Ako podať podnet na SOI?

1. aug 2023

Ahojte viete mi poradiť ako sa podáva podnet na SOI. Ide o to, ze som dcéram kúpila lístky na koncert cez listocheck. Koncert zrušili tak som požiadala o refundáciu. Najskôr mi napísali.,že do30 dní mi peniaze vtatia. Po tomto termíne som im zase písala odpísali mi, ze mam byt trpezlivá. Čakala som ďalších 10 dní a nič. Písala som im znova a už prestali odpisovať. Telefónne číslo nemajú nikde uvedené. Už prešli pomalí dva mesiace a peniaze mi stále nevrátili. Nasla som recenzie kde ľudia píšu, ze ani im peniaze nevrátili. Chcem podať podnet na SOI, len neviem ako na to ešte som nič takto nemusela riešiť. Ďakujem za pomoc

katkaseiner
2. aug 2023

Ja som písala email. Nečakaj nic veľké - mne zamietli oba podnety - proste mám pocit že držia stranu vydierackej bande.
Ja som bola zo stanoviska SOI veľmi sklamaná.

terezka1947
2. aug 2023

Baby,SOI skúma iba dodržiavanie zákonných lehôt reklamácii. Nie je súd ani polícia,ani nič.

autor
2. aug 2023

@katkaseiner ahoj môžeš mi prosím napísať mailovú adresu na ktorú si posielala podnet.

autor
2. aug 2023

@terezka1947 zákonnú lehotu na vrátenie peňazí mali 30 dní. Už prešlo skoro 60 a nič. Tak to chcem skúsiť. Cena za 2 vstupenky bola skoro 90€. Ak hrajú mŕtveho chrobáka a nikomu peniaze nevrátia prišli si na pekný balík penazi☹️

emma_932
2. aug 2023

ja som raz tiež dávala podnet na SOI - objednala som tovar cez eshop, nedoručili, najprv mi napísali, že havaroval kamión a zomrel vodič, ale tovar pošlú, neskôr, že nepošlú, ale vrátia peniaze, potom prestali komunikovať. Dala som podnet na SOI, výsledok NULA. Vraj neprevzali doporučený list a čo majú oni robiť??

melanta
2. aug 2023

Na webovej stránke nie je žiadny telefonický kontakt. Firma je v strate, má dlhy, oficiálne 1 zamestnanca. Ani sa nemožno čudovať tejto situácií.

lianaaaa
13. sep 2023

Ahoj, mam rovnaky problem uz sa s tym trapim od kedy slubovali vratenie penazi. Jeden pan pisal, ze cez rady pravnika to zabralo. Ja teda neviem co budem robit:(

katkaseiner
14. sep 2023

prepac neskoro reagujem, ja som asi na ich stranke davala podnet lebo nejde mi nic najst v maili...ale dopredu poviem, soi je boj s veternymi mlynmi....vobec tu nie su pre ľudí

mmt0301
17. sep 2023

Zdravím, tiež mám rovanký problém, peniaze nikde, už žiadna odpoveď na maily a od SOI tiež nemám žiadne vyjadrenie. Jediná vec, ktorá by to možno niekam pohla je podanie trestného oznámenia na políciu. Avšak to by nás muselo byť viac, aby suma presiahla 266,01€ (ak mám dobrú informáciu, nemusí to byť od jednej osoby, ale suma sa môže akumulovať), pretože len v takom prípade ide už o trestný čin a nie priestupok. Ide len o podanie, takže žiadne súdy ani právnici, toho sa báť v tomto kroku vôbec netreba. Za mňa konkrétne ide o zrušený koncert Hollywood Undead a 2 lístky.

autor
17. sep 2023

@mmt0301 ahoj presne ten istý koncert a tiež dva lístky. Nič sa nezmenilo od kedy som sem písala. Už som sa zmierila stým, ze tie peniaze už neuvidim☹️

eukanie
23. sep 2023

Ahoj, mám stejný problém :-/ Po mailových urgencích mi ještě 21.8. odpověděli:
"ospravedlňujeme sa za dlhší proces refundácie. Pracujeme na tom, aby sme čakanie čo najviac skrátili a Vašu objednávku refundovali v dohľadnej dobe. Ďakujeme za pochopenie a trpezlivosť."
Trpělivost už mi ale dochází.
Já platila 88€, nepodávala jste některá to trestné oznámení? Pokud by to pro mě znamenalo zajet na nejbližší policii, klidně tu cestu podstoupím a přidám se.

radoznalec
26. sep 2023

Taktiež by som sa rád pridal, mám len jeden lístok za 44 EUR, ale ak by sme ešte niekoho našli, tak by sa nám to mohlo podariť. Nemám sociálne siete, ale nevedeli by ste to napísať napr. na ich facebook, že dávame dohromady ľudí, ktorí boli podvedení a chceme podať trestné oznámenie?

maranco
26. sep 2023

@radoznalec napíš to aj sem https://podvodnabazaru.cz/
Podaj oznámenie na polícii, niekoľko rád https://www.modrykonik.sk/faq/faq-index-pravna-pomoc-pre-poskodenych/
Potom napíš číslo podania, aby ostatný keď budú podávať ho uviedli a tak to spoja do jedného.
Netreba čakať jeden na druhého že naraz podáte, treba podať a už len nech sa pripájajú k tvojmu podaniu.

mmt0301
26. sep 2023

@radoznalec
@eukanie
Ja osobne to budem môcť riešiť asi až budúci týždeň, ale ak by sa niekto odhodlal skôr, napíšte sem prosím ako je vyššie uvedené číslo podania a možno ideálne aj stanicu prípadne mesto, v ktorom to bolo podané. Zvyšok sa pripojí, medzičasom som zohnala ďalšie dve slečny, ktoré tiež majú rovnaký problém.

simca06022011
26. sep 2023

@terezka1947 neskuma len zakonne lehoty reklamacii :DDDD prosim ta niekedy si s nimi nieco riesila?

radoznalec
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
terezka1947
26. sep 2023
autor
26. sep 2023

@radoznalec ja som do SOI písala zatiaľ čakám na odpoveď.

autor
23. nov 2023

Ako to u vás dopadlo? Mne dnes vrátili peniaze.

radoznalec
23. nov 2023

Mne vrátili minulý týždeň...

eukanie
23. nov 2023

Tak mně nic. A to jsem jim ještě minulý týden, jen tak, abych neztratila kondici, psala mail :-/

zoralatkova
18. dec 2023