Ako poslať balík kuriérom?

nikolet29
26. máj 2021

Viete mi niekto poradiť ako postupovať keď potrebujem poslať balík kurierom slovenskej pošty ?

magdalenal
26. máj 2021

ja som posielala minulý týždeň niekoľko banánových škatúľ, každá mala cca 20kg 🙂 cez ePodací hárok som nahodila údaje na expres kuriéra a balíky som doniesla na poštu. Ak chceš, aby prišiel k tebe, tak si len zaklikneš možnosť prevziať na adrese

nikolet29
autor
26. máj 2021

@magdalenal a nejde to tak že prídem na postu a poviem že to chcem poslať kuriérom ?

magdalenal
26. máj 2021

ide jasné... je to vždy o tom istom, prídeš povieš ako chceš poslať, vypíšeš a pošleš. len za mňa je to jednoduchšie vypísať doma a na pošte už len zaplatiť (rýchljšie)

alenka551
26. máj 2021

dá sa to všeliako, keˇmám niečo väčšie tiež to riešim cez e hárok a kuriér príe k nám omov, s menšími balíkmi si zájdem priamo na poštu

nomina
26. máj 2021

@nikolet29 prosim vas a neviete aky je najlacnejsii kurier?lebo momentalne toto riesim.neviem ci prave postovy?..tiez potrebujem nieco odoslat..dik

nikolet29
autor
26. máj 2021

@nomina to neviem veru

nikolet29
autor
26. máj 2021

@alenka551
@magdalenal baby, a na balík mám normálne napísať adresu odosielateľa a prijímateľa či to píše pošta keď to chcem poslať kurierom ?

magdalenal
26. máj 2021

@nikolet29 mne neprevzali a pivesali, ze si mam mat napisanu adresu

judar
26. máj 2021

@nikolet29 samozrejme ze si mas sama napisat adresu svoju aj odosielatela...ani na obycajnu obalku teda list ti ju urcite posta nenapise

staronova
26. máj 2021

Minule som riesila aj ja. Najlacnejsie mi vyslo postovym kurierom. Vsetko vypises ako sa ma. Odosielatel adresat

sovica
26. máj 2021

@nikolet29 Tu nájdeš viac info ohľadom kuriéra SP:
https://www.posta.sk/sluzby/expres-kurier
Na balík normálne vypíšeš adresu adresáta aj odosielateľa. Neviem, ako SP, ale niekde tlačia aj štítky s adresou a čiarovým kódom (ale aj v takom prípade musia byť adresy na balíku napísané).
Ak si chceš vypočítať, koľko budeš platiť, tak si klikni na cenník. Tam zadáš približnú váhu balíka a v tabuľke Ti ukáže cenu. Môžeš poslať ako balík na adresu (to je drahšie) alebo ako balík na poštu (je to lacnejšie, ale adresát by si musel ísť po balík na poštu).

@nomina Aká bude hmotnosť balíka? Lebo od toho sa odvíja cena. Ja momentálne využívam službu zaslat.sk. Do zahraničia ma to výjde lacnejšie ako cez SP. Skús si pozrieť a porovnaj ceny. Zadaj si tam približnú hmotnosť a veľkosť balíka a vypočíta Ti to cenu. Tú potom porovnaj so SP.

nikolet29
autor
29. máj 2021

Ďakujem baby ste super 🥰