Ako polievať muškáty v samozavlažovacích črepníkoch?

erienka
19. apr 2013

Som pestovatel - uplny zaciatocnik. Vcera som si zasadila sadenice muskatov do samozavlazovacich crepnikov, no nie je mi jasne, ako ich polievat a hnojit. Mam liat vodu len do tej samozavlazovacej nadrzky (ak ano, tak kolko presne), alebo mam poliat substrat zvrchu? A ako je to s hnojenim? Kam mam naliat vodu z rozpustenym hnojivom? Dakujem

zuzulica
19. apr 2013

@erienka No ja osobne hneď po presadení prelejem hlinu zvrchu poriadne,aby sa korene dobre chytili a potom už do toho zavlažovacieho podľa potreby lejem koľko sa zmestí a keď budeš hnojiť,tak zase na hlinu naleješ zvrchu,len to rob vtedy keď už nemáš veľa vody v tom zavlažovacom,nech ti to nepretečie 😉

erienka
autor
19. apr 2013

@zuzulica takze hnojit mam vylucne len zvrchu a nedavat do tej nadrzky?

zuzulica
19. apr 2013

@erienka určite,lebo by sa ti hnojivo usadilo na spodu nádoby a nič by sa ku koreňom nedostalo,takto sa to nachytá na tú hlinu a väčšinou býva aj na hnojive napísané,aby si najprv hlinu zvrchu navlhčila a potom liala tú vodu z hnojivom.To naštuduješ z návodu na hnojive 😉

erienka
autor
19. apr 2013

@zuzulica ano, presne take nieco tam je napisane, len som si nebola ista, ci sa to uplatunuje i pri samozavlazovacich nadobach. Dakujem za vysvetlenie 🙂

erienka
autor
30. apr 2013

@zuzulica ahoj, este by som sa chcela opytat jednu vec. Ak mi odkvitnu lupienky kvetov , kde presne mam odrtrhnut hlavicku, aby mi narastli nove? Respektive - staci odtrhnut dany lupienok aj s jeho tenkou stopkou alebo mam odtruhnut celu tu cast, z ktorej stopky s lupienkami rastu? neviem, ci som to dobre vysvetlila...

zuzulica
30. apr 2013

@erienka ja to len tak pooberám aj suché kvietky aj listy. Prípadne ak je celá tá hlavička,čo sú na nej kvietky suchá,tak môžeš celú odcvaknúť,tam už neporastú kvietky

blondinera
3. máj 2022

@erienka tiež mám muškáty v zavlažovacích kvetináčoch posadené,zo začiatku polievam zvrchu a neskôr už lejem do nádržky ,zhruba každé 2 týždne môžeš pridať hnojivo do vody a všetko naliať do nádržky tam je od - do riska,ja mám takú tenkú červenú čiarku to je ako odmerka.