Ako postupovať, ak chcem byť zdravotnou sestrou?

4ndreya
15. júl 2019

Dobrý deň, chcem sa opýtať keď som vyštudovala SOŠ Obchodnú akadémiu a chcela by som sa venovať práci ako napríklad zdravotná sestra v ambulancii (zubár) aké vzdelanie treba mat nato aby som mohla tuto prácu ykonavat? Napríklad ďalšia stredná zdravotná škola, vysoká škola, alebo je nato nejaký zdravotný kurz? Ďakujem vopred za odpovede

janinah
15. júl 2019

napíš do sk. Zdravotníci na MK

arthemiis
15. júl 2019

Musíš mat vysokú školu v odbore Ošetrovateľstvo pripadne v niektorych ambulanciách stačí stredná zdravotná odbor praktická sestra.

ivka27101
15. júl 2019

Ak chceš robiť sestru len u zubára existuje kurz v Ostrave na dentálnu asistenku na strednej škole a niektorí zamestnavatelia to akceptujú.

janinah
15. júl 2019

opýtaj sa na stránke Komory sestier.....na SK nesmie pracovať neregistrovaná sestra a nemusia ti dať registráciu,ak nebudeš mať vzdelanie /darmo,že zamestnavatel by to akceptoval nevediac,že za neregistrovanú sestru zaplatí mastnú pokutu/

som_ponorka
15. júl 2019
anissee
15. júl 2019

@4ndreya Bud 3rocne denne studium diplomovana sestra, alebo 4 rocne denne studium bakalarske v odbore osetrovatelstvo, na externe aby si mohla chodit musis byt zamestnana ako prakticka sestra...

derdia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz