako sa to robí a co všetko treba.
Rátaj s peknou sumou.
Ú nás sa zvykne OP predávať po 10€/m2. Oni pýtali 30€.

k0l0b3zka
26. jún 2022

Taketo pozemky sa prideluju kamaratom spravnej strany , ako bezny obcan na to realne zabudni. A ked sa chces silou mocou o to snazit tak rataj s tym ze kym to vybavis tak to bude pozemok pre Tvoje deti, vy si urcite pre seba hladajte iny.

ericka89
autor
26. jún 2022

@natalienka12 Tak chceme kúpiť pozemok vedľa tohto pozemku. A keďže tento je dosť úzky, tak sme mali v pláne dokupiť ten z SPF. A je v lokalite kde už asi rok hľadáme.

ericka89
autor
26. jún 2022

@melanta Ďakujem.

melanta
26. jún 2022

@ericka89 ak postavíte dom a zariadite záhradu a dvor aj na tom úzkom pozemku a stačí vám, tak do toho choď a vedľajší pozemok môžete riešiť s tým, že ak to časom vyjde, tak fajn, ak nie, tak nebude vám ten kus chýbať.