Ako posielate peniaze z Anglicka na Slovensko?

eskymacik17
2. nov 2011

ahojte chcem sa len spytat, ci niekto posielate peniaze z UK na slovensko.. ak ano ako ?? ja som doteraz posielal cez western union .. ale chcem sa spytat ci niekto posiela aj inou formou .. teraz som si zalozila novy ucet stym ze kartu poslem domov a budem na nu len vkladat .. len neviem ci je to dobry sposob ..

kata13
2. nov 2011

ahoj, ja uz sice v uk nezijem, ale najlacnejsi sposob byval western union...ja som posielala normalne z ucte z barclays, ale bol tam vyssi poplatok.no ak planujes poslat raz za cas, tak sa to strati.
s tou kartou som to poriadne nepochopila, posles ju domov na sk? a potom co, tu si to vyberies?

eskymacik17
autor
2. nov 2011

@kata13 no ja mam tiez barclays .. ale ja som to tak ze posielam sesternici kartu a ja na nu budem vkladat peniaze a ona bude doma vyberat a platit co budem potrebovat .. soms a pytala v banke a mi povedala ze poplatok za vyberanie je 2 percenta z vyberanej sumy co by nebolo take zle .. lebo ked posielam cez vestern tak platim za 200 liebier nejakych 15 liebier a ked posielam aby to bolo v ten den tak za 100 som platila minule 15 poplatok a takto keby v tej banke tak za 200 to mas nejake 4 libry ak dobre pocitam .. tak ja ze ci to uz niekto takto skusal .. len je tam podmienka ze musim vzdy nahlasit ze sa bude vyberat na slovensku aby mi to nezablokovali ten ucet.. ale ked som ja bola doma a priatel mi vkladal na ucet tak som si v pohode vyberala a ziadna pokuta mi neprisla a vybrala som kolko mi poslal .. tak uvidim ci to takto pojde .. bolo by super keby ano

kata13
2. nov 2011

@eskymacik17 to sa mi zda nejak vela cez western, viem, ze v barclays to bolo do 20libier. ak si banka neberie ziadny poplatok za vyber v zahranici, tak platis len tie 2% z tej sumy. ja som pravidelne vyberala s anglickou kartou na slovensku, tie poplatky neboli az take hrozne. aku pokutu myslis, oni tie poplatky odpocitaju vramci tej platby. ked sa potom pozries na vypis z uctu, tak to tam budes mat vramci jednej transakcie. viem, ze uz teraz sa musis nahlasovat ak vyberas v zahranici, kvoli bezpecnosti.
a nebolo by lepsie keby si si tam otvorila nejaky sporiaci ucet a mesacne si tam odkladala a potom, ked budes mat vacsiu ciastku, raz za pol roka alebo za rok ich preposlat normalne z uctu na ucet. aj ked ti banka zauctuje tych 20libier, stale ta to vyde lacnejsie.
a skus si este zistit, ci ked posles cez internet banking z barclays, kolko ta to bude stat. je mozne, ze menej. ale sranda, ze ked som posielala z uk som platila 20lib a ked posielam z sk do uk tak to mam zadara. to sa casto nestava, ze zo slovenskej banky je nieco zadara 😀

eskymacik17
autor
3. nov 2011

@kata13 😀 no to moc nebyva casto na slovensku nieco zadarmo 😀 no len ja musim posielat kazdy mesiac lebo doma platim sipo a tak ☹ to je zlozite v celku .. no mala som na mysli take tie pokuty lebo moj priatel .. on je cech a on ked vybera v cechach tak vzdy mu stiahnu 20 alebo 30 liebier ako pokutu .. normalne tento rok ked sme boli na dovolenke tak mu stiahli 2x a ani nevieme preco a ked som kukala na vypis tak tam boli napisane ako poplatky a ani do minusu sa nedostal ze by to bola pokuta tak preto som sa bala ze ci to nebude robit aj barclays ale ked som ja bola doma tak v pohode nic som neplatila .. len teda tie 2 percenta .. takze by to bolo super keby mohla sesterka normalne fungovat s mojou kartou aj ked sa to nema 😖 no western ma myslim do 150 poplatok 10 a nad 150 je to 15 .. viac som este neposielala 😀 tak neviem

kata13
3. nov 2011

@eskymacik17 tak to netusim za co dostal taku vysoku pokutu, mozno isiel do minusu alebo nieco. ste sa mohli spytat v banke. no ak sa to nezmenilo, tak ja som nemala problem vyberat na sk z barclays, jedine to teda teraz uz musis nahlasovat.
ja som tiez posielala kazdy mesiac, lebo sme mali hypo na sk. tak som platila 20lib kazdy mesiac, doma nam to nemal kto vyberat a tak.
drzim palce, nech ti to dobre dopadne

eskymacik17
autor
3. nov 2011

@kata13 no neviem vobec zaco ale aj mame to tak robi ta ulsterka je taka divna .. no dufam ze stym nebudem mat nejake problemy ..ono je to dost platit 20 kazdy mesiac navrch .. aspon ze ja tam mam tu sesterku ona je taka vcelku sikovna mozem sa na nu spolahnut vo viacerych veciach co sa o zbytku rodiny povedat neda 🙂 .. dakujem moc krat 🙂

pumaxxl
11. mar 2012

Najjednoduchsie je to cez Opal Transfer.
Stoji to len £3 a prevod trva jeden den. Nezalezi na tom kolko penazi posielate. Ci £30 alebo £5000 stale je to rovnake. A maju najvyhodnejsie kurzy prevodne v porovnani s Western Union, moneybookers, Postou alebo bankami. Napr. oproti western Union len na kurze zarobite nejakych £20 pri poslanej tisicke, nehovorim o poplatkoch.
Robim v tej firme takze preto to viem 🙂
Pekny den Daniel

andreaandca
15. júl 2015

Pre vsetky Zeny a mamicky v Anglicku UK.Pripojte sa k nam.Fbookova skupina.Rady, pomoc, stretnutia v UK.
https://www.facebook.com/profile.php?id=7116405...

freedomf
1. sep 2015

Nejlepsi a osvedceny prevod penez z UK do Cech je pres TransferWise.

Kdyz pouzijete link https://transferwise.com/u/4af37 tak mate prvni prevod do £2000 zdarma

Vsechny dalsi prevody jsou zpoplatneny £2.99 , coz je porad v porovnani s bankou velmi vyhodna cena.

Penize jsou na ucte maximalne do dvou dnu, ale vetsinou hned druhy den.

Prevadi se opravdu dobrym kurzem, ktery ve smenarnach ani v bankch neni tak vyhodny.

Good luck ;)

seliot
24. jan 2016

Ja používam transferwise. Com, plná spokojnosť, peniaze boli na účte ešte ten istý deň a zo všetkych podobných spoločnosti sa zdá byt najvýhodnejšia. Ak použijete na prevod tento link, prvý prevod do 500£ je zadarmo. https://transferwise.com/u/2f297

fernand
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarka225
23. mar 2017

Áno súhlasím, prevod cez banku je zbytočne drahý. Čo sa týka TransferWise, ten je super, ale nemusí byť vždy najlacnejšia voľba. Pri prevode veľkej sumy naraz sa oplatí viac CurrencyFair (+ majú aj zaujímavé akcie pre nových klientov). Dobré zhrnutie ako na lacný prevod peňazí z Anglicka na Slovensko je napríklad tu: http://www.prevod-penazi.sk/prevod-penazi-z-ang...